Jump to content
IGNORED

Liberalizacija SPC


ObiW

Recommended Posts

Nigde, kad je vlast populistička kao ova naša, koristiće svaku priliku i crkvu da drži pastvu u pokornosti.

 

 

Link to comment

Jeste, crnogorski scenario je bas onako univerzalan u pm

U jednom trenutku su se podudarili interesi crkve da sacuva svoju imovinu i gradjana da se otarase diktatora, bas je za poredjenje s bilo cim…

Edited by Leia
  • +1 1
Link to comment
4 minutes ago, gospa buba said:

genom koji zavisi od gazde dosta chudan genom.

Sent from my RMX3710 using Tapatalk
 

Naprotiv, kad vidite decu i tinejdžere da se krste kad prolaze pored crkve ili ližu kašičicu na pričešću u sred kovid pandemije, šta onda pomislite?

Link to comment

@Leia

:laugh:

Zajeban taj genom: vlast, Djukanovic udario na crkvu crkvenu imovinu, udario lopov na lopova...

A kada je, tek onomad, Djukanovic konacno prosao kako je prosao, crkva se cula nije, oposlilatm svoje i zabooole nju...

 

Bogte maz'o, omiljena genom mantra da su komunisti - koji su u ostatku sveta vec zaboravljeni - krivi za sve, u Srbiji zivi kao alibi za svaku frustraciju... :isuse: 

  • +1 2
Link to comment
Just now, Svemir Zeka said:

Pomislimo da prate trendove. Nekad su se deca zaklinjala drugu Titu

Jedna religija/ispiranje mozga zamenjeno drugim. I to zaklinjanje je trajalo kratko, kojih 40ak godina i otišlo na ropotarnicu povijesti.

 

Ko ih uči tim trendovima, vlast?

Link to comment
1 minute ago, Filozof manijak said:

Jedna religija/ispiranje mozga zamenjeno drugim. I to zaklinjanje je trajalo kratko, kojih 40ak godina i otišlo na ropotarnicu povijesti.

 

Ko ih uči tim trendovima, vlast?

Odrasli, koji isto gutaju svaku ideologiju do krajnosti, ako već pričaš o našem narodu. Prosto konformizam.

 

Edit. Po tlme se ni susjedi ne razlikuju...svi izašli iz Yu imaju isti sindrom

Edited by Svemir Zeka
Link to comment
2 minutes ago, Svemir Zeka said:

Odrasli, koji isto gutaju svaku ideologiju do krajnosti, ako već pričaš o našem narodu. Prosto konformizam.

 

Konformizam je učlanjenje u sektu SNS radi dobijanja posla, lopovluka i ostalih beneficija. Pripadnost crkvi je nešto drugo, potreba za osećajem identifikacije i pripadanje stadu.

Jbg

Link to comment
Just now, Filozof manijak said:

 

Konformizam je učlanjenje u sektu SNS radi dobijanja posla, lopovluka i ostalih beneficija. Pripadnost crkvi je nešto drugo, potreba za osećajem identifikacije i pripadanje stadu.

Jbg

Jeste, i jedno i drugo. Valjda i sam znaš onoliko ljudi koji su '91. skinuli Tita sa zida, i umesto toga okačili ikonu. Ja ih znam i kažu, oni pametniji, kako su rrpeli represiju, a oni malo manje pametni kako to rade jer i svi ostali...zašto da štrče. 

 

Nemam ništa protiv da neko istinski veruje, ali ih poznajem jako malo.

  • +1 2
Link to comment
2 minutes ago, Svemir Zeka said:

Jeste, i jedno i drugo. Valjda i sam znaš onoliko ljudi koji su '91. skinuli Tita sa zida, i umesto toga okačili ikonu. Ja ih znam i kažu, oni pametniji, kako su rrpeli represiju, a oni malo manje pametni kako to rade jer i svi ostali...zašto da štrče. 

 

Nemam ništa protiv da neko istinski veruje, ali ih poznajem jako malo.

JA sam sa sela i znam jako puno ljudi koji istinski veruju, preziru ovu i vlast i Vučića, ali se kunu u Porfirija

Svako ima svoj babl, i sama znaš da si u manjini

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...