Jump to content
IGNORED

ANTIFA Bg


zavisnica

Recommended Posts

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Mp40

    81

  • Аврам Гојић

    74

  • kim_philby

    65

  • Milogled Bluff

    44

predjimo sa apsolutnih na programske postove! zavisnice, kad je makljanje? ja bih da doprinesem, al nisam neki snagator. sta mogu da radim?
Ti bi mogla da vidaš rane i da spravljaš molotovljeve koktele...
Link to comment
moze! koktel mi je ionako jedan od omiljenih filmova :)
Nisam ni sumnjao, samo u ovom "koktelu" može da bude i "nepredviđenih" problema. Moraš biti spremna da mnogo dana provedeš u skvotu, bežeći od tajne policije.
Link to comment
Meni pesnica nije bila smesna. Bila mi je simbol neceg dobrog, a onda neceg veoma tuznog.
Je@i ga, brate, izgleda da si bio mnogo blizu kad se pesnicilo. Sa distance je izgledalo malo drugacije. Videlo se otprilike od samog pocetka da je to jedna prica s tuznim krajem.
Link to comment
uticanja na institucije da rađa svest u narodu o antifašizmu
A taaj institucionalni antifašizam. Ja mislio na onaj drugi, što dolazi iz institucija. Svejedno, opet ih ne bih razdvajao. Svako da zna makar da bekne dve-tri, ali i da udari kad zatreba. Pičkasti ngoisti i mutave tabadžije, ista stvar. S tim što se ja radije družim sa ovim drugim.
Link to comment
Ok, dakle u ovoj temi jedino se očekuje moj perspic da bi ona dobila na ozbiljnosti? :DSto se tice ANTIFA Bg - netačno je da nju čine samo ASI-jevci; do prvih sukoba unutar organizacije nastalo je posle prvih grafita. Dok su jedni pisali - MLADIĆA U HAG sa potpisom Antifa, ASI-jevci su se bunili što piše Hag (gde su zatvor i vešala u istoj rečenici skroz prihvatljivi). Dalje nesuglasice bile su oko EU (Antifa je precrtavao grafite NE U EU). ASI-jevci ne smatraju 1389 za fašističku organizaciju (itd!)
Joj, mukice... Kako je anarhistički kolega burno protestovao protiv čedinaca koji su doneli EU zastave i usudili se da se uguze na čelo kolone... Nije mu uspelo.
Link to comment
Smatram da se bilo koji oblik fašizma ne sme ignorisati. Sama pomisao da u našem društvu postoje začeci fašizma su pogubni za zdravu sredinu.To što misliš da je antifa šminkeraj, to samo govori o tvom (ne)odnosu prema ideji fašizma kod nas. Vidim da sam promašila temu na ovom forumu sa ovim topicom.
Za miša nema strašnije zveri od mačke. Ako hoćeš da kreneš na prave korene fašizma u Srbiji onda ih potraži u BIA-i koja i dalje čuva pod pečatom državne tajne sve arhive Udbe za 65 godina unazad i kontroliše sve te šminkerske grupice kojima se ti baviš - i "fašističke" i "antifašističke" i reklamira ih da se ne bi bavili njom. Nisi ti promašila temu fašizma na topicu, nego joj još nisi dorasla u životu i zato i ne možeš da shvatiš šta ti zapravo govori Vasudeva, pa se vređaš.
Link to comment
Naravno da postoji razlika između uticanja na institucije da rađa svest u narodu o antifašizmu i tuče na ulicama sa skinsima i ortacima iz Obraza.
s'tim sto ce jedni da radjaju svest a drugi da piju batine kad zagusti?
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...