Jump to content
IGNORED

ANTIFA Bg


zavisnica

Recommended Posts

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Mp40

    81

  • Аврам Гојић

    74

  • kim_philby

    65

  • Milogled Bluff

    44

dakle, protestuje se jer su ratibor i ekipa nevini, tj nisu bacili koktele na ambasadu? ili jesu, pa se protestuje zbog toga sto se takav cin smatra nedopustenim?

Link to comment
Zezanje na stranu, ali mislim da sve ovo sto se dogadja oko teme topika zamagljuje jednu veoma bitnu, mozda i najvazniju cinjenicu: pojavila se, izasla na svetlost dana prva za sada je rano reci politicka snaga, koja stoji suprotno od desnice - namerno ne upotrebljavam izraz levica. Koja silom hoce da pokusa nesto da izmeni. TO se nije dogadjalo ni u najcrnja Miloseviceva vremena. Svi novopeceni i novokomponovani uspesni ministri policije, Cede i ostali zaboravljaju da regruta za tako nesto ima koliko hoces, a da je situacija u takozvanom srpskom drustvu sve bliza poslovicnoj varnici koja samo sto nije. Od toga pa do radjanja svesti da se sa Vucicima, Obrazima i ostalima moze razgovarati i drugacijim jezikom od placnog jezika Pescanika - mali je korak.A jos manji do toga da obrazovci i njima slicni otkriju da i druga strana ume da - bije.A to nije mala stvar.
Konačno se nazire sunce slobode...Nadam se da će radnici uvideti da trockisti i lenjino-marksisti rade za njih i da će prepoznati tu novu snagu, kao onomad kad je bio zakazan ustanak protestni skup sindikata...
Link to comment
dakle, protestuje se jer su ratibor i ekipa nevini, tj nisu bacili koktele na ambasadu? ili jesu, pa se protestuje zbog toga sto se takav cin smatra nedopustenim?
Postavljaš suviše komplikovana pitanja. Protestuje se, to je dovoljno.
Link to comment
dakle, protestuje se jer su ratibor i ekipa nevini, tj nisu bacili koktele na ambasadu? ili jesu, pa se protestuje zbog toga sto se takav cin smatra nedopustenim?
ZATO ŠTO SU NEVINI!!!
Link to comment
super zapazanje- u zadnjih 20ak godina levica je, kompromitovana trulim drzavnokapitalistickim rezimom od pre (i kasnijim nusngoproizvodima), bila u izrazitoj defanzivi. izgleda da se stvara kriticna leva masa, koja ce u nekom trenutku rezultirati i strankom za koju bih zeleo da glasam. bar se nadam da je tako, ko sto se i nadam da rata nece bas imati veci znacajj u njoj.
A šta bi anarhista tražio u jednoj političkoj stranci?
Link to comment
Zezanje na stranu, ali mislim da sve ovo sto se dogadja oko teme topika zamagljuje jednu veoma bitnu, mozda i najvazniju cinjenicu: pojavila se, izasla na svetlost dana prva za sada je rano reci politicka snaga, koja stoji suprotno od desnice - namerno ne upotrebljavam izraz levica. Koja silom hoce da pokusa nesto da izmeni. TO se nije dogadjalo ni u najcrnja Miloseviceva vremena. Svi novopeceni i novokomponovani uspesni ministri policije, Cede i ostali zaboravljaju da regruta za tako nesto ima koliko hoces, a da je situacija u takozvanom srpskom drustvu sve bliza poslovicnoj varnici koja samo sto nije. Od toga pa do radjanja svesti da se sa Vucicima, Obrazima i ostalima moze razgovarati i drugacijim jezikom od placnog jezika Pescanika - mali je korak.A jos manji do toga da obrazovci i njima slicni otkriju da i druga strana ume da - bije.A to nije mala stvar.
ovo je toliko daleko od istine, da je to strašno. čak i da prihvatim tezu da je socijalna situacija u srbiji pred nekontrolisanom eksplozijom (a nije ni blizu), kad bi se ta varnica i eksplozija desile, regrute bi listom pokupili baš ti vučići, obrazi i slični demagozi. bila bi to socijalistička revolucija, ali nacionalsocijalistička. Edited by Gonzo
Link to comment
A šta bi anarhista tražio u jednoj političkoj stranci?
polozaj?
ovo je toliko daleko od istine, da je to strašno. čak i da prihvatim tezu da je socijalna situacija u srbiji pred nekontrolisanom eksplozijom (a nije ni blizu), kad bi se ta varnica i eksplozija desile, regrute™ bi listom pokupili baš ti vučići, obrazi i slični demagozi. bila bi to socijalistička revolucija, ali nacionalsocijalistička.
nikakve eksplozije nece biti, ali gresis u vezi demagogije. ona o socijalnoj pravdi nije nista gora od trtljanja o velikoj srbiji ili evropskim vrednostima (u izvodjenju nedoucenih demagoga). nekakva autenticna levica bi svakako u blizij buducnosti mogla da uzme koji %, sto bi lepo leglo. Edited by Miralem
Link to comment
ovo je toliko daleko od istine, da je to strašno. čak i da prihvatim tezu da je socijalna situacija u srbiji pred nekontrolisanom eksplozijom (a nije ni blizu), kad bi se ta varnica i eksplozija desile, regrute bi listom pokupili baš ti vučići, obrazi i slični demagozi. bila bi to socijalistička revolucija, ali nacionalsocijalistička.
Ne cimaj čoveka.
Link to comment
Konačno se nazire sunce slobode...Nadam se da će radnici uvideti da trockisti i lenjino-marksisti rade za njih i da će prepoznati tu novu snagu, kao onomad kad je bio zakazan ustanak protestni skup sindikata...
Vidis, Uco, ja citam i pamtim procitano. Pa, na primer, pamtim i jedan tvoj korektan i pomalo stidljiv hint, razumljiv u svakom slucaju. Barem meni i barem tada.S druge strane, obojica znamo da nema svrhe da sada pokusam da 'duhovito' odgovorim napomenom tipa 'jok, ne rade za radnike marksisti i anarhisti, nego rade bekoi i veljeilici i statijaznamkojos'...I tako, budi ti meni OK.
Link to comment
ona o socijalnoj pravdi nije nista gora od trtljanja o velikoj srbiji ili evropskim vrednostima (u izvodjenju nedoucenih demagoga)
ne bi baš toliko izjednačavao, god knows da mi je demagogija o socijalnoj pravdi užasno smešna i infantilna, ali nije ni blizu opasna kao ova desničarska. Edited by Gonzo
Link to comment
ne bi baš toliko izjednačavao, god knows da mi je demagogija o socijalnoj pravdi užasno smešna i infantilna, ali nije ni blizu opasna kao ova desničarska.
niko ne izjednacava, niti sam bas ciljao na (primitivnu) desnicu. kad smo vec kod infantilnosti i stvari koje izazivaju smeh, obrati paznju i na one koji ucestvuju u donosenju somnabulnih zakona, ne vadeci evropu iz ustiju. licno mi se cini da je socdemagogija tu najbenignija, ukoliko je ne vezujemo za radikalski budjavleba od 3 dinara.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...