Jump to content
IGNORED

O imenima


Glen Livet

Recommended Posts

http://www.dinko.org/bos/alija_alijagic.htmlJe l' Nirvana Pištoljević? Jednom je bila u nekoj anketi, ja mislila da je fora jer sluša Nirvanu i Guns'n'Roses! :lolol: Ne znam da li je ova, ne secam se. Ali koliko je Nirvana, pa jos sa tim prezimenom?U Vojvodini je bila ili u prolazu ili kao izbeglica. Devedesetih je, recimo, bila uzrasta srednje skole.
Holy mother of god. I ti je znaš? :o
Link to comment
  • Replies 697
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • расејан

    80

  • bus

    68

  • FranziskaKafka

    61

  • Waldorf

    37

Zar ne treba da skokne do Jerusalima da bi to uradio?
Немам појма, нити ме занима. Могу да пропишу и да треба да сврати до Улан Батора, ако хоће.
Link to comment
kelnerica u jedinoj kafani na šipanu (ostrvo kod dubrovnika) zvala se kita glavić
Колега Виоглавин ми једном рече да је размишљао да презиме преправи да се завршава на -ић.
Link to comment
Haha, dobra...Najpoznatiji advokat u mom mestu se preziva Zaklan.Uf.
Један са таквим презименом је направио читаву фрку кад је био у војсци... јер је звонио телефон, и он се јави онако по пеесу, "војник Заклан на стражи". Са друге стране жице то испадне вест, па онда истрага па...
Link to comment

ima kod mene u ulici lik se zove tito...e sad meni nije jasno kako to moze...zar nije bilo zabranjeno da se deci daje to ime...i imao je psa dzonija i mi smo pevali tito i dzoni to su srca dva ljubili se grlili sve do pola dva kad je proslo pola dva skinu gace oba dva kad je proslo pola devet skinu gace pa u krevet kupili su cebe da pokriju bebe ako nemaju bebe pokrice sebe otisli su kod zubara da poprave zube da se bolje ljube

Link to comment
ima kod mene u ulici lik se zove tito...e sad meni nije jasno kako to moze...zar nije bilo zabranjeno da se deci daje to ime...i imao je psa dzonija i mi smo pevali tito i dzoni to su srca dva ljubili se grlili sve do pola dva kad je proslo pola dva skinu gace oba dva kad je proslo pola devet skinu gace pa u krevet kupili su cebe da pokriju bebe ako nemaju bebe pokrice sebe otisli su kod zubara da poprave zube da se bolje ljube
Vrlo zanimljivo detinjstvo :D
Link to comment
Немам појма, нити ме занима. Могу да пропишу и да треба да сврати до Улан Батора, ако хоће.
Mene ipak zanima poreklo reči hadži koje se dodaje na početku prezimena.Hadžiluk (hodočašće) je putovanje na sveto mesto u skladu sa verskim propisima. Kod muslimana je pravilo da idu na hadžiluk u Meku, a kod hrišćana da idu obići Hristov grob u Jerusalimu. Dok nisu postojala ova savremena prevozna sredstva za većinu ljudi bio je podvig da jednom u životu dođu na sveto mesto. Možda je hadžiluk kod pravoslavaca "devalvirao" pa je sad dovoljno otići i na Svetu Goru?
Link to comment
Dok nisu postojala ova savremena prevozna sredstva za većinu ljudi bio je podvig da jednom u životu dođu na sveto mesto. Možda je hadžiluk kod pravoslavaca "devalvirao" pa je sad dovoljno otići i na Svetu Goru?
za pravoslavce ne znam, ali znam da muslimani mogu praktično da naruče hadžiluk, daju pare nekome ko ide u meku i taj im kupi i donese. mogu čak da ga kupe i za nekog ko je već umro.
Link to comment
Možda je hadžiluk kod pravoslavaca "devalvirao" pa je sad dovoljno otići i na Svetu Goru?
На Свету Гору? То је већ екстремни аскетизам. Неки мисле да треба да добију хаџијску грамату зато што једном годишње (најчешће баш на данашњи дан) оду у хаџилук својој парохијској цркви :Q)По Пе-Ес-у, да би Неко постао Хаџи-Неко, треба да оде у Јерусалим недељу дана пре Васкрса, да тамо буде до недеље после Васкрса, и да присуствује свим централним молитвама у том периоду.Христос Воскресе!
Link to comment
Predstavnik Svajcarse na Eurosongu -> Paolo Meneguzzi -_-
A mi se u Nemackoj s podsmehom podgurkivali svaki put kad vidimo kolegu Japanca koji se zvao (ovako se pise) Koji Terakura. ^_^ A i Google moze da potvrdi.Ovaj... a koja je fora s tim "hadzisanjem", tj. KUDE se stavlja taj prefiks? Ispred imena ili ispred prezimena? Posto postoje oba slucaja... Edited by FranziskaKafka
Link to comment
Ovaj... a koja je fora s tim "hadzisanjem", tj. KUDE se stavlja taj prefiks? Ispred imena ili ispred prezimena? Posto postoje oba slucaja...
Па ево овако, ја бих се (да сам ишао к’о што нисам) звао Хаџи-Валдорф (са цртицом), а потомство би се презивало Хаџивалдорфов(љев)ић (једна реч). Тако по правопису, с тим што је свако властан да се потписује и другачије (ако га тако утефтере у матичне књиге). Имао сам колегу Хаџи-Крстића који је студирао неку филологију и јео се к’о месец што му презиме није по правопису, али шта вреди, тако му остало...
Link to comment
za pravoslavce ne znam, ali znam da muslimani mogu praktično da naruče hadžiluk, daju pare nekome ko ide u meku i taj im kupi i donese. mogu čak da ga kupe i za nekog ko je već umro.
To se verovatno odnosi samo na one koji su zbog bolesti ili nekog hendikepa onemogućeni da odu u Meku, inače je obaveza svakog muslimana da bar jednom u životu ode na to sveto mesto i obavi nekih 5-6 rituala. Neki rituali se mogu preskočiti, ali se onda mora platiti novac da bi hadžiluk bio u potpunosti obavljen.Ranije, pa i sada, dešavalo se da neki muslimani ne izdrže napore putujući kroz pustinju po vrelom suncu, tako da oni koju umru tokom hadžiluka bivaju proglašeni za mučenike. Edited by Quizmaster
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...