Jump to content
IGNORED

No job, no money, you're f***ed


Indy

Recommended Posts

  • Replies 374
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    66

  • iDemo

    31

  • fonTelefon

    23

  • cedo

    15

Top Posters In This Topic

Ne kapiram... radi se o istoj temi, ili ne?
Nek' se i radi o istoj temi al' ce zivot da nam prodje u moderaciji, spajanju tema, splitovanju tema, slanju na deponiju i tako dalje. Daj, bre, malo opushtenije to, nemoj odma' da se secash...
Link to comment
Dešava se masovno. Ne znam šta hoćeš da kažeš, ali (sudeći prema iskustvu) verovatno i nije ništa bitno.
Nemam pojma jel' sad mislis na temu ili na moderaciju, spajanje tema, splitovanje tema, slanje na deponiju...
Link to comment

Ja mislim da ce rezultati u Janurau biti jos gori jer je kriza presla na celu ekonomiju SAD, otpustanja su najavili veliki giganti u metalskom sektoru, IT sektoru itd.Obama pravi jos veci problem upumpavajuci dolare. Cuo sam da imaju izlaznu strategiju ako im ne uspe upumpavanje $ pa bih voleo da je cujem? A to znaci, i ces i dalje imati sistemsku deflaciju, ovo sto je danas i prozdire privredu, ili hiperinflaciju pa da cujem tu izlaznu strategiju u tom slucaju?

Edited by No7
Link to comment
Obama pravi jos veci problem upumpavajuci dolare. Cuo sam da imaju izlaznu strategiju ako im ne uspe upumpavanje $ pa bih voleo da je cujem? A to znaci, i ces i dalje imati sistemsku deflaciju, ovo sto je danas i prozdire privredu, ili hiperinflaciju pa da cujem tu izlaznu strategiju u tom slucaju?
Rezultati ce svuda biti gori ovde godine nego sto su bili prosle a sto se tice upumpavanja - tako im i treba kad nece da puste da trziste samo to 'regulishe' nego drzava intervenishe kao da je to CCCP u najboljim godinama...
Link to comment
Rezultati ce svuda biti gori ovde godine nego sto su bili prosle a sto se tice upumpavanja - tako im i treba kad nece da puste da trziste samo to 'regulishe' nego drzava intervenishe kao da je to CCCP u najboljim godinama...
zesce bi se izregulisalo, imao bi par miliona nezaposlenih na ulicama a mnogi od njih pod oruzjem ili na shoppingu sacmara u walmartu'a hungry mob is an angry mob'iskreno, mene cudi mali broj ubistava sefova i ceo-va.
Link to comment
zesce bi se izregulisalo, imao bi par miliona nezaposlenih na ulicama a mnogi od njih pod oruzjem ili na shoppingu sacmara u walmartu
Pa je@i ga, onda ispade da ekonomske teorije nisu pretocne u praksu??
iskreno, mene cudi mali broj ubistava sefova i ceo-va.
Jos se narod nije organizovao i prepoznao ko su mu pravi neprijatelji... ;)
Link to comment
Pa je@i ga, onda ispade da ekonomske teorije nisu pretocne u praksu??Jos se narod nije organizovao i prepoznao ko su mu pravi neprijatelji... ;)
znam jednog coveka cija se doktorska teza bavi neverovatnim i notornim fenomenom u usa:radnicka klasa je jako konzervativna i nespremna za revoluciju.ne znam kako je to tacno objasnio, samo smo pricali kratko.
Link to comment
zesce bi se izregulisalo, imao bi par miliona nezaposlenih na ulicama a mnogi od njih pod oruzjem ili na shoppingu sacmara u walmartu'a hungry mob is an angry mob'iskreno, mene cudi mali broj ubistava sefova i ceo-va.
A sta ocekujes od necega sto truli 30 godina? Pogledaj kako su prolazile post-komunisticke zemlje. Nije moguce da se tolika kriza stvori a da niko ne oseti.Triste bi regulisalo. Da su pustili da deo banaka pukne, one bi se reorganizovale i ponovo bi na berzi usledio njihov skok kao uostalom i sa svim drugim preduzecima, udar bi bio jaci na prvi pogled ali bi se znatno brze izaslo i sa mnogo manje posledica. Ovako se pravi jos veci problem sto se i da primetiti.
Link to comment
znam jednog coveka cija se doktorska teza bavi neverovatnim i notornim fenomenom u usa: radnicka klasa je jako konzervativna i nespremna za revoluciju.
Sta taj radi - kopita Lenjina. Marx je, valjda, rekao da ce do revolucije doci prvo u zemljama sa 'najrazvijenijom' privredom/ekonomijom a Lenjin ga je demnatovao (i u praksi) sa tezom da ce do revolucije doci u zemljama sa najzaoshternijim klasnim razlikama... Pa ti vidi. cool.gif
Link to comment
Da su pustili da deo banaka pukne, one bi se reorganizovale i ponovo bi na berzi usledio njihov skok kao uostalom i sa svim drugim preduzecima, udar bi bio jaci na prvi pogled ali bi se znatno brze izaslo i sa mnogo manje posledica. Ovako se pravi jos veci problem sto se i da primetiti.
Bez zezanja ovog puta - i ja mislim da je bolje bilo da se ovo prvo 'zavrsi' sa krahom banaka i finansijskih institucija jer su one te koje su, na pocetku, bile u krizi. Usput bi kaliralo par drugi grana al' bi, mozda, mozda, resto privrede ostalo u nekakvom 'voznom' stanju. Ovako ce sve da se prosiri na kompletnu sliku a CCCP je ziv primer kako prolaze drzave sa 'planskom' privredom i petoljetkama.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...