Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Parapsihopatologija™

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

No job, no money, you're f***ed

Featured Replies

  • Author

Ne kapiram... radi se o istoj temi, ili ne?

  • Replies 374
  • Views 42.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nego, ima dve dobre knjige - jedna non-fiction:9781863255530.jpga druga fiction:9780143002574.jpgI tako. Desava se.

Ne kapiram... radi se o istoj temi, ili ne?
Nek' se i radi o istoj temi al' ce zivot da nam prodje u moderaciji, spajanju tema, splitovanju tema, slanju na deponiju i tako dalje. Daj, bre, malo opushtenije to, nemoj odma' da se secash...
  • Author

Dešava se masovno. Ne znam šta hoćeš da kažeš, ali (sudeći prema iskustvu) verovatno i nije ništa bitno.

Dešava se masovno. Ne znam šta hoćeš da kažeš, ali (sudeći prema iskustvu) verovatno i nije ništa bitno.
Nemam pojma jel' sad mislis na temu ili na moderaciju, spajanje tema, splitovanje tema, slanje na deponiju...
  • Author

Uspeo si da mi dosadiš. A nije da se nisi trudio.

Uspeo si da mi dosadiš. A nije da se nisi trudio.
Mnogo si, bre, razmazen. Mnogo.

Ja mislim da ce rezultati u Janurau biti jos gori jer je kriza presla na celu ekonomiju SAD, otpustanja su najavili veliki giganti u metalskom sektoru, IT sektoru itd.Obama pravi jos veci problem upumpavajuci dolare. Cuo sam da imaju izlaznu strategiju ako im ne uspe upumpavanje $ pa bih voleo da je cujem? A to znaci, i ces i dalje imati sistemsku deflaciju, ovo sto je danas i prozdire privredu, ili hiperinflaciju pa da cujem tu izlaznu strategiju u tom slucaju?

Edited by No7

Obama pravi jos veci problem upumpavajuci dolare. Cuo sam da imaju izlaznu strategiju ako im ne uspe upumpavanje $ pa bih voleo da je cujem? A to znaci, i ces i dalje imati sistemsku deflaciju, ovo sto je danas i prozdire privredu, ili hiperinflaciju pa da cujem tu izlaznu strategiju u tom slucaju?
Rezultati ce svuda biti gori ovde godine nego sto su bili prosle a sto se tice upumpavanja - tako im i treba kad nece da puste da trziste samo to 'regulishe' nego drzava intervenishe kao da je to CCCP u najboljim godinama...
Rezultati ce svuda biti gori ovde godine nego sto su bili prosle a sto se tice upumpavanja - tako im i treba kad nece da puste da trziste samo to 'regulishe' nego drzava intervenishe kao da je to CCCP u najboljim godinama...
zesce bi se izregulisalo, imao bi par miliona nezaposlenih na ulicama a mnogi od njih pod oruzjem ili na shoppingu sacmara u walmartu'a hungry mob is an angry mob'iskreno, mene cudi mali broj ubistava sefova i ceo-va.
zesce bi se izregulisalo, imao bi par miliona nezaposlenih na ulicama a mnogi od njih pod oruzjem ili na shoppingu sacmara u walmartu
Pa je@i ga, onda ispade da ekonomske teorije nisu pretocne u praksu??
iskreno, mene cudi mali broj ubistava sefova i ceo-va.
Jos se narod nije organizovao i prepoznao ko su mu pravi neprijatelji... ;)
Pa je@i ga, onda ispade da ekonomske teorije nisu pretocne u praksu??Jos se narod nije organizovao i prepoznao ko su mu pravi neprijatelji... ;)
znam jednog coveka cija se doktorska teza bavi neverovatnim i notornim fenomenom u usa:radnicka klasa je jako konzervativna i nespremna za revoluciju.ne znam kako je to tacno objasnio, samo smo pricali kratko.
zesce bi se izregulisalo, imao bi par miliona nezaposlenih na ulicama a mnogi od njih pod oruzjem ili na shoppingu sacmara u walmartu'a hungry mob is an angry mob'iskreno, mene cudi mali broj ubistava sefova i ceo-va.
A sta ocekujes od necega sto truli 30 godina? Pogledaj kako su prolazile post-komunisticke zemlje. Nije moguce da se tolika kriza stvori a da niko ne oseti.Triste bi regulisalo. Da su pustili da deo banaka pukne, one bi se reorganizovale i ponovo bi na berzi usledio njihov skok kao uostalom i sa svim drugim preduzecima, udar bi bio jaci na prvi pogled ali bi se znatno brze izaslo i sa mnogo manje posledica. Ovako se pravi jos veci problem sto se i da primetiti.
znam jednog coveka cija se doktorska teza bavi neverovatnim i notornim fenomenom u usa: radnicka klasa je jako konzervativna i nespremna za revoluciju.
Sta taj radi - kopita Lenjina. Marx je, valjda, rekao da ce do revolucije doci prvo u zemljama sa 'najrazvijenijom' privredom/ekonomijom a Lenjin ga je demnatovao (i u praksi) sa tezom da ce do revolucije doci u zemljama sa najzaoshternijim klasnim razlikama... Pa ti vidi. cool.gif
Da su pustili da deo banaka pukne, one bi se reorganizovale i ponovo bi na berzi usledio njihov skok kao uostalom i sa svim drugim preduzecima, udar bi bio jaci na prvi pogled ali bi se znatno brze izaslo i sa mnogo manje posledica. Ovako se pravi jos veci problem sto se i da primetiti.
Bez zezanja ovog puta - i ja mislim da je bolje bilo da se ovo prvo 'zavrsi' sa krahom banaka i finansijskih institucija jer su one te koje su, na pocetku, bile u krizi. Usput bi kaliralo par drugi grana al' bi, mozda, mozda, resto privrede ostalo u nekakvom 'voznom' stanju. Ovako ce sve da se prosiri na kompletnu sliku a CCCP je ziv primer kako prolaze drzave sa 'planskom' privredom i petoljetkama.

Create an account or sign in to comment

Background Picker
Customize Layout

Account

Navigation

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.