Jump to content
IGNORED

ANTIFA Bg


zavisnica

Recommended Posts

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Mp40

    81

  • Аврам Гојић

    74

  • kim_philby

    65

  • Milogled Bluff

    44

mp sinkosrdačan pozdrav! :D

Thodoris Iliopoulos is released after 49 days on hunger strike as was decided today by the magistrates court for not being considered dangerous for public order. The terms for his release is that he is not allowed to leave the country and he has to a ...ppear at the local police station every 15 days. Today's demonstrations will take place as announced, demanding the abolishment of all charges.
Link to comment

pozitivno je to što milicija očigledno smatra da je ratibor jedini anarhista u srbiji

Ratibor Trivunac, Tadej Kurepa i još nekoliko članova Sindikalne konfederacije „Anarhosindikalistička inicijativa“ (ASI) čiji identitet još uvek nije potvrđen zadržano je od juče (3. septembra) u pritvoru, pod isfabrikovanim optužbama za „izazivanje opšte opasnosti“, nakon što su pod prinudom odvedeni na informativni razgovor. Policija im je prethodno pretresala stanove prilikom čega je maltretirala i članove njihovih porodica.ASI je organizacija koja aktivno radi na poboljšanju položaja radničke klase i intenziviranju radničke borbe, suprotstavljajući se pritom eksploataciji i državnoj represiji, te je, kao takva od svog osnivanja na meti države i finansijskih moćnika. Ovi događaji predstavljaju samo još jedan u nizu ataka na naš sindikat, kulminacija dugotrajnih policijskih pretnji, hapšenja i zastrašivanja.Ukoliko se setimo i skorašnjih događaja kada su se sa štrajkačima po Srbiji obračunavali policija ili plaćeni batinaši, dobijamo jasan uvid u strategiju države prema svima onima koji je kritikuju, koji ne žele da budu opljačkani i poniženi, koji ne mogu mirno da gledaju besomučna izrabljivanja i kršenja elementarnih radničkih prava i koji ukazuju na njenu antinarodnu suštinu.Naravno da svi vidovi pritiska koje režim uz pomoć svojih slugu vrši, kako na naš sindikat tako i na radnički pokret u Srbiji uopšte, ukazuju da radimo pravu stvar i daju nam dodatnu motivaciju da još energičnije krenemo u borbu protiv eksploatacije i ponižavanja radnika!Za sada preko advokata pokušavamo da stupimo u kontakt sa privedenim drugovima, da utvrdimo njihov identitet, lokaciju, optužnice, pravni status i sve ostale informacije.Sekretarijat za informisanje Sindikalne konfederacije „Anarhosindikalistička inicijativa“
Link to comment

E ako su oni to uradili pristajem da pojedem svoju diplomu. Nije stvar u tome da policija ne zna za druge vec im ovo dodje dobro da se obracunaju sa tim koje znaju. sad ce im jos svasta nakaciti i pokusati da ih osude da bi probali da uplase one koji ih eventualno podrzavaju ili imaju simpatije prema tome za sta se oni zalazu. Interesantno je samo kako nisu toliko ekspeditivni kad su u pitanju neonacisti obrazovci i ostali desnicarski sljam. Tom analogijom dolazimo do odgovora ko je formirao instruisao i finansirao te fasiste...

Link to comment

internacionalni terorizam mi deluje kao preteška optužba. sad sam čuo na televizoru da ih za to terete. prosto, radi se o deci koja su se zaigrala politike tako što su koristili molotovljeve koktele i koja misle da to što negiraju potrebu za postojanjem države njih abolira od svake odgovornosti pred zakonima (te) države. Mislim da sve ovo ne treba dovoditi u kontekst međunarodnog terorizma, već pronaći neki lakši oblik kazne. MIslim, dovoljno da fasuju zatvor, razume se. Budale kretenske.

Edited by pacey defender
Link to comment
Koliko je zatvora odredjeno organizatorima spaljivanja americke ambasade?
Abdikacija sa vlasti.. gde se nikada neće vratiti.Ali nemojmo se praviti glupi jer koliko god da su iste ili ona prethodna strašnija ipak se ne mogu staviti u istu ravan te dve stvari.A priče tipa zaigrala se deca ne mogu da važe za decu od 28 godina.
Link to comment

Ne. Trivunac i ekipa su spalili ambasadu do temelja, i ostavili jedno mrtvo telo za sobom. Zastrasujuci primer medjunarodnog terorizma. Ne budimo smesni, to sto imaju 28 godina ne znaci da treba da robijaju 3 do 15 godina za ovu glupost.

Link to comment

cekaj, taj trivunac je bacio molotovljev koktel na ambasadu, za to je uhapsen?meni ta ekipa deluje kao dokoni studenti, iznenadjen sam da su u stanju da urade ista sto nije kenjanje po tribinama ili uz pivo.i neverovatno mi je da su hteli da zapale ambasadu kao podrsku grckim kolegama. pa to onda znaci da smo postali toliko srednjeklasno drustvo da imamo i ljude koji se silom bore za ocuvanje kisnih suma, foka i anarhista. to je ocaravajuce.

Link to comment
cekaj, taj trivunac je bacio molotovljev koktel na ambasadu, za to je uhapsen?meni ta ekipa deluje kao dokoni studenti, iznenadjen sam da su u stanju da urade ista sto nije kenjanje po tribinama ili uz pivo.i neverovatno mi je da su hteli da zapale ambasadu kao podrsku grckim kolegama. pa to onda znaci da smo postali toliko srednjeklasno drustvo da imamo i ljude koji se silom bore za ocuvanje kisnih suma, foka i anarhista. to je ocaravajuce.
Da, to je i mene fasciniralo. Btw, rekao bih da čika Rata ima malo jače od 28, ako se ne varam. Nije on od juče.Btw, zašto se ovo nalazi na Antifa temi? Protiv kojih fašista se borio Rata u konkretnom slučaju?
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...