Jump to content
IGNORED

O imenima


Glen Livet

Recommended Posts

Kad smo kod portparola G17 ima Nikolu Papaka.Evo jos jedan primer, kolega s faxa, Popržen Luka. Koliki ti treba da budes car od roditelja da das detetu takvu kombinaciju imena i prezimena...

Link to comment
  • Replies 697
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • расејан

    80

  • bus

    68

  • FranziskaKafka

    61

  • Waldorf

    37

Знам за пар који се тако саставио... Не знам да ли је другарица Рак придодала свом презимену и ново, или се сад презива само Пуж.
I ja znam par koji se sastavio preko imenaZlatibor i Tara, a sve uz pesmu Zlatibore pitaj TaruNe znam kako se prezivaju, ali bi bilo lepo da je Planinic ili tako nesto :D
Link to comment
a, znam Nikolu Papka sa faksa. lep čovek, malo ljigav ali zato idealan za portparola političke stranke pogotovo G17+
U nekim profesijama je čak i poželjno da ti ime i prezime bude neuobičajeno, jer onda te šira publika lakše zapamti. Sportski novinar Viki Ivanović? Odlično. Glumica Kalista Flokhart? Super. Međutim, zamislite tablu na kojoj piše advokat Papak ili advokat Kurčić... Zvuči neozbiljno i diskreditujuće, je l'?
Link to comment
I ja znam par koji se sastavio preko imenaZlatibor i Tara, a sve uz pesmu Zlatibore pitaj Taru
Kakve legende :Hail: Pre desetak godina, u trenucima enigmatske dokolice, pokušao sam da pronađem bračni par koji čine Ana i Milovan, baš kao u čuvenoj palindromnoj rečenici ANA VOLI MILOVANA. U tu svrhu uzeo sam telefonski imenik Vojvodine i krenuo da zovem ljude koji se zovu Milovan. Pošto u Vojvodini ima nacionalnih manjina za koje ime Ana nije neuobičajeno, nadao sam se da će potraga uroditi plodom. Ispostavilo se da je to mnogo teži zadatak nego što sam mislio, jer ime Milovan se dosta retko pojavljuje u ovim krajevima. Pre nego što sam odustao, zvao sam stotinak ljudi, i jedan je imao ženu koja se zove Anđa, što je bilo najbliže traženom uslovu.E, sad, možda u centralnoj Srbiji ima više Milovana, ali je manjak Ana... Možda se nešto promeni u budućnosti, pošto će zbog Ane Ivanović to žensko ime postati popularnije. :rolleyes:
Link to comment

ika skovrnj mitsko bice koje ponekad pomenu na hrvackim televizijamaedit: nije bas naopako, ali neobicno i iznimno simpaticno: korana koraksic, ucesnica nekakvih kvizova devedesetih

Edited by morgana
Link to comment
U nekim profesijama je čak i poželjno da ti ime i prezime bude neuobičajeno, jer onda te šira publika lakše zapamti. Sportski novinar Viki Ivanović? Odlično. Glumica Kalista Flokhart? Super. Međutim, zamislite tablu na kojoj piše advokat Papak ili advokat Kurčić... Zvuči neozbiljno i diskreditujuće, je l'?
Teofil Pančić je, svojevremeno, u Vremenu posvetio celu kolumnu svom neobičnom imenu i tome kako ono utiče na njegov život i karijeru. Zaključak je bio da mu je to ime, ako izuzmemo period osnovne škole u kojem su ga deca brutalno zezala, jako puno pomoglo u probijanju, obzirom da je upečatljivo i da se lako prepoznaje (naročito u kombinaciji sa njegovim fizičkim izgledom), pa su ga ljudi po njemu lako pamtili. Takođe je naveo i da ga danas nikad ne bi menjao za neko drugo ime, a naročito ne za ime Bogoljub, koje predstavlja srpsku verziju imena Teofil.Uzgred, kada smo kod neozbiljnih advokatskih imena, moja majka je svojevremeno poznavala advokata koji je promenio svoje uobičajeno srpsko ime i prezime (ne znam tačno koje), i dao sebi ime Bor Plameni - na njegovu žalost to mu nije naročito pomoglo u advokatskoj karijeri, čak su ljudi počeli da ga zaobilaze.Sa druge strane, postoje krajnje ozbiljni advokati koji imaju ekstravagantna imena. Velika većina je čula za legendu jugoslovenske advokature, pokojnog Filotu Filu (koji je, ako ne grešim, bio Cincar) i njegovog sina Tomu Filu, a hit moderne beogradske advokature je advokatska kancelarija Bulja, odnosno advokati Nenad i Tatjana Bulja.U međuvremenu sam se setio još dva fenomenalna imena - takmičara u skokovima sa Starog mosta u Mostaru, za vreme SFRJ, koji se zvao Mehica Droca, kao i jedne koleginice sa fakulteta (koju ne poznajem lično, već samo sa ispitnih spiskova) koja se zvala Mica Trica.
Link to comment
Uzgred, kada smo kod neozbiljnih advokatskih imena, moja majka je svojevremeno poznavala advokata koji je promenio svoje uobičajeno srpsko ime i prezime (ne znam tačno koje), i dao sebi ime Bor Plameni - na njegovu žalost to mu nije naročito pomoglo u advokatskoj karijeri, čak su ljudi počeli da ga zaobilaze.Sa druge strane, postoje krajnje ozbiljni advokati koji imaju ekstravagantna imena. Velika većina je čula za legendu jugoslovenske advokature, pokojnog Filotu Filu (koji je, ako ne grešim, bio Cincar) i njegovog sina Tomu Filu, a hit moderne beogradske advokature je advokatska kancelarija Bulja, odnosno advokati Nenad i Tatjana Bulja.
Naravno, u svakoj profesiji je ipak najbitnije znanje, tako da ukoliko neki advokat dobija teške parnice nikakvo ime mu neće zasmetati. Setih se da postoji i poznati hrvatski advokat Silvije Degen, čije prezime se, ako se ne varam, malo drukčije izgovara, kao Lepen ili Peten. Kod njega je interesantno što je često branio kriminalce, pa čak i ratnog zločinca Andriju Artukovića.
Link to comment
Додатак на списак: Коцкар, Дракулић, Скокин, Крспогачин, Ћорлука, Пемпер,...
U mojoj gimnaziji je bila jedna devojka koja se prezivala Drakula, prezime je bas cool.gif .
Link to comment
a hit moderne beogradske advokature je advokatska kancelarija Bulja, odnosno advokati Nenad i Tatjana Bulja.
Eh, koliko godina treba štrebati do statusa advokata- nije ni čudo što je hipertrofirala... Mada, u pravosuđu jaka pozadina može biti samo prednost.
Link to comment

niko da spomene radikala neodgovarajućeg imena: Nikola Poplašenmada u onom preganjanju sa ramom u donjem domu sam saznao da ih je izdao tako daje sada sve na svom mestu :)a fali i Divna, moje omiljeno žensko ime

Link to comment
hit moderne beogradske advokature je advokatska kancelarija Bulja, odnosno advokati Nenad i Tatjana Bulja.
Моје комшије, канцеларија им је на 200м од мене.
Link to comment

Na listi studenata koji su primljeni u mojoj generaciji se nalazio čitav jelovnik:MasnopitaPitaBurekBiberPlehPrezimena tipa Drkenda, Drkić i Pičar su isto jaka do samog kraja, makar je simpatični tipfeler u izvještaju Dnevnog Avaza sa košarkaške lige kojim je počašćen moj kolega sa prezimenom Pizović klasa za sebe.Stari mi je pak pričao da su se jednom u imeniku našla dvojica ljudi sa prezimenom Kurat, a imenom Murat. Očeva radna kolegica je to pročitala i kriknula: "Vidi, Imearletovaoca, dva Murata - oba Kurata!"Hannah, Vikiju Ivanoviću takvo macho ime apsolutno pristaje, a Tončica je :wub:

Link to comment
Uzgred, kada smo kod neozbiljnih advokatskih imena, moja majka je svojevremeno poznavala advokata koji je promenio svoje uobičajeno srpsko ime i prezime (ne znam tačno koje), i dao sebi ime Bor Plameni - na njegovu žalost to mu nije naročito pomoglo u advokatskoj karijeri, čak su ljudi počeli da ga zaobilaze.
Мој бивши пашеног, сликар, се прошетао до Атоса, и после променио презиме у Хаџи-<пређашње>... па после вратио назад, јер му је отежавало продају слика по трулом Западу. Шта они тамо знају да је највећа српска дика да се пред презиме натркечи арапски префикс :rolleyes: , одмах мисле да је некакав Арапин и не занима их.
Link to comment
Мој бивши пашеног, сликар, се прошетао до Атоса, и после променио презиме у Хаџи-<пређашње>... па после вратио назад, јер му је отежавало продају слика по трулом Западу. Шта они тамо знају да је највећа српска дика да се пред презиме натркечи арапски префикс :rolleyes: , одмах мисле да је некакав Арапин и не занима их.
Zar ne treba da skokne do Jerusalima da bi to uradio?
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...