Jump to content
IGNORED

Hrcak


Mp40

Recommended Posts

ja ću da uzmem* onog belog laboratorijskog miša ^_^ *spasem, mučenici
te bele mogu da podnesem i sve ostalo što se može računati u ljubimce, ali one sive, poljske... :yucky: mislim da mi je čak mama prenela irealni strah od njih. :(
Link to comment
  • Replies 166
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Mp40

    19

  • Zabalujev

    14

  • čekmeže

    12

  • wall

    11

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 4 weeks later...
leming? :unsure:
heh, tako ga prodaju u radnji. medjutim, research na netu kaze da je u pitanju patuljasti hrcak koji se cesto prodaje kao leming, i kod nas, a i u civilizaciji. http://hamsterific.com/DwarfHamsters.cfmsta god da je, mali pakleni glodar je fenomenalan. jedino pravi rusvaj po kafezu. ako onu piljevinu ne preore uzduz i popreko 4 puta dnevno, nista nije uradio. jos kad krene da se vere... Edited by Zabalujev
Link to comment
Sta se desi ako mu obezbedis provaliju?
pa provereno ne rizikuje prelazak preko opasnih ivica. skidan resetke jednom dnevno, pa se penje preko i izviruje, ali posto im je vid sla, ne usudjuje se da predje preko. jedno jutro se uzverao na krov kaveza i tako visio neko vreme, pa zveknuo dole. srecom, piljevina ublazava pad, a kavez nije previse visok. dobija i setnje van, kao svaki zatvorenik koga drzimo u humanim uslovima...
Link to comment

I ja imam par tih ludaka, kupio pre nedelju dana kao leminge. Ovaj prugasti je pljunuti onaj sa sajta...Predlažem ti da mu nabaviš neku cev kao ova u pozadini, biće ti večito zahvalan. Ovaj par se stalno tuče, ne znam ni da li su homo ili hetero :unsure: Gledao sam ih međunožno ali slabo tu ima šta da se vidi :) Jedan mi je pao sa pola metra na parket i ništa, samo se otreso i nastavio dalje...2711071744jv4.jpg

Link to comment

moj drugar je dobio jednog za rodjendan prošle godine i mnogo je sladak, siv je sa nešto tamnijim prugicama na ladjima. i vrlo je umiljat, jedini umiljati primerak kojeg su imali u pet šopu. svi ostali su bili pomalo agresivni i neurotični i ujedali za prste.

Link to comment
Nabavio sam jednog od ovihWinterWhiteOne.jpgTako je kjuuuuuuuuuuuut!Mali antihrist, podivlja ujutro, prozvao sam ga Lucifer.
Presladak je! Moji su uglavnom bili Zlatni Hrckovi...Samo mu obezbedi ili neku kutiju-kucicu ili seno da zbudzi neko gnezdo. Voli da spava u mraku.
Link to comment
Presladak je! Moji su uglavnom bili Zlatni Hrckovi...Samo mu obezbedi ili neku kutiju-kucicu ili seno da zbudzi neko gnezdo. Voli da spava u mraku.
Ma namestio sam mu neku kucicu od tvrdog kartona, od stare kutije za mobilni, ali kad podivlja, pa krene da jurca okolo, prevrne je i onda nista. moracu neki jaci materijal.E da, pretpostavljam da treba da nabavim neku pojilicu za njega? za sad se snalazim s nekom cinijicom, ali mali divljak to sve zatrpa piljevinom posle nekog vremena... Inace nije agresivan, ne ujeda i sl. Bezi okolo, naravno, kada pokusam da ga uzmem u ruku,ali kad ga uhvatim, slobodno ga drzvim na dlanu, on njuska okolo, onako mek i malen... :wub: Brzo se navikao, prvih par dana stalno je skicao kad pokusam da ga uhvatim i zauzimao onaj odbrambeni polozaj, znas vec. Sad nije presrecan kad ga uhvatis, ali ne pruza neki preveliki otpor, a posle je miran i samo istrazuje okolo. e da, dajem mu onu hranu za hrcke, prodaje se u pet-shopovima, mesavina semenki i tako to. treba li dopunjavati to jos necim?
Link to comment
Ma namestio sam mu neku kucicu od tvrdog kartona, od stare kutije za mobilni, ali kad podivlja, pa krene da jurca okolo, prevrne je i onda nista. moracu neki jaci materijal.E da, pretpostavljam da treba da nabavim neku pojilicu za njega? za sad se snalazim s nekom cinijicom, ali mali divljak to sve zatrpa piljevinom posle nekog vremena... Inace nije agresivan, ne ujeda i sl. Bezi okolo, naravno, kada pokusam da ga uzmem u ruku,ali kad ga uhvatim, slobodno ga drzvim na dlanu, on njuska okolo, onako mek i malen... :wub: Brzo se navikao, prvih par dana stalno je skicao kad pokusam da ga uhvatim i zauzimao onaj odbrambeni polozaj, znas vec. Sad nije presrecan kad ga uhvatis, ali ne pruza neki preveliki otpor, a posle je miran i samo istrazuje okolo. e da, dajem mu onu hranu za hrcke, prodaje se u pet-shopovima, mesavina semenki i tako to. treba li dopunjavati to jos necim?
Hracak jede sve osim slatkisa. Daj mu malo jabuke, sargarepe... Imas one pojilice sa kuglicom (u pet radnji). Ostavi mu samo tu kutiju, on to namesta kako mu odgovara (naopacke!)...
Link to comment

Nikako kartoni. Izgricka kad mu je doadno.Posto ne porastu bas veliki, moj je dobio limenku od nes kafe i uziva.Zatrpava je piljevinom i izviruje, premesta i vredno radi.Sme sve osim hrane koja naduvava, dakle ne grozdje, kupus, hleb.Obozava jabuke, mandarine, svezu papriku ( paprika samo malo i to u sezoni) a lud je za sargarepom i korenom persuna.Treba uvek dodati zrnevlju i poneku vockicu i povrckicu.Visi, penje se, vrti tocak..ima i visoki parter u kavezu, tu je obicno rano ujutro.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...