Jump to content
IGNORED

O imenima


Glen Livet

Recommended Posts

Jos fudbalera:Marko Mlinaric, Semir Tuce.Inace moja dva najomiljenija fudbalera u ex YU.A ne mogu da verujem da se niste setili Milke Puzigace.

Link to comment
  • Replies 697
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • расејан

    80

  • bus

    68

  • FranziskaKafka

    61

  • Waldorf

    37

Pomenuh Purivatru i Deliparu, a ima i Pirivatrić i Delparić. Pa Poplašen, Ukraden, Tučen, Konjevoda, Konjikušić, Pletikapa i Kršikapa (ova dva se sigurno ponavljaju, izvinjavam se), Zelenkapa, Čabarkapa, Durbaba, Zelenbaba, Ušljebrka, Belobrk, Ćulibrk, Gnjidic (izguglajte Manfred Gnjidic :lol: ), Kotur, Kostur, Šarac, Mačak, Glumac, Igrić, Varjačić, Kašiković, itd.:)

Edited by FranziskaKafka
Link to comment
Код тих намерних мондегрина... својевремено сам чуо за ону словеначку тенисерку, Миму Јаушоувеце...
kad smo kod toga honorable mention ide Mashi Zec-Peškirić.neko spomenuo tlefonski imenik, pa me seti - devedesetih je u Nikšiću živeo izvesni gospodin Tiganj, koga se deca često zvala da probaju da iskamčekoje jajje na oko ... :lol:
Link to comment
Doktor Svetislav Kasapinović, istorijska licnost grads Panceva -_-
Kad već spominješ kasape, tu je i TERRY BUTCHER, nekadašnji bek i kapiten engleske fudbalske reprezentacije :)
Link to comment

saborska zastupnica HNS-a se zove alenka košiša čičin-šain. zamišljam ekipu iz međunarodnih delegacija kad joj ugledaju prezimena. :D

Link to comment
Pa zenska imena Perica, Vladica... Pa musko-zenska USA-GB-AU Mel, Kim, Deril... :)
Meni se sviđa većina kratkih unisex imena: Vanja, Saša … / Alice, Tori …Luka je takođe unisex, tj. sve manje je gender-specific.
Link to comment
Doktor Svetislav Kasapinović, istorijska licnost grads Panceva -_-
Doktor Zlatoje Vajdić. Imao problema s korupcijom. ( :o )I might have mentioned this elswehere.
Link to comment

Jos na pocetku je pomenuta sklonost Licana ka suludim prezimenima. Ja sam imao srece sa jednim klasicnim, skoro plavokrvnim Knezevic, ali vecina u siroj familiji nisu bili te srece. Dedina sestra je udajom postala Kliska. Video sam pre neku godinu na nekom Hrvatskom sajtu sprdnju sa najsmesnijim imenima iz imenika i tamo je pomenuta Mica Kliska - moja baba-tetka. Skoro da sam bio ponosan. Takodje, Zvezdin bek, Dusan Basta mi je familija u cetvrtom kolenu, sto je svojevrsna sramota zbog njegovih fudbalskih kvaliteta, ali je interesantno da oni nikada nisu bili ni u kakvoj vezi sa Italijanima. Ne znam otkud Basta, jer ne deluje cak ni kao sprdnja. U relativno bliske rodjake (mada je to kod nas relativno - mi se ne zenimo do nekih 10 - 15 kolena) ubrajam i Tišme, švonje, Gaćeše, Potkonjake... Da niste sto puta culi za Teslu, verovatno bi vam i ono bilo cudno za Srbina, ali kod nas Licana je to jedno legitimno i cool prezime.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...