Jump to content
IGNORED

Liberalizacija SPC


ObiW

Recommended Posts

40 minutes ago, Indy said:

Ne slažem se sa pitanjem. Crkva nema ništa sa zakonima, ćao doviđenja.

Sve si u pravu, zakon je usvojen i treba da se sprovede, cisto me interesuje SPC dogma, cemu tolika nervoza. Nije da su usvojili zakon da moraju da placaju pdv ili nesto slicno, da ne peru kriminalci pare preko njih pa da stvarno imaju razlog za nerviranje.

Link to comment
1 hour ago, djeneralche said:

Sve si u pravu, zakon je usvojen i treba da se sprovede, cisto me interesuje SPC dogma, cemu tolika nervoza. Nije da su usvojili zakon da moraju da placaju pdv ili nesto slicno, da ne peru kriminalci pare preko njih pa da stvarno imaju razlog za nerviranje.

Da, stvarno, i bas im ne ide u prilog.

 

Htedoh da kažem da bi mene kao vernicu dosta naljutiolo ovo, ali opet, svima je okej i što su žene u SPC uskraćene za neke stvari (poput toga da ne smeju iza oltara, osim ako to možda nije modernizovano? Tj. Uopšte ima tih stvari gde se deli izmedju muškarca i žene gde one ostanu uskraćene, verovatno kao i u drugim religijama i njihovim crkvama)

Link to comment
30 minutes ago, Shan Jan said:

U anglikanskoj crkvi nisu a sa njima delimo istog boga tako da... :D

Trebalo je da stavim jedno verovatno tamo, ne znam mnogo više o mnogim drugim religijama.

 

//Jesam bila zacudjena kada je jedan Almodovarov film bio prikazan u okviru ciklusa filmova koje bira sveštenik (pastor?) iz nemačke evangelističke crkve. Čovek je posle tokom razgovora o filmu jasno bio "na strani" homoseksualaca, tek sam se tad zapitala koji je stav te crkve prema homoseksualizmu, dotle mi nije padalo na pamet

Link to comment
14 minutes ago, I*m with the pilots said:

Trebalo je da stavim jedno verovatno tamo, ne znam mnogo više o mnogim drugim religijama.

 

//Jesam bila zacudjena kada je jedan Almodovarov film bio prikazan u okviru ciklusa filmova koje bira sveštenik (pastor?) iz nemačke evangelističke crkve. Čovek je posle tokom razgovora o filmu jasno bio "na strani" homoseksualaca, tek sam se tad zapitala koji je stav te crkve prema homoseksualizmu, dotle mi nije padalo na pamet

 

Zar Nemci protestanti nisu luterani, a ne evangelisti?
 

Edited by Moonwalker
Link to comment
3 hours ago, Moonwalker said:

 

Zar Nemci protestanti nisu luterani, a ne evangelisti?
 

 

Nemam pojma, crkva se zove Evangelische Kirche? To su protestanti (ima i ostalih ali većinu čini ova) a ovi drugi su katolici.

 

Taj ciklus je bio u organizaciji sveštenog lica iz EK, baš je bilo uvek odličnih filmova (jednom u mesec-dva) i razgovora koje je on vodio posle, ali ga od pandemije nije bilo, moram da pitam zašto.

 

Evo baš wiki:

Das Bild der Religionen in Deutschland war Ende 2021 geprägt von 26 % Katholiken und zirka 25 % Protestanten (letztere ganz überwiegend in der Evangelischen Kirche in Deutschland (EKD) organisiert).

 

Edited by I*m with the pilots
Link to comment
9 hours ago, djeneralche said:

Sve si u pravu, zakon je usvojen i treba da se sprovede, cisto me interesuje SPC dogma, cemu tolika nervoza. Nije da su usvojili zakon da moraju da placaju pdv ili nesto slicno, da ne peru kriminalci pare preko njih pa da stvarno imaju razlog za nerviranje.

 

Možda su ove dve gošće programa dale dobar odgovor, negde posle 11. minuta:

 

  • +1 2
Link to comment
18 hours ago, djeneralche said:

Sve si u pravu, zakon je usvojen i treba da se sprovede, cisto me interesuje SPC dogma, cemu tolika nervoza. Nije da su usvojili zakon da moraju da placaju pdv ili nesto slicno, da ne peru kriminalci pare preko njih pa da stvarno imaju razlog za nerviranje.

Video sam tvoje pitanje i pomislio "e, pa ne znam ti ja to tačno, bolje neko drugi da odgovori". Danas mi se čini da bi pok. Frank Zappa dao vrlo dobar odgovor na to pitanje: (video bi trebalo da se otvori na 2:28, gde ide pitanje Larry Kinga koje mi zvuči analogno tvom pitanju.)

 

 

  • +1 1
Link to comment
48 minutes ago, gospa buba said:

nachin na koji je ona raspustila kochnice je fenomenalan emoji38.pngol:

 

 

Meni se dopada haiku forma koja je obuhvatila ceo radikalski kosmos i pruzila efikasno resenje na kraju.

 

A jadni Djuka krenuo sa molitvama bogu, neki pristojnity, kulturiska, Ustav se postuje, ustavni sud odlucuje... :D a onda tvrdi reset

Edited by Caligula
Link to comment
On 15.5.2023. at 1:51, pt 2.0 said:

 

(mene jako zanima zašto jebu porfirija datumski sad. iskočio ovaj snimak sa trpeze, eno na nova s članak o vernici koja je prijavila silovanje od strane popa… zar SPC nije u džepu žvalavog govneta, odmah pored novčanika? ćute za izdaju kim, ćute za sve… otkud ovo sad?!)

 

Meni deluje da je @JozoMujica na dobrom tragu. Nema šanse da snimak sam od sebe izlazi baš u trenutku kada se grudva protesta solidno zakotrljala. Puštaju ga kako bi izazvali reakcije, a zatim te reakcije iskoristili da protestu prišiju anticrkvenu i samim tim anitisrpsku, je li, etiketu (“na crkvu nam udaraju”). Onda uvredjene mlade iz prvetm Srbije progutaju mamac sve sa štapom i najlonom, i krenu da brane crkvu svim silama. Pa se onda od tog sukoba uz pomoć medija napravi dominantna društvena tema koja će da zaustavi momentum koji dolazi od dva nezamislivo jeziva dogadjaja o kojima bi samo i jedino trebalo da se priča. Kakav patrijarh, kakvi bakrači.

 

Pogledaj ko je sebi dodelio počasnu rolu u ovom obračunu sa popovima - Tatjana Vojtehovski. Vučićev spavač od glave do pete. I samo sipa benzin na vatru, ne bi li što više ljudi privukla da se bave time umesto odgovornošću za to što raznorazne psihopate i prsnuti žbirovski sinčići imaju pristup oružju i municiji na angro, pa su krenuli decu i mlade da ubijaju.

 

Na temi o protestima je bilo pomenuto da će ovi sve učiniti da nametnu neku drugu temu i skrenu fokus sa protesta. Evo ga taj pokušaj. Da li patrijarh svesno učestvuje ili ne, to nije bitno. Bitno je da sva energija koja se troši na njega znači minus za energiju protesta protiv nasilja i oružja. A to je tačno ono što ovi hoće.

 

  • +1 7
Link to comment
4 minutes ago, Redoran said:

 

Pogledaj ko je sebi dodelio počasnu rolu u ovom obračunu sa popovima - Tatjana Vojtehovski. Vučićev spavač od glave do pete. I samo sipa benzin na vatru, ne bi li što više ljudi privukla da se bave time umesto odgovornošću za to što raznorazne psihopate i prsnuti žbirovski sinčići imaju pristup oružju i municiji na angro, pa su krenuli decu i mlade da ubijaju.

 

 

 

Jel ona sebi dodelila pocasnu rolu ili si joj ti dodelio? I usput razotkrio da je Vucicev igrac sve vreme..

Link to comment

ja juče pročitah da je Vojty ugasila tw nalog nakon 1 kvalitetnog polivanja... (nisam proveravala)

Edited by pt 2.0
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...