Jump to content
IGNORED

O imenima


Glen Livet

Recommended Posts

od magdalena?
Vrlo verovatno. U Vojvodini cak postoji jedno selo cija se seoska slava zove Mandalina (narodski izraz za Magdalenu). Sve u svemu, i sama Magdalena je prilicno "egzoticna" i cesce se srece kod pripadnika neke druge nacije i/ili vere. Od domace (pogresan naziv za srpsku, ali hajde...) "egzotike" izdvajam zenska imena: Drina, Sunčana, Jeka, Ljubinica, Draganka, Dovijana, Jugana, Tiha, Carka, Golaba, Drena, Drenka, Tiovilka, Božura, Timka, Pinka, Plavka (i ovo mi iz familije, bas sam egzoticna :rolleyes: ), Omiljena, Brena, Milika, Deva, Rastka, Igorka... A od muskih Neven i Paun, Cveće (floro-faunasto), pa Omilj, Sladoj, Miobrad, Dragobrat, Mioljub, Miljko, Mališa, Maniša, Mirkan, Jandra, Kamen...:) Edited by FranziskaKafka
Link to comment
  • Replies 697
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • расејан

    80

  • bus

    68

  • FranziskaKafka

    61

  • Waldorf

    37

Franciska, primetio sam da vladaš ovim topikom i da daješ veliki doprinos ovoj temi.Da li si mi zahvalna što sam postavio ovaj topik i dao ti priliku da se razmahneš kao sokolica? cool.gif

Link to comment

Osim sto me ocigledno podzezavas, nater'o si me da ponovo otrkijem tamu i uzase silnih mi nesredjenih papira i svezaka punih informacija kojima doprinosim temi, a koje su, avaj, dobijene na osnovu pomnog visenedeljnog iscitavanja poslednjih stranica dnevnih i nedeljnih (lokalnih) listova (citaj: umrlica). :rolleyes:

Link to comment
Inače, ne mogu da na ovom topiku zaobiđem čuvena lička prezimena, koja su, u stvari, bila nadimci stanovnika Like u trenutku vršenja popisa od strane Austrijanaca. Ja u porodici imam Derikrave, a poznajem i neke Puzigaće i Stokuće.
?Ајмо стоку ћа, липи мој!?
Odlično, Waldorf!Čula sam i ranije prezime Stokuća. Znala sam odalke potiče i kako su nastajala ovo i sl. prezimena po principu koji ste ti i Ayatollah slikovito prikazali, ali bila sam ubedjena da je nastalo tako što je izvesna porodica bila imućnija, prava domaćinska, pa razgranala zgrade i zgradice po imanju, tako da je komšiluku (zavidnom i sklonom hiperbolisanju) delovalo kao da imaju 100 kuća. Ovo sa stokom koja ide ća mi je sjajno. :) Prijateljica iz Banjaluke tvrdi da poznaje personu kojoj je pravo ime Pidžameta. Ne verujem joj, ali nisam mogla da odolim da one krpice u kojima se obično spava ne krstim tako.Moje prezime je ljudima neobično, a zaista je retko, izgovore ga pravilno iz tri do pet pokušaja. Inače simpatični su mi najbolji drugari sa časnim prezimenima Vlastelica i Govedarica. Ostvarenje ideala jednakosti, poravnani staleži, opšta harmonija...
Link to comment
U nekoj crnoj hronici u novinama su svoje mesto nasli i Milijarda Kostic
Imala je sreće u vreme deda Avrama, mogla je lako ostati bez nula!Nego, da prijavim i ja vezu u tužilaštvu koja mi ispod tezge dostavlja kapitalne primerke (tipa Supermen Murina). Već dugo nije bilo ulova, pa da ne kriziramo, zabavljali smo se izmišljanjem "idealnih porodica", ovako nekako...Idealna porodica alkoholičara:Jelenko, Ružica i sin Lav PjanovićUlica 13. jula BBLozovikHarrrrrmonična porodica ljubitelja automobila:Otac Stojadin, majka Dijana i deca Filip (Fića), Lada i Felicija KolarAutokomandaIdealna porodica pušača:Otac Dima, majka Drina, blizanci Filip i Moris PušićUlica: Niška 57 OpatijaKasnije emigrirali u: Rue des Gitanes Monte CarloImamo i poljoprivrednike, intelektualce... Ipak, to izmišljanje nije tako uzbudljivo kao kad naletiš na pravi, živi primerak vrste.
Link to comment

Nedavno je u Slobodnoj Dalmaciji izašao članak o alternativno uobičajenim prezimenima, i zbilja je svega* tu bilo, ali mene su najviše oduševila sljedeća; Bubreg, Jetra, Pluća, Kurčić, Pačić, šupak :Hail: te izvjesni gospodin koji se zove Aligator. :mellow: Btw, i na nacionalnoj dalekovidnici ima interesantnih; Tončica Čeljuska, Senka Mošnja, Tatjana Munižaba, Viki Ivanović (mužjak, imenu unatoč, novinar sportske redakcije, o ironijo životna), a svojednobno je spiker na Vijestima bio Marinko Leš. They rock. :D *u najširem mogućem smislu te riječi

Edited by Hannah
Link to comment
Jelenko, Ružica i sin Lav Pjanović
Za ime Jelenko sam prvi put cula kada se doselio jedan komsija sa tim imenom. Prvo sam mislila da je u pitanju nadimak, dok je moj otac u pocetku imao problem da zapamti ime, jednom je sasvim ozbiljan u razgovoru pomenuo Jorgovanka iz komsiluka :rolleyes: .
...Bubreg, Jetra, Pluća, Kurčić, Pačić, šupak :Hail: te izvjesni gospodin koji se zove Aligator. :mellow: Btw, i na nacionalnoj dalekovidnici ima interesantnih; Tončica Čeljuska, Senka Mošnja, Tatjana Munižaba, Viki Ivanović (mužjak, imenu unatoč, novinar sportske redakcije, o ironijo životna), a svojednobno je spiker na Vijestima bio Marinko Leš. They rock. :D
:lol: .Setih se jos jednog retkog zenskog imena (opet iz svoje familije): Nerandza. Uvek kada ga izgovorim imam asocijacije na zrele pomorandze, cedjene citruse i sokove (evo, sad mi se pije neka orandzada).
Link to comment
Btw, i na nacionalnoj dalekovidnici ima interesantnih; Tončica Čeljuska, Senka Mošnja, Tatjana Munižaba, Viki Ivanović (mužjak, imenu unatoč, novinar sportske redakcije, o ironijo životna), a svojednobno je spiker na Vijestima bio Marinko Leš. They rock. :D
За овог мртвака мислим да се ради о транскрипцији некадашњег немачког презимена. Видео сам својевремено на нечијем поштанском сандучету презиме Лешингер.Додатак на списак: Коцкар, Дракулић, Скокин, Крспогачин, Ћорлука, Пемпер,...
Link to comment
Već dugo nije bilo ulova, pa da ne kriziramo, zabavljali smo se izmišljanjem "idealnih porodica", ovako nekako...
Знам за пар који се тако саставио... Не знам да ли је другарица Рак придодала свом презимену и ново, или се сад презива само Пуж.
Link to comment
Prilog za animalnu podgrupu: Vuk (ime) Ćuk (prezime).
U Novom Sadu živi Vukica Ćuk, dugogodišnja portparolka GSP-a.Zanimljivo da je novi portparol Vukašinović :lol:
Link to comment
Nedavno je u Slobodnoj Dalmaciji izašao članak o alternativno uobičajenim prezimenima, i zbilja je svega* tu bilo, ali mene su najviše oduševila sljedeća; Bubreg, Jetra, Pluća, Kurčić, Pačić, šupak :Hail: te izvjesni gospodin koji se zove Aligator. :mellow:
meni je, uz duzno postovanje, uvek bilo tesko da ozbiljno shvatim zemlju ciji je ministar vanjskih poslova bio Tonino Picula. :lol:
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...