Jump to content
IGNORED

ANTIFA Bg


zavisnica

Recommended Posts

Koliko je zatvora odredjeno organizatorima spaljivanja americke ambasade?
<Parafraza Remarka (Crni obelisk)>Zločin, kada je izvršen zdesna, pitanje je časti i ima sve olakašavajuće okolnosti. Mi imamo demokratiju, ali smo sudije, činovnike i policajce starog vremena preuzeli nedirnute. I šta tu da se očekuje?</Parafraza Remarka (Crni obelisk)>
Link to comment
  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Mp40

    81

  • Аврам Гојић

    74

  • kim_philby

    65

  • Milogled Bluff

    44

Ih, pazi, onomad se forum sa Ratom sprdao, proglašavao ga folirantom i vlasnikom stana od 90m2. Ja poverovao. Nije valjda da je Rata počeo da se bori za ideale, ja taman pomislio da je on champagne anarhista.

Link to comment
Ih, pazi, onomad se forum sa Ratom sprdao, proglašavao ga folirantom i vlasnikom stana od 90m2. Ja poverovao. Nije valjda da je Rata počeo da se bori za ideale, ja taman pomislio da je on champagne anarhista.
ko ga je proglašavao folirantom? meni on deluje kao stoprocentna budalešina koja veruje u deda mraza. takoreći umetnik... free for rata!
Link to comment
Ih, pazi, onomad se forum sa Ratom sprdao, proglašavao ga folirantom i vlasnikom stana od 90m2. Ja poverovao. Nije valjda da je Rata počeo da se bori za ideale, ja taman pomislio da je on champagne anarhista.
Rata je poreklom iz vrlo imucne porodice, koliko cujem. Medjutim, to nije bitno. Da je neki proleter, ljudi bi rekli "pa da, briga njega za ideale, on se bori da napuni trbu i da napljacka sta moze od onik koji su se snasli i stekli sve sto imaju postenim radom". Posto to nije slucaj, onda se on ismeva kao burzujcic koji se igra revolucije. Nije poenta u njegovom statusu, nego u tome sto je njegova ideoloska pozicija toliko daleko od domaceg mainstreama da je jedina moguca reakcija na nju - ismevanje.(I, naravno, proglasavanje bacanja molotovljevog koktela na fasadu zgrade za medjunarodni terorizam, sto je jedna od suludijih stvari koje sam u zivotu cuo)
Link to comment
A šta si zapravo hteo da kažeš?
Hteo sam da kazem da bi Trivunca ismevali i da zivi u kontejneru. A i proglasenje onog dela "medjunarodnim terorizmom" je svojevrsna forma ismevanja. Time mu je drzava porucila: ti nisi kao drugi ljudi, budalo. Za tebe ne vaze uobicajene norme naseg sistema u kome se spaljivanje ambasade sa smrtnom posledicom tretira kao "razumljiv gnev mladih". Nisi obican gradjanin, zato sto su ideje koje zastupas suvise smesne. Mozemo da ti radimo sta hocemo, jer nam se tako digao kurac. Iza tebe niko ne stoji, i sada cemo te karati nemilosrdno, i uz to cemo se i slatko smejati.Uostalom, tuzilac se vec lepo nasalio svojim prejudiciranjem kvalifikacije krivicnog dela, pre kraja saslusanja. Videcemo da li ce i istrazni sudija pristati na salu zvanu 3-15 godina.
Link to comment

Ja stvarno ne znam kako se u zemljama civilizovanijim od naše karakteriše bacanje koktela na neku ambasadu, verovatno će neko znati da odgovori.Btw, ovo što si potegao (paralelu sa organizatorima spaljivanja američke ambasade) spada u onu klasiku - zašto mene a njega ne? Naravno da je spaljivanje daleko teže krivično delo, ali voleo bih da mi objasniš koji argument imaš u odbranu nekoliko mentalno obolelih ljudi nasilnog karaktera. Možda neko objašnjenje njihovog cilja, strategije kako doći do tog cilja, i dodatno pojašnjenje zašto baš ambasada Grčke, a ne recimo napad na Vladu Srbije (recimo u trenutku kad je neka sednica u toku)?

Link to comment

Postoje dva dela za koje ih mogu goniti:Medjunarodni terorizam ili povreda ugleda strane drzave. Oni su sami sebe pokopali sa onim saopstenjem u kome su preuzeli odgovotnost za napad i istakli politicki cilj kao motiv. U slucaju medjunarodnog terorizma postoji mogucnost ublazavanja kazne zbog postojanja narocito olaksavajucih okolnosti. (ublazavanje ide do 1 godine, izlaze nakon 6 mjeseci)Povreda ugleda strane drzave je moguca ali nekim nategnutim tumacenjem upravo zbog onog saopstenja. To sto su oni naivni idealisti mozda ih cini simpaticnim ali...

Link to comment
Ja stvarno ne znam kako se u zemljama civilizovanijim od naše karakteriše bacanje koktela na neku ambasadu, verovatno će neko znati da odgovori.
Kao izazivanje opste opasnosti, dabome. Nisu uzeli osoblje ambasade za taoce, nisu nikoga ubili.EU definicija terorizma:svi cinovi koji..."given their nature or context, may seriously damage a country or an international organisation where committed with the aim of: seriously intimidating a population; or unduly compelling a Government or international organisation to perform or abstain from performing any act; or seriously destabilising or destroying the fundamental political, constitutional, economic or social structures of a country or an international organisation."Potom, Trivunac i ekipa nisu, koliko znam, mentalno oboleli. Ideolosko zastranjivanje se, nadam se, jos uvek u ovoj zemlji ne vodi kao mentalna bolest. I - o njihovom cinu ne moze se govoriti, a da se ne govori i o spaljivanju americke ambasade. Da je za ovo drugo iko makar simbolicno pozvan na odgovornost, da je makar jednom saslusan, jos bi se i moglo reci da je posredi razmisljanje "a zasto on sme, a ja ne". Ovaj slucaj je groteskna travestija prava, i ispada da je jedina greska Trivunca ta sto nije na vreme pitao u policiji koje ambasade smeju da se spaljuju, a koje ne.nautilus:nase zakonodavstvo uopste ne poznaje pojam medjunarodnog terorizma, nego je tuzilastvo upotrebilo tu formulaciju jer im je delovala nekako sveCki. Edited by vasudeva418
Link to comment

Evo, Nautilus odgovorio.Vasa: ček, kakve veze ima to što nikoga nisu ubili? Otkad se kvalifikacija (kvalifikacija, ne težina) krivičnog dela procenjuje prema broju eventualnih žrtava? Može da se pojača ili ublaži.Drugo, svako ko sa predumišljajem koristi vatreno oružje, eksplozivne naprave i takve stvarčice u gradu, u mirnodopskim uslovima, teško da se može smatrati normalnim. Nisu to pijani klinci koji su se igrali ćaletovom prangijom iz fioke.

Link to comment

krivicni zakonik clan 391.

Ко, у намери да нашкоди страној држави или међународнојорганизацији, изврши отмицу неког лица или неко друго насиље, изазове експлозијуили пожар или предузме друге општеопасне радње или прети употребом нуклеарног, хемијског, бактериолошког или другог сличног средства, казниће се затвором од три до петнаест година
Edited by nautilus
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...