Jump to content
IGNORED

Liberalizacija SPC


ObiW

Recommended Posts

1 minute ago, Filozof manijak said:

JA sam sa sela i znam jako puno ljudi koji istinski veruju, preziru ovu i vlast i Vučića, ali se kunu u Porfirija

Svako ima svoj babl, i sama znaš da si u manjini

Pa jbg, i moja familija su velikovernici, samo se kunu u Grigorija, a ne u Porfirija :D

 

A jedina osoba koju znam da istinski veruje je tetka koju najviše volim. Ostali su foliranti obični, jer tako treba.

Link to comment

vlasti se menjaju, crkva opstaje vekovima. Jbg, ni meni se ne sviđa, ali je tako.

Srećno svakoj vlasti u Srbiji koja pokuša da vrati crkvu gde joj je i mesto. Duh je pušten iz boce i teško će natrag bez velike represije.

 

Link to comment
4 minutes ago, Filozof manijak said:

crkva opstaje vekovima

Valjda je onaj koji je pokretao (i krštavao) ovaj topik bio malčice zanesen ničim osnovanim optimizmom...

 

Quote

mislim sta moze da se desi

:heart:

Link to comment

 

Vidim, usrećili smo se svi danas. Posle represije usledila je eksplozija talibanštine, to samo slep ne može da vidi, uzročno-posledičnu vezu.

 

 

Link to comment

“Talibanstina” nije nastala organski, nego upravo zbog zloupotrebe vlasti koja je crkvu vratila sa margina drustva gde i pripada i stavila u svoju sluzbu

 

Koji je bese ono pop blagoslovio arkanovce, ima fotka da sad ne trazim, e to je slika i prilika formiranja narativa o genomu™

Link to comment
37 minutes ago, Filozof manijak said:

 

Vidim, usrećili smo se svi danas. Posle represije usledila je eksplozija talibanštine, to samo slep ne može da vidi, uzročno-posledičnu vezu.

 

 

Represija od 60ak godina stvorila talibane od organizacije koja su talibani zadnjih hiljadu godina. Neko vrsio represiju nad Porfirijem i on postao taliban. 

 

  • +1 4
Link to comment
JA sam sa sela i znam jako puno ljudi koji istinski veruju, preziru ovu i vlast i Vučića, ali se kunu u Porfirija
Svako ima svoj babl, i sama znaš da si u manjini
svaki put kad neko nekom kaze znash i sam da si u manjini, ja se setim drugih nekih manjina i kako je strashno kad im kazu vi ste sad manjina i jepte se.

bilo je vec na ovom mestu za slichnu stvar i ja to pamtim i chekam svoju priliku, samo se periodichno podsecam da ne zaboravim sluchajno :rolleyes:

Sent from my RMX3710 using Tapatalk

  • +1 1
Link to comment
23 minutes ago, Leia said:

ima fotka da sad ne trazim

Evo ja cu :D: jos jedan doprinos pogubnom komunjarskom uticaju na mladjahne geneticaretm

Filaret-Mi-evi-sa-pu-komitraljezom.jpg

 

Nije bez nista: perfidne komunjare nisu slucajno pastirski stap o ramenu ovog bastinika 800 godisnje tradicije crkve u Srba proizvele u fabrici nazvanoj Crvena zastava... :s_w:

 

  • Hvala 2
Link to comment

Ti "duboko" religiozni došli onomad u restoran da slave slavu. Zakupili celu salu, đakonija onoliko. Doneli i išarani kolač i ćušnuli ga negde u kraj .

Moja mlada rodica (tada tu bila konobarica), dete iz kuće u kojoj se čuvala tradicija slave, koliko su bili religiozni ne znam ali nije ni bitno, uzme onaj kolač i stavi ga u sredinu stola i pita ih da li hoće da zapali sveću pored njega, oni je gledaju u čudu, ne znaju o čemu priča.

Naravno, da znaju, ne bi ni slavili u restoranu.

E takva je kod nas velika većina "vernika".

  • +1 3
Link to comment
48 minutes ago, djeneralche said:

 

Represija od 60ak godina stvorila talibane od organizacije koja su talibani zadnjih hiljadu godina. Neko vrsio represiju nad Porfirijem i on postao taliban. 

 

Ne pričam ovde o crkvi nego o odnosu naroda prema crkvi. Izađite malo iz binarnog razmišljanja, ne podrzavam ja ovakvo stanje, nego dajem svoje opservacije i mišljenje zašto je to tako.

Link to comment

Genom naroda, kakva je to uopste konstrukcija? Neka pesnicka metafora? Posto takvo nesto u stvarnosti ne postoji, realniji je Mesec u Skorpiji bukvalno

 

Link to comment
1 hour ago, Filozof manijak said:

Ne pričam ovde o crkvi nego o odnosu naroda prema crkvi. Izađite malo iz binarnog razmišljanja, ne podrzavam ja ovakvo stanje, nego dajem svoje opservacije i mišljenje zašto je to tako.

Pokusavam da objasnim da ponasanje kolektiva koji postoji vise od hiljadu godina na ovim prostorima ne moze da se dominantno objasni represijom dugom 60ak god koja je zavrsena pre 30god. Ali ok, ja binarno razmisljam a ti ne. 

Link to comment

1684344467-IMG_1953-1024x576.jpg

Patrijarh Porfirije izjavio je da on i arhijereji Srpske pravoslavne crkve osećaju Predsedništvo Republike Srbije kao svoju kuću i da podržavaju sve što se radi u toj instituciji za dobro naroda i Srbije. 

  • Haha 2
  • Tužno 1
Link to comment

ja sam ovo videla pre sat vremena i mislim da mi objashnjava praktichno sve, ukjuchujuci i onaj slavski rant na zene i jezik. ovaj chovek nije gospodar u svojoj kuci i sve shto proistiche iz toga je ochekivano. i ja se vishe necu razgovarati o njemu.

  • +1 4
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...