Jump to content
IGNORED

NINova


mioba

Recommended Posts

18 minutes ago, Patty Lee said:

@Moonwalker Tabašević je btw 1000€ od svoje nagrade dao drugoplasiranom, Drašku Sikimiću, čisto da pokaže koji je on neviđeni car. 

 

Isti je žiri sve vreme (istih pet ljudi). Dobijaju honorar za svoj rad po redakcijskoj tarifi i ovo poslednje ne znam, znam samo da ako se desi da je član žirija autor dela koje uđe u konkurenciju, taj mora da se povuče iz žirija.

 

 

Nisam znala za ovo sa Draskom. Svakako bolje da je on dobio nagradu, a ne ovaj bolid.

Ziri se promenio, sad nisu vise tu Milenkovic, Teofil, Marija Nenezic..ali je i dalje petoclani.

Link to comment

Nisam citala ni jednu od Tabasevicevih knjiga mada mi je drugarica ciji ukus volim preporucila neku jos koju godinu pre nego sto je dobio NIN-ovu, ali jesam neke tekstove (ili tekst, ne secam se da li je bio u jednom broju ili u sva tri) u casopisu Moderna vremena, i to je bilo nesto kao da se neko mnogo trudi da ispadne lik iz kraja koji pametuje. Mislim da zbog tog prvog susreta nisam utefterila ni jednu od njegovih knjiga u svoj spisak za biblioteku.

Link to comment
1 hour ago, Patty Lee said:

@Moonwalker Tabašević je btw 1000€ od svoje nagrade dao drugoplasiranom, Drašku Sikimiću, čisto da pokaže koji je on neviđeni car. 

 

 

 

tu i jeste bio nevidjeni car. knjizevnost draska sikimica ce teshko biti nagradjena ikad, jer to shto on pishe nije od ovog sveta. 

 

chovek i kad/ako ima potencijal neki, slupa ga posle na budalashtine i svadjanje sa ribama preko novina. brate bezveze :dry:

Edited by gospa buba
  • +1 2
Link to comment
7 hours ago, gospa buba said:

chovek i kad/ako ima potencijal neki, slupa ga posle na budalashtine i svadjanje sa ribama preko novina. brate bezveze :dry:

 

So true :sad:

Link to comment

Nisam citala njegove romane, planiram.

Poezija koju pise mi se dopada.

 

Sad se setih da je roman Cvor na omci predstavljao u emisiji Nivo 23 kod Velje, ima 4-5 godina. U smislu da verovatno ima na yt, pa moze da se stekne izvestan uvid u pisca i delo.

Edited by Stela
Link to comment
19 hours ago, svashtabezneshto said:

 

sad vidim da su ovo objavili svi mediji a niko ne navodi izvor, nova je navela svoju bojanu krkeljić kao autorku, a ona već piše za njih. zato sam mislila da je njihov intervju. no, svakako su odlučili da ga objave

 

UNA TV je radila intervju

Link to comment

da li je, teorijski, moguce povuci delo iz izbora bez obrazlozenja, svecki bol, tetki lek end sou on? kao evo necu i ne mozete mi nishta, a oni kriknu ne povlachi ako boga znash, a ono ipak povuche i nece da kaze dostojanstveno. jer to bi u ovom sluchaju ful prilichilo, s obzirom da je privatno, a svi bi svakako znali :unsure:

 

  • +1 1
Link to comment

Da, mogao je da povuče roman bez objašnjenja ili sa minimalnim objašnjenjem i čak i da stvori (ne znam da li ju je imao) reputaciju buntovnika, borca protiv establišmenta, ili čega već... Ovako, izlupetaće se još do kraja. Nije što se kockao nego što se vadio.

 

  • +1 1
Link to comment
19 hours ago, ragasto said:

Pa ok, Nova ni ne treba da ga bojkotuje. Otkačio ga je bend, verovatno i publika koja bi mu išla na koncerte, i to je dovoljno.

 

@morgana Gde je Milica Vučković pisala o njemu, mislim na to o prejakom kenselovanju? Našao sam samo njen post na FBu iz decembra, jel' na to misliš?

 

da , na fb

 

 

  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...