Jump to content
IGNORED

O imenima


Glen Livet

Recommended Posts

A ima i situacija kada se potvrduje izreka nomen est omen: urolog Udovic.Ima i obrnutih slucajeva: ruzna zena se zove Lepa, los covek ima ime Dobrica, bivsi direktor EPS Mrakovic, pa smesan slucaj novinara Palikuce koji je bar dva puta izvestavao sa mesta pozara itd.A smesni su i ovi prehrambeni (prisutni u privredno-politickom zivotu napacene nam zemljice): Pitic, Batakovic... :lol:

Edited by FranziskaKafka
Link to comment
  • Replies 697
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • расејан

    80

  • bus

    68

  • FranziskaKafka

    61

  • Waldorf

    37

Gospodja koja je trenutno u ministarstvu nauke, a u poslednje vreme cesto citirana zbog rasprave oko nuklearnog otpada u Vinci, se zove... Uranija ^_^

Link to comment

Ranije je non stop na ispitima prozivana na mom faksu devojka sa imenom Nirvana, ne secam se bas prezimena, sa faxa jos interesantno i prezime Kenjic....

Link to comment

podsetili ste me na anegdotu sa mog fakulteta. studentkinja koja se prezivala kojukaraivan (jermensko prezime), došla na red na šalteru kod žike, referenta za studentska pitanja, koji je bio šeret. mada je znao kako se preziva, on je pred gomilom studenata pitao: vaše prezime gospođice?. ona lepo odgovori kojukaraivan. na to žika kaže: to mene ne zanima, nego mi kažite kako se prezivate.

Link to comment
podsetili ste me na anegdotu sa mog fakulteta. studentkinja koja se prezivala kojukaraivan (jermensko prezime), došla na red na šalteru kod žike, referenta za studentska pitanja, koji je bio šeret. mada je znao kako se preziva, on je pred gomilom studenata pitao: vaše prezime gospođice?. ona lepo odgovori kojukaraivan. na to žika kaže: to mene ne zanima, nego mi kažite kako se prezivate.
e dva dana pokusavam da se setim tog prezimena, jer stalno slusam price o tome. inace, ona je promenila prezime kad se udala. doduse, nagovarali su je samo da doda, posto je muzevljevno prezime obicno -vić prezime.
Link to comment

kenjalo, prcković, guzićod imena u telefonskom imeniku sam našao nekoliko lenjina, staljina, marksa, čak i jednog englesameđu gastosima u istočnoj srbiji i pomoravlju nađu se imena poput pariz, brisel, pa onda razni mišeli, žanovi, johani...jednom sam u crnoj hronici pročitao da je za silovanje osuđen čovek koji se preziva glavić

Link to comment

Imala sam cimerku koja se zvala Planinka. Takođe, koleginicu s faxa s prezimenom BUCU /rumunsko/, koju su cirilicari iz administracije cesto na spiskovima krstili u VISI.

Link to comment
Ranije je non stop na ispitima prozivana na mom faksu devojka sa imenom Nirvana, ne secam se bas prezimena, sa faxa jos interesantno i prezime Kenjic....
Ja znam jednu Nirvanu Pištoljević. (Narafski, brat Nirvan, nema da omane). :lol:
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...