Jump to content
IGNORED

Izrael, Palestina i arapske zemlje


3opge
Krošek
Message added by Krošek,

Na ovoj temi postoje stroža pravila oko kačenja raznoraznih sadržaja: Zabranjeno je repostovanje, kačenje tvitova ili bilo kakvih materijala (slika, klipova...), kao i goli linkovi. Postovi moraju biti napisani sopstvenim rečima, i dozvoljen je hipertekst (dugme Link). Izuzetno, kao propratni sadržaj uz sopstveni post, prihvatljivi su kratki isečci nekog dužeg teksta (ne i kraćeg kao što je obična vest).

Recommended Posts

Moja reakcija je ipak o.o, bez obzira na celu problematiku terora sa kojom se trenutno izrael suocava, bez udubljivanja u srz problema, ako saopstenje nije nepotpuno(a dolazi sa zvanicne stranice idf) ja ne mogu da se pomirim ili ikako opravdam akciju tipa, videli smo arapina kako sa nozem ide ka izrealskoj naseobini, upucao sam ga ko kera, koji sam heroj

Znaci niko nije bio u neposrednoj opasnosti da bi tek tako pucali jer ima pogresnu boju koze i ide u pogresnom smeru(nosio je noz, ne raketni bacac jbt)

 

Послато са GT-P7500 уз помоћ Тапатока

Link to comment

Jeste, ali jedni su okupatori a drugi su okupirani

Kad se Izrael povuce sa okupiranih teritorija onda se moze pricati o "odbrani od terorizma i zla"

cudna ti je ta logika, al' hajde. ja ovde pisem o necemu sto se ne moze opravdati borbom protiv okupatora. price o okupaciji i losem tretmanu u ovom slucaju padaju u vodu, ovde se radi o izraelskim arapima, ljudima ciji zivoti u izraelu, po njihovim tvrdnjama (ili barem vecine) su daleko bolji od arapskih alternativa u komsiluku. to su ljudi koji imaju ista prava kao i svi izraelski gradjani, a manje duznosti (ne moraju da sluze vojsku). ne kazem ja da su oni uvek tretirani dobro, ali u vecini slucajeva imaju normalne zivote i poprilicno jednake sanse za uspeh kao i njihovi jevrejski sunarodnici. te parole o dobru i zlu, okupatorima i okupiranim, su u najmanju ruku, smesne. na kraju, u ne tako davnoj proslosti, bilo je sansi za pomirenje, mir i dve drzave, ali, kao sto oni koji su ubili rabina nisu mislili da je to dobra ideja, tako je i rahmetli jaser, iz sopstvenih razloga, odlucio da ode na ahiret kao revolucionar a ne drzavnik.

Link to comment

ne znam sta da ti kazem. u situaciji kad sesnaestogodisnja devojcica izvadi noz i zarije ga nekom slucajnom prolazniku u grudi, ili sezdesetgodisnji radnik obori autom pesake i onda ih napadne sekirom, ili kad mladic iz cista mira izvadi noz i pokusa da ga zarije policajcu u vrat, ili kad grupa sugradjana zaustave auto i ubiju nozevima roditelje pred maloletnom decom (i to se sve desava nekoliko puta na dan, danima), svaka reakcija je moguca. da ne ulazimo u srz problema, ili hronologiju dogadjaja, ja ne znam kako bi bilo koje drustvo reagovalo na ovu vrstu zla.

 

O da, sve je iz čistog mira, jadni Izraelci apsolutno sa pravom tako reaguju. Palestinci su jedna vrsta zla i Izrael je primoran da ih ograđuje i otima im zemlju.

 

http://news360.com/article/316168099/?utm_content=buffer408b8&utm_medium=social&utm_source=facebook.com&utm_campaign=buffer

 

 

Nisam hteo da postavljam video, jer je snimak nešto najužasnije što sam ikad video, pak, ako koga zanima kako se bori Izrael protivu terorista

neka c/p ovaj naslov na arapskom pa u gugl. Ne preporučujem!

 

رغم اصابته ودماءه التي تنزف منه المستوطنون وشرطة اسرائيل يكيلون الشتائم والمسباب ويطلبون بقتله

 

Link to comment

to su ljudi koji imaju ista prava kao i svi izraelski gradjani, a manje duznosti (ne moraju da sluze vojsku). ne kazem ja da su oni uvek tretirani dobro, ali u vecini slucajeva imaju normalne zivote i poprilicno jednake sanse za uspeh kao i njihovi jevrejski sunarodnici.

:lol:

 

One of the girls was on her period, still, armed guards forced all of them to remove their underwear. #PT via @arbiv2lo

 

3 Bedouin teen girls were forced at gunpoint to strip down completely in Ashdod to prove they didn't hold knives http://bit.ly/1GdiIfK  Ar

Link to comment

cudna ti je ta logika, al' hajde. ja ovde pisem o necemu sto se ne moze opravdati borbom protiv okupatora. price o okupaciji i losem tretmanu u ovom slucaju padaju u vodu, ovde se radi o izraelskim arapima, ljudima ciji zivoti u izraelu, po njihovim tvrdnjama (ili barem vecine) su daleko bolji od arapskih alternativa u komsiluku. to su ljudi koji imaju ista prava kao i svi izraelski gradjani, a manje duznosti (ne moraju da sluze vojsku). ne kazem ja da su oni uvek tretirani dobro, ali u vecini slucajeva imaju normalne zivote i poprilicno jednake sanse za uspeh kao i njihovi jevrejski sunarodnici. te parole o dobru i zlu, okupatorima i okupiranim, su u najmanju ruku, smesne. na kraju, u ne tako davnoj proslosti, bilo je sansi za pomirenje, mir i dve drzave, ali, kao sto oni koji su ubili rabina nisu mislili da je to dobra ideja, tako je i rahmetli jaser, iz sopstvenih razloga, odlucio da ode na ahiret kao revolucionar a ne drzavnik.

Ti nemaš pojma o životu u Palestinaca u Izraelu. Mora da čitaš knjige Deršovica?

Link to comment

ovo je bas lose.

 

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2015&mm=10&dd=14&nav_category=78&nav_id=1051311

 

 

"Porodica nekog teroriste pretvori njegovu sahranu u protest i podršku terorizmu i dodatno podstiče mržnju. Mi to nećemo dozvoliti", izjavio je izraelski ministar za unutrašnju bezbednost Gilad Erdan.

Prema njegovim rečima, ubijeni napadač ne zaslužuje počasti i ceremonije. 

Tela će biti sahranjena na groblju koje je namenjeno za ubice i teroriste, na periferiji Jerusalima, kao što je to slučaj bio u prošlosti, rekao je Erdam.

Link to comment

u Izraelu postoje rasni zakoni upereni iskljucivo protiv gradjana arapske nacionalnosti, ukljucujuci i onaj koji zabranjuje zivot u Izraelu licima iz Palestine udatim ili ozenjenim za izraelske Arape. brakovi izmedju Jevreja i Arapa izazivaju takvo gnusanje da porodice moraju da unajmljuju privatno obezbedjenje, a lokalne samouprave tretiraju veze Arapa i Jevreja kao socijalnu devijaciju i salju savetnike na kucni prag da objasnjavaju da to mozda i nije najbolja ideja.

 

zabranjeno je dovodjenje u pitanje jevrejske prirode Izraela, tacnije nijedna stranka to ne sme da radi, ili da budem jos precizniji, stranka koja poziva na jednakost gradjana pred zakonom ne bi mogla da udje u Kneset.

 

Arapima je zabranjeno da obelezavaju etnicko ciscenje 700.000 svojih sunarodnika 1948. godine.

 

zakoni Izraela koji se odnose na prava arapskih gradjana (onih koji su tamo ostali posle etnickog ciscenja) mogu se u nekim aspektima porediti sa juznoafrickim aparthejdom.

Link to comment

 

zakoni Izraela koji se odnose na prava arapskih gradjana (onih koji su tamo ostali posle etnickog ciscenja) mogu se u nekim aspektima porediti sa juznoafrickim aparthejdom.

koji su aspekti u pitanju?

Edited by ObiW
Link to comment

ok, ja sam mislo da znam.

Pa nije ok ni malo. Strašno je da misliš to što misliš. Na primer, kako je bilo moguće napaviti dve države sa toliko nelegalnih doseljenika na okupiranoj teritoriji?

Link to comment

Pa nije ok ni malo. Strašno je da misliš to što misliš. Na primer, kako je bilo moguće napaviti dve države sa toliko nelegalnih doseljenika na okupiranoj teritoriji?

postojao je plan o razmeni teritorija, premestanju doseljenika i posebnom statusu istocnog jerusalima. kad su mogli prebaciti doseljenike iz gaze i ranije sinaja, mogli su i resiti pitanje teritorija.

Link to comment

u Izraelu postoje rasni zakoni upereni iskljucivo protiv gradjana arapske nacionalnosti, ukljucujuci i onaj koji zabranjuje zivot u Izraelu licima iz Palestine udatim ili ozenjenim za izraelske Arape. brakovi izmedju Jevreja i Arapa izazivaju takvo gnusanje da porodice moraju da unajmljuju privatno obezbedjenje, a lokalne samouprave tretiraju veze Arapa i Jevreja kao socijalnu devijaciju i salju savetnike na kucni prag da objasnjavaju da to mozda i nije najbolja ideja.

 

zabranjeno je dovodjenje u pitanje jevrejske prirode Izraela, tacnije nijedna stranka to ne sme da radi, ili da budem jos precizniji, stranka koja poziva na jednakost gradjana pred zakonom ne bi mogla da udje u Kneset.

 

Arapima je zabranjeno da obelezavaju etnicko ciscenje 700.000 svojih sunarodnika 1948. godine.

 

zakoni Izraela koji se odnose na prava arapskih gradjana (onih koji su tamo ostali posle etnickog ciscenja) mogu se u nekim aspektima porediti sa juznoafrickim aparthejdom.

ne pada mi na pamet da opravdavam postupke izraela, ali mi jako smeta sto se ne moze progovoriti o izraelskim zrtvama bez obaveznog upadanja u ovo blato. lete rakete nasumicno iz gaze, da al kriva je okupacija. eksplodira budala u autobusu i pobije dvadeset ljudi, da al' ta okupacija. primetio sam da na ovom topiku mnogo ljudi pise o stvarima koje ne poznaju, ili bar nedovoljno poznaju. da bi covek razumeo kompeksnost izraela nije dovoljno zauzeti jednu stranu konflikta i onda, po zelji odabirati informacije koje im titraju jajca. u ovakvom natezanju uvek ispadnes jebena stranka. ali ipak pojescu govno:

 

brakovi izmedju jevreja i arapa su retki i na njih se ne gleda sa velikim simpatijama u oba drustva. poznajem vise slucajeva gde su se jevrejsko-palestinski supruznici odlucili da zive u izraelu radije nego u palestinskim teritorijama upravo zbog onoga sto pominjes (ali znam i za slucaj gde su takvi supruznici prihvaceni u palestinskom mestu u galilu). ja cu pomenuti i to da ako si palestinac i gej, najebao si iz mesta. palestinsko drustvo te kao takvog nece prihvatiti. nemas mira dok se ne preselis u tel aviv.

 

u knesetu uvek imas palestinske partije koje su (najcesce) anti izraelski nastrojene. ne samo da im se jebe za jevrejski identitet drzave, nego osporavaju pravo te drzave da postoji. u knesetu imas 12 palestinskih poslanika. jedan od njih, ahmad tibi, savetnik rahmetli jasera, je poznat po svojim anti izraelskim govorima u parlamentu, na ulici i u medijima. cak mu je, pocetkom dvehiljaditih na inicijativu desnicara, zabranjeno da se kandiduje za poslanicko mesto u parlamentu, ali je ustavni sud ukinuo tu odluku. inace, citava ta prica sa jevrejskim identitetom drzave je malo zastarila, narocito sada kada imas preko 20% arapske muslimanske populacije i 5% hriscana. na kraju taj jevrejski identitet drzave i nema veze sa rasizmom jevreja prema drugima, nego sa rasizmom drugih prema jevrejima.

 

sto se tice obelezavanja al nagbe (ako je to sto si mislio), ona se obelezava svake godine uz demonstracije i najcesce krvoprolice na obe strane.

 

bilo bi lepo kada bi naveo o kojim se zakonima radi.

Link to comment

postojao je plan o razmeni teritorija, premestanju doseljenika i posebnom statusu istocnog jerusalima. kad su mogli prebaciti doseljenike iz gaze i ranije sinaja, mogli su i resiti pitanje teritorija.

Da, da, bili su ozbiljni sa tim, predstava obična. Zato sada ima preko pola miliona doseljenika. Dani Dayan like this. 

Link to comment
×
×
  • Create New...