Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Parapsihopatologija™

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Liberalizacija SPC

Featured Replies

1 hour ago, Mel said:

Covek koji je jugoslovenstvo i komunizam prvi elokventno i kompetentno jasno oznacio kao dva najveca zla ove drzave

vot?

kada to? gde?

  • Replies 9.5k
  • Views 680.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Most Popular Posts

  • mraki
    mraki

    Ćale nije bio kršten, nisam ni ja. Nije išao u crkvu, nije voleo popove niti su oni ikad dolazili kod nas. Ipak, kad je umro pre par meseci sahranjen je uz popa i po svim običajima jer kažu tako treba

  • s tim sto ce se sad tesko ici negde napolje, vise ce se okrenuti unutrasnjem neprijatelju.    ja sam se poslednji put iznenadila kad sam videla koliko foruma navija za ruse podrazumeva da ag

  • Šta smo dosad imali: - njegova SVETLOST - protojerej STAFORD - prenos MOŠTIJU - njegovo telo je IZNOŠENO - gradjani se upisuju u KNJIGU ŽALBI - nad ODRONOM  - gde će

Posted Images

On 10. 6. 2026. at 22:59, Mel said:

Covek koji je jugoslovenstvo i komunizam prvi elokventno i kompetentno jasno oznacio kao dva najveca zla ove drzave. Sad bi mogao da doda jos jedno.

Nismo mi nikad imali komunizam, jesmo kao neki anarholiberalizam. A ko je ikad čuo da je anarholiberalizam ikom zla naneo? whistle Ako Đinđića spominješ kao nešto pozitivno, on je bio pozitivan samo utoliko što nije imao pojma šta radi. Mnogo lepih želja i namera i nula znanja o tome kako. A ako je znao, onda tek nije dobro. Ok ja i DS možda bolje da se ne dotičemo jedno drugog na ovom forumu, bolje za sve.

Što se tiče religije, setih se stihova:

There is no God in Heaven

And there is no Hell below

So says the great professor

Of all there is to know

But I've had the invitation

That a sinner can't refuse

And it's almost like salvation

It's almost like the blues

EDIT Izlupetao sam se, nije red da tako govorim o čoveku koji je meni mladom toliko nade doneo. Pa makar zbog te nade bez koje ne znam kako bih preživeo, nije okej. Najpre o Đinđiću mogu da kažem da bih voleo da ga vidim živog. A posle možemo da raspravljamo, a i ne moramo. Nije da ne stojim iza svojih reči gore, samo nije okej tako ih reći.

Edited by Hermetico

50 minutes ago, Hermetico said:

Nismo mi nikad imali komunizam, jesmo kao neki anarholiberalizam.

Naravno da smo imali.

Sto se Djindjica tice, on je pokusao da uvede demokratiju i mi i jesmo imali neku sasvim solidnu demokratijicu do 2012te a iz ove perspektive i nedostiznu.

4 minutes ago, Mel said:

Naravno da smo imali.

Sto se Djindjica tice, on je pokusao da uvede demokratiju i mi i jesmo imali neku sasvim solidnu demokratijicu do 2012te a iz ove perspektive i nedostiznu.

Pa ti možeš da kažeš da smo imali i glingobizam, ali postoji nešto što se zove političke nauke. Komunizam ti je kad nemaš ni državu, ni klase. Od reči 'komuna'. A mi samo nismo imali klase. whistle Solidnu demokratiju do 2012? Čitaj forum iz doba do 2012, pa ćeš da vidiš koliko je bila solidna. Toliko je bilo dobro da niko nije mislio da može da bude gore ako dođe SNS. Gde je nastao jedan, da kažem, problem fizičke prirode, a taj je da uvek može mnogo mnogo gore to ti je sedmi Hermetikov zakon imaš u udžbeniku.

Edited by Hermetico

13 minutes ago, Hermetico said:

Pa ti možeš da kažeš da smo imali i glingobizam, ali postoji nešto što se zove političke nauke. Komunizam ti je kad nemaš ni državu, ni klase. Od reči 'komuna'. A mi samo nismo imali klase. whistle

Imali smo i klase i drzavu. I komunizam. Kao kad bi rekao ne postoji hriscanstvo jer hriscanske crkve ne postuju razna novozavetna pravila. Ne moze da se nesto negira jer nije dovoljno integralno. Ili kao kad ljudi kukaju kako nemamo praaavi kapitalizam jer je pun regulisanja trzista. A u realnosti svaki je pravi.

13 minutes ago, Hermetico said:

niko nije mislio da može da bude gore ako dođe SNS

Mnogi su medjutim vrlo dobro znali da ce biti gore ako dodje SNS i objasnjavali to ali nije se primalo. Problem je bio u ljudima koji su se naprimali na jeftinu propagandu graadjanista i koji nisu bas pokazivali zavidan intelekt nego su pricali kako treba brzo da propadnemo jer cemo onda odskociti posto zivot je elasticna loptica skocica. Real discussions.

Edited by Mel

1 minute ago, Mel said:

Imali smo i klase i drzavu. I komunizam. Kao kad bi rako ne postoji hriscanstvo jer hriscanske crkve ne postuju razna novozavetna pravila. Ne moze da se nesto negira jer nije dovoljno integralno. Ili kao kad ljudi kukaju kako nemamo praaavi kapitalizam jer je pun regulisanja trzista. A u realnosti svaki je pravi.

Mnogi su medjutim vrlo dobro znali da ce biti gore ako dodje SNS i objasnjavali to ali nije se primalo. Problem je bio u ljudima koji su se naprimali na jeftinu propagandu graadjanista i koji nisu bas pokazivali zavidan intelekt nego su pricali kako treba brzo da propadnemo jer cemo onda odskociti posto zivot je elasticna loptica skocica. Real discussions.

Dobro.

N1 Info RS
No image preview

Porfirije: Pogodilo me je poređenje Pojasa Presvete Bogor...

Patrijarh Porfirije izjavio je sinoć da ga je pogodilo poređenje donošenja Pojasa Presvete Bogorodice u Hram Svetog Save u Beogradu sa koncertom hrvatskog pevač

Porfirije: Pogodilo me je poređenje Pojasa Presvete Bogorodice sa Tompsonovim koncertom

neko mu je rekao da je neko poredio covid19

6 minutes ago, Jeremija said:
N1 Info RS
No image preview

Porfirije: Pogodilo me je poređenje Pojasa Presvete Bogor...

Patrijarh Porfirije izjavio je sinoć da ga je pogodilo poređenje donošenja Pojasa Presvete Bogorodice u Hram Svetog Save u Beogradu sa koncertom hrvatskog pevač

U smislu da je Tompson pobedio s brojkama? sad

On 10. 6. 2026. at 18:57, Filozof manijak said:

Koliko je meni poznato, Hilandarska lavra i vrh SPC nikako nisu na liniji, pa ovo tumačim kao odgovor studenstke strane.

Možda grešim.

Mozda ste pricali o ovome vec, ali pod cijom jurisdikcijom je Hilandar? On vazi za srpski manastir, ali ako je na Svetoj Gori, onda ce pre biti da je pod Vaseljenskom Patrijarsijom?

2 minutes ago, Kampokei said:

Mozda ste pricali o ovome vec, ali pod cijom jurisdikcijom je Hilandar? On vazi za srpski manastir, ali ako je na Svetoj Gori, onda ce pre biti da je pod Vaseljenskom Patrijarsijom?

Ја мислим да је он под Васељенском патријаршијом и то директно, није под неким локалним епископом.

15 minutes ago, Kampokei said:

Mozda ste pricali o ovome vec, ali pod cijom jurisdikcijom je Hilandar? On vazi za srpski manastir, ali ako je na Svetoj Gori, onda ce pre biti da je pod Vaseljenskom Patrijarsijom?

Nije bas da se razumem u crkvene jurisdikcije, ali sam pročitao da Hilandar nije pod SPC.

Pretpostavljam da je kao što Hamlet kaže pod Vaseljenskom patrijaršijom.

Joś jedna zanimljivost, igumanijom Hilandara se smatra ikona Bogorodice trojeručice, dok je sadašnji Metodije tzv.proiguman.

55 minutes ago, Lo Zingaro said:

U smislu da je Tompson pobedio s brojkama? sad

Tomson je pevac koii je odrzao jedan od najvecih koncerata, po broju posetilaca, u EU prosle godine.

2 minutes ago, x500 said:

Tomson je pevac koii je odrzao jedan od najvecih koncerata, po broju posetilaca, u EU prosle godine.

Pa rekoh da je pobedio.

4 minutes ago, Lo Zingaro said:

Pa rekoh da je pobedio.

500k u Zagrjebu i mjesec dana kasnije jos 150k u Sinju, najjaci pevac EU.

Create an account or sign in to comment

Background Picker
Customize Layout

Account

Navigation

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.