Jump to content
IGNORED

Anime kutak


Filipenko

Recommended Posts

Ja sam sad kod desete epizode...Jel malo usporava prica, ili se meni samo tako cini?
Da. Death Note ima pomalko prazan hod negde na sredini, ali pre i nakon toga je stvarno bolesno dobar. I to usporenje ima svog smisla kada se čovek osvrne nakon što odgleda celinu, ali tek kada je odgleda.
Link to comment
  • 2 weeks later...

pokušavam da otkrijem kako se zove anime koji je jednom išao na b92 jako kasno (ili rano, kako kome) oko 4-5am. Priča je bila iz nekoliko delova koji nisu međusobno povezani.Prva priča je svet gde su svi angažovani na ispaljivanju đuladi iz nekih topova, deca u školi uče kako se računa trajektorija projektila, svi koji su zaposleni rade nešto u vezi sa topovima... Druga priča je bila o nekom smrtonosnom gasu koji preti Japanu. Za ostale priče se ne sećam šta je bilo

Link to comment

Death Note je PREEEEEEEDOBAR animeja sam se bas skenjao kada sam odgledao do kraja.. bilo mi je krivo sto nema jos epizodae.. jedino mi se kraj bas ne svidja.. ali oke :D

Link to comment
pokušavam da otkrijem kako se zove anime koji je jednom išao na b92 jako kasno (ili rano, kako kome) oko 4-5am. Priča je bila iz nekoliko delova koji nisu međusobno povezani.Prva priča je svet gde su svi angažovani na ispaljivanju đuladi iz nekih topova, deca u školi uče kako se računa trajektorija projektila, svi koji su zaposleni rade nešto u vezi sa topovima... Druga priča je bila o nekom smrtonosnom gasu koji preti Japanu. Za ostale priče se ne sećam šta je bilo
Zvuči kao Memories (ne mogu da postujem ako ubacim link u post :unsure: ) Iako možda i nije Memories, Memories toplo preporučujem svima. Naročito prva priča Magnetic Rose hebe kewoo.
Link to comment

Živo me zanima ko je to hvalio Code Geas :lol: Postoji nešto u tim Mecha anime izdanjima što privlači neku kategoriju ljudi. Da ne kažem šta mislim o njima, ali sve te anime sa antropomorfnim robotima su jedno klasično treš-đubre. Od Gundama naovamo postoji gomila njih, koje su ispod nivoa za posrati se po njima, pardon my french. Nije mi jasno ko to može da gleda. A što je najgore, oni koji ih gotive, kunu se da su to apsolutno najbolje anime i nije im bitno ništa drugo osim da vide nekog robota kako poteže mač/veliki laser i uništa 18507 drugih robota na putu do nekakve pravde...Ne postoji Mecha anime koji valja, prosto i jednostavno. Pokušavao sam da gledam gomilu njih, nema koji nije treš za decu od 10 godina. U suštini, te Mecha anime služe za iste potrebe za koje su na zapadu služili Transformers, Masters of the Universe, Nindža Kornjače crtaći, a to je da se prodaju igračke - ili, u ovom slučaju roboti. Iz toga se posle izrodi poneka serijica koja je realno kvalitetnija od ostatka, i poslednjih godina su sve bolje, ali ni najbolja nikako ne može da se okarakteriše da je za one sa preko 15 godina. Treš, treš, treš...Neka ovo istovremeno bude review za sve Mecha anime - dakle, Gundam, Gundam Wing, Gundam Trt Mrt, Code Geass, Tengen Toppa Gurren Lagann, Evangelion... - sve to je samo gubljenje vremena. Gde vidite da su neki roboti kojima može da se pilotira, bežite od toga. Ako to ne shvatite posle prve, treće ili sedme epizode, shvatićete posle dvadesete. Jedino od toga što može da se gleda i što iole valja je Eureka Seven. Kao i The Vision Of Escaflowne, koji je veoma dobar anime na globalnoj skali, a ne bih ga baš svrstao u Mecha žanr iako ima nekih elemenata.

Link to comment

E jbg, a bas sam se iscimao da uzmem ovaj cd :SDrustvo neko koje prati anime, i koji imaju vise iskustva od mene sto se tice ovih stvari, mi je preporucilo da pogledam to..Ja iskreno, gledao sam tek po neki anime, ali generalno sam veliki fan, mada jos uvek zelen :)

Link to comment
Death Note je PREEEEEEEDOBAR animeja sam se bas skenjao kada sam odgledao do kraja.. bilo mi je krivo sto nema jos epizodae.. jedino mi se kraj bas ne svidja.. ali oke :D
E, pa to je jedino što se i meni ne sviđa, kako je završeno. <_< Mislim, očekivala sam nešto mnogo mračnije i recimo, bizarnije.Da me neko ne shvati pogrešno, ne sviđa mi se samo poslednja epizoda, sve ostale su stvarno fenomenalne.
Link to comment

Mali troll- DBZ je u svakom slucaju fantastican, ali je za mene postao nenadjebiv tek kad sam odgledao Funimation dub. Svestan sam da je svetogrdje gledati na engleskom, ali je muzika koju je radio Bruce Faulconer briljantna. Ne, nije me mrzelo da se jebavam sa torentima da bih skinuo ceo soundtrack prosecnom brzinom od 3 kbs, jer sada imam najunikatnije ringtonove u Srbiji :)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...