Jump to content
IGNORED

Liberalizacija SPC


ObiW

Recommended Posts

4 hours ago, Caligula said:

:heart:

Screenshot_2023-05-16-07-53-54-872-edit_com.twitter.android.jpg

Meni se posebno svidja velko R u radikali kao znak postovanja :D

Edited by Lezilebovich
Link to comment
14 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

 

Jel ona sebi dodelila pocasnu rolu ili si joj ti dodelio? I usput razotkrio da je Vucicev igrac sve vreme..


Nije fer prema Srbljanovicki… ona se prva munjevito javila sa kritikom patrijarha, i bez kolumne u Blicu ostala zbog tog zavidnog nivoa drustvene svesti :violina:

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, Leia said:


Nije fer prema Srbljanovicki… ona se prva munjevito javila sa kritikom patrijarha, i bez kolumne u Blicu ostala zbog tog zavidnog nivoa drustvene svesti :violina:

 

Njene patnje su u rangu Zvalinih.

 

Dobro, malo manje..

  • +1 2
Link to comment

Nisu te patrijarhove reči, koliko god bile ružne i neprimerene, tako jake i teške, da može da se stvori neka podela u društvu, niti da utiču na neke trenutne društvene procese, štaviše, očekujem da za mesec dana budu dobrim delom zaboravljene.

 

 

Meni više deluje da oni koji govore da se patrijarh napada iz drugih razloga, to rade zato što nijh ta (sasvim zaslužena) kritika patrijarha lično pogadja.

  • +1 1
Link to comment

Pa trigerovani su jer ih je lako trigerovati. Onda samo ostaje da doliješ benzina na to i imaš javnu raspravu koja ti više odgovara od nekih drugih rasprava. Bes je opravdan ali obrni-okreni, otišao je prema SPC umesto prema njima a to bi trebalo da je neka druga bitka za voditi.

 

Link to comment

Poznato je da ljudska bica imaju igranicenu kolicini besa i da nd mogu istovremeno biti besni i na rezim i na Porfirijevu SPC (koja je, uzgred, pored svoje visedecenijske stetne i nazadne uloge u drustvu jos i jedan od glavnih stubova Vucicevog rezima).

 

Resenje je, dakako, ne kritikovati patrijarha niti SPC dok Hilandar gori  tj dok je Vucic na vlasti. A kad padne, mozemo da im ponudimo da veronauka postane obavezan predmet, jerbo greota da se ovolko malo dece na nju prijavljuje, a na sta se Porfirije vec zalio hintujuci sta je na drzavi da ispuni. Naravno, necemo to uraditi zato sto volimo, nego zato sto moramo, jer je SPC naprosto INSTITUCIJA OD NAJVECEG POVERENJA U DRUSTVU.

 

Ukratko, nikad nije pravo vreme za kritiku SPC, pa ni kad patrijarh polu-javno nastupa poslednja ulicarska baraba. Razidji se, gradjanine.

 

 

Edited by Turnbull
  • +1 8
Link to comment
2 minutes ago, DejanMilč said:

Zar tviter nalog Vesne Pešić nije parodija? Ona stoji iza naloga? :unsure:

 

ah, jbg, kako da znas?

 

 

(btw, zar nije svaciji nalog parodija...:fantom:)

Link to comment

Pa nije. Jedno je parodija na nečiji lik i delo, drugo parodija neke teme. Stvarno sam mislio da iza onog naloga ne stoji Pešićka, nego da se neko sprda. :D

Link to comment

U onoj emisiji gore se isto tako pitaju da li je namerno pušten ovaj snimak da zabasuri "važnije" stvari koje su trenutno na tanjiru

  • +1 1
Link to comment
9 minutes ago, I*m with the pilots said:

U onoj emisiji gore se isto tako pitaju da li je namerno pušten ovaj snimak da zabasuri "važnije" stvari koje su trenutno na tanjiru

Ne mora u svemu odmah da se traži nekakva zavera (ovo nije ništa na tvoj račun, nego onako). Kako kaže ono, "kad vam kažu ko su, verujte im, prvi put".

 

Pošto živim na Marsu, abitni su mi detalji... od Porfirija sam (sa snimka) dobio transfer agresivnosti koji mi je sam po sebi dovoljan i kontekst (mi) je potpuno nebitan.

 

(Imam davna iskustva sa izvesnim srpskim jerejima nabijenim tom nekom šanerskom energijom, ali ne bih o tome ovde.)

  • +1 5
Link to comment

Ja ću dozvoliti sebi malu dozu zavere, ako se zaverom može smatrati teza da se SPC onako muški upregnula da pomogne gospodaru u teškom i neočekivanom trenutku. Prvo litija, onda poziv da se cela nacija okupi na nekom nedefinisanom zajedničkom stanovištu koje suštinski održava status quo, i na kraju ovaj top level baraž po poverenici za RR. Ciljano navlače bes na sebe kako bi olakšali njemu i doturili mu nešto džebane.

 

  • +1 3
Link to comment

Pa to nije zavera, to je i slepcu ocigledno. I to poduze. I ne samo njemu, nego i onoj nesreci u Ukrajini. 

Edited by Moonwalker
  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...