Jump to content
IGNORED

Izrael, Palestina i arapske zemlje


3opge
Krošek
Message added by Krošek,

Na ovoj temi postoje stroža pravila oko kačenja raznoraznih sadržaja: Zabranjeno je repostovanje, kačenje tvitova ili bilo kakvih materijala (slika, klipova...), kao i goli linkovi. Postovi moraju biti napisani sopstvenim rečima, i dozvoljen je hipertekst (dugme Link). Izuzetno, kao propratni sadržaj uz sopstveni post, prihvatljivi su kratki isečci nekog dužeg teksta (ne i kraćeg kao što je obična vest).

Recommended Posts

Nbg4ever,

Ne beri brigu, Stari grad nece zatvoriti, mogu eventualno da zabrane ulaz Arapima koji ne zive u Starom gradu, a ti si turista Nemacko/Ruske spoljasnosti i SRB pasosa :) Uvek mozes da udjes u Stari grad na Jafa kapiju, eventualno na Novu ili Dung :)

 

Sto se tice Damask kapije, mini busevi staju u gornjem delu platoa u Ha-Neviim ulici. Ako bude sranja, to je u delu oko regionalne bus stanice u Derech  Shchem i na pocetku Sulejmanove ulice. Nemoj da ides u delove istocnog Jerusalima poput Shafata, Al-Rama i Beit Hanine. Ako ides na Zapadnu obalu, idi na Hezmu ili na Dzib, izbegni prelaz Kalandija u poslepodnevnim satima (od 14:30 do 19:00).

 

Lepo se provedi i uzivaj!

 

Pozdrav,

X500

Link to comment

Glupo pitanje verovatno, ali... Kolike su sanse da ovo eksalira u nesto jos ozbiljnije? Planirao sam put (turisticki) u Izrael, polazak bi bio za dve nedelje. Tel Aviv, Jerusalim, Eilat.

Ja sam pre par meseci pravio upravo tu turu ali sam dodao i Zapadnu obalu i Vitlajem (imas slike na ovom topicu negde ranije). Vozili smo se kolima ja i par amera od kojih je jedan jevrejin i sve je bilo ok. E sad neki drugari izraelci su nam rekli da smo budale ali jebi ga.

Link to comment

Sad nesto razmisljam... Mogu da preskocim Jerusalim u prvom krugu, da odem odmah na jug, a onda da se iz Jordana vratim u J, umesto u TA.

Sto je mozda cak i pametnije jer taj povratak Jor-Isr nije bas straightforward, pa mi je manji rizik da zakasnim na povratni let.

Spamujem malo temu, otvaram adekvatnu na turizmu uskoro

 

Sent from my Tab2A7-10F using Tapatalk

Link to comment

https://www.facebook.com/IsraeliAirForce.EN/photos/a.247957101913936.56748.234494436593536/1026045434105095/?type=3&theater
 

Terror continues to rage in Israel: Last night, several IAF Air Defense combat soldiers noticed an Arab terrorist who was moving toward the settlement Neguhot with a knife in his hand. Lt. Omer, the force commander, opened fire and neutralized the attacker. "I'm proud that we were able to thwart the attack", he said.

 

 

o.o
Link to comment

U Izraelu totalni pičvajz. Brutalne slike.
4 izraelca izbodena, neki Haredi pregaženi, žena arapkinja izbodena u Netaniji...

 

Meni slike iz autobusa izgledaju kao egzekucija. Dva Arapina sa lisicama na rukama, goli samo u gaćama i čarapama, mrtvi na podu autobusa.

Link to comment

a kada bilo kakva akcija protiv sumnjivih u izraelu nije egzekucija poslednjih 5 godina? oni prvo pucaju pa pitaju.

nije to bas tako. to je sve sto mogu da napisem a da se ne zaglibim u blato "ali". ako neko moze da mi objasni kako da okacim video koji podrzava moju tvrdnju iz prve recenice, a veci je nego sto je dozvoljeno na forumu, rado cu to uraditi.

Link to comment

mozda ima slucaja da ne pucaju pa pitaju. ali je mindset vec postavljen da ako je neko sranje na ulici a ima arapa ciji je identitet ocigledan, bolje je da dignu ruke u vis i ne mrdaju se nego bilo sta drugo. ako su u manjini, ne postoji samo opasnost da ce biti izrokani vec i lincovani od civila.

Link to comment

mozda ima slucaja da ne pucaju pa pitaju. ali je mindset vec postavljen da ako je neko sranje na ulici a ima arapa ciji je identitet ocigledan, bolje je da dignu ruke u vis i ne mrdaju se nego bilo sta drugo. ako su u manjini, ne postoji samo opasnost da ce biti izrokani vec i lincovani od civila.

ne znam sta da ti kazem. u situaciji kad sesnaestogodisnja devojcica izvadi noz i zarije ga nekom slucajnom prolazniku u grudi, ili sezdesetgodisnji radnik obori autom pesake i onda ih napadne sekirom, ili kad mladic iz cista mira izvadi noz i pokusa da ga zarije policajcu u vrat, ili kad grupa sugradjana zaustave auto i ubiju nozevima roditelje pred maloletnom decom (i to se sve desava nekoliko puta na dan, danima), svaka reakcija je moguca. da ne ulazimo u srz problema, ili hronologiju dogadjaja, ja ne znam kako bi bilo koje drustvo reagovalo na ovu vrstu zla. 

Link to comment

verujem da bi odgovornije drustvo koji nije izgradjeno na kulturi aparthejda/segregacije i nasilja verovatno pokusalo da nadje pravedno ili barem pravednije resenje od postojeceg. ako celu naciju proglasis teroristickom i ne ostavis im drugo resenje od ovih koje nabrajas, onda je verovatno tako. sesnaestogodisnja devojcica koja zariva noz u grudi u mojoj knjizi nije izvor problema.

Edited by yolo
Link to comment

verujem da bi odgovornije drustvo koji nije izgradjeno na kulturi aparthejda/segregacije i nasilja verovatno pokusalo da nadje pravedno ili barem pravednije resenje od postojeceg. ako celu naciju proglasis teroristickom i ne ostavis im drugo resenje od ovih koje nabrajas, onda je verovatno tako. sesnaestogodisnja devojcica koja zariva noz u grudi u mojoj knjizi nije izvor problema.

trazena su drugacija resenja i znas kako se zavrsilo. oba drustva su gradjena na istoj mrznji, oba drustva su taoci prvenstveno finansijskih interesa ljudi iz senke. deca u gazi uce da jevreji piju krv palestinskoj deci, a deca u izraelu da su jevreji izabrani narod. trenutno gori vatra i treba je nekako ugasiti, a ako pitas bibija, ili libermana razlog pozara je nevazan.

Link to comment
×
×
  • Create New...