Jump to content
IGNORED

Liberalizacija SPC


ObiW

Recommended Posts

Poredite Vojtehovski sa Biki?
Iako me Biki više razočarala.
Ne mogu da prenebregnem ovo govno julovsko.



....shiit has hit the fan.

  • +1 1
Link to comment
3 hours ago, Turnbull said:

Poznato je da ljudska bica imaju igranicenu kolicini besa i da nd mogu istovremeno biti besni i na rezim i na Porfirijevu SPC (koja je, uzgred, pored svoje visedecenijske stetne i nazadne uloge u drustvu jos i jedan od glavnih stubova Vucicevog rezima).

lol ja mogu :fantom:

  • +1 4
Link to comment

Vaistinu lol :fantom: Mozemo mi naravno biti besni koliko hoces ali fokus se neminovno rasipa i pomera na SPC protiv koje je bes prilicno jalov, mislim sta moze da se desi, kakve posledice uoste moze patripop da ima zbog onog prostackog lupetanja, dace mozda ostavku na funkciju pod pritiskom javnosti?
Pa to je u Srbiji incident kad se desi i politicarima, svi smo u zabezeku sto je ministar prosvete dao ostavku posle masakra u skoli, i to iznudjenu i posle nedelju dana

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, Redoran said:

Ja ću dozvoliti sebi malu dozu zavere, ako se zaverom može smatrati teza da se SPC onako muški upregnula da pomogne gospodaru u teškom i neočekivanom trenutku. Prvo litija, onda poziv da se cela nacija okupi na nekom nedefinisanom zajedničkom stanovištu koje suštinski održava status quo, i na kraju ovaj top level baraž po poverenici za RR. Ciljano navlače bes na sebe kako bi olakšali njemu i doturili mu nešto džebane.

 

Porfirije i neki ti valjda najbitniji popovi u SPC stoje čvrsto uz govnara. To je svakome jasno. Moj bes ka SPC samo uvećava bes spram bagre. 

  • +1 3
Link to comment
3 hours ago, dùda said:

Porfirije i neki ti valjda najbitniji popovi u SPC stoje čvrsto uz govnara. To je svakome jasno. Moj bes ka SPC samo uvećava bes spram bagre. 

Baš tako, što vole da kažu na forumu "nemoj mi to dvoje razdvajat" 

 

Bilo bi mi teže da je ispao čovek, jer kako posle da ga gledam pored Vučića. Ovako je sve na svom mestu. 

  • +1 5
Link to comment
6 hours ago, Leia said:

Mozemo mi naravno biti besni koliko hoces ali fokus se neminovno rasipa i pomera na SPC protiv koje je bes prilicno jalov, mislim sta moze da se desi

 

Može da se desi... i već se desilo. :heart:

 

Spoiler

church.jpg

 

  • -1 1
Link to comment

Rejv u crkvi će kod nas ići malo teže:D, neće ni da ti dozvole da snimaš ako...hm, ne ispunjavaš uslove.

 

Pre godinu dana u Gospođincima nije dozvoljeno ekipi koja je snimala emisiju za RTS da snime nešto u dvorištu crkve jer porodica za koju je emisija pravljena nije krštena. Evo linka, premotao sam na deo gde je to rečeno.

 

Do kraja emisije su se krstili, ako je bitno.

Link to comment
19 minutes ago, Indy said:

 

Može da se desi... i već se desilo. :heart:

 

 

 

Ovo je anegdotalno, ali lično znam više ljudi (uključujući tu i sebe) koji su tamo od 1980-tih ne samo pripadali SPC već aktivno odlazili nedeljom (i praznikom) i finansijski doprinosili koliko su mogli. I koje više ne možeš detektovati u blizini SPC ni gajgerovim brojačem. Jer su ih rasterali freakin lunatics.

 

Velike stvari rastu iz malih stvari, kako ovde jedna pesma kaže...

  • +1 2
Link to comment
7 hours ago, Valkyrie said:

Bilo bi mi teže da je ispao čovek, jer kako posle da ga gledam pored Vučića. Ovako je sve na svom mestu. 

I vise nego na svom mestu, kakva bre zavera, kakvi bakraci: bagra je namirisala da se ladja ljulja, a bolje nego iko u zemlji Srbiji zna da joj se crno pise ako se u Srbiji stvari kako-tako i koliko toliko pocnu da dovode u red...

Da ce svaka iole ozbiljna da ne kazem demokratska vlast crkvu morati, htela to ili ne, da postavi na svoje mesto, sjebe joj, svede na pravu meru sve privilegije.

I ako ista, ovaj kao bajagi Porfirijev ispadtm je slika i prilika stanja svesti tih govana: ne dobacuju oni - a i kako bi - dalje od raznih Budala, bata Gasica, biznismena i investitora i slicne bagre - i po ponasanju i po recniku i pre svega po nacinu razmisljanja, sve su to deca '90-ih, nasla pa zasla...

A mit o uticaju, znacaju crkve, kao bajagi instituciji kojoj se, uz vojsku :isuse: najvise veruje, je samo mit, pazljivo negovan od strane svih itekako zainteresovanih strana, sve u svemu pricam ti pricu: pa samo u 1 Grckoj, u kojoj je pravoslavlje drzavna religija i itekako ukorenjeno - gledao sam i slusao licno - patrijarh kome izleti da ce Istanbul Konstantinopolj kad-tad biti ponovo grcki :isuse: iste veceri na glavnoj teeviziji dobije po usima od strane ni malo liberalnog predsednika vlade lekciju o tome da ne sere mnogo nego da se drzi svog poslatm...

I to ne iz straha od turske reakcije nego iz pune svesti da crkva nema sta da trazi u politici.

Kakva kurac crkvena imovina :isuse:: njihovo je duhovno, 'leb i voda i sluzenje stadu, a Sopocani, Mileseva, itd, itd..., su njihovi taman toliko koliko tvoji ili moji...

Ukratko: odvratniji su nego ikad - trenutno, jer vise nemaju kud, igraju na kartu najretrogradnije radikalstine, vucica bi - kao sto i hoce - prodali lakse nego iko, sve se nadajuci da ce neka nova vlast da ih prigrli na grudi i da ce moci da nastave po starom.

'Oce, ako na vlast posle vucica dodje neki Obradovic: ako se Srbiji konacno osmehne sreca bice, kao sto i treba da budu - manji od makovog zrna.

  • +1 3
Link to comment

Spisak lepih želja. Mnogo je veća verovatnoća da će Srbija postati teokratija nego građanska država. Kao što je velika verovatnoća da će posle Vučića zasesti još desnija vlast

svaka, ali svaka vlast koristi i koristiće crkvu za svoje političke ciljeve, i to je tako.

Jbg, crkva je u genomu ovog naroda i to se neće promeniti

Link to comment
17 minutes ago, namenski said:

Aj bre ne lupetaj...

 

 

Kada budeš shvatio da se ovo danas danas dešava kao reakcija na odnos komunističke vlasti u SFRJ prema crkvi, javi se da porazgovaramo.

Zaljuljalo se klatno u desno

Akcija i reakcija

 

Inače vidimo da se i u  bivšim zemljama ZapadnoBalkanije religija i crkva postavile na svoje mesto

 

 

Malo su komunisti jahali popove, sad malo popovi jašu nas.

I ako nisi skontao, ja prezirem crkvu i organizovanu religiju.

Edited by Filozof manijak
Link to comment

Popovi ce jahati kada god im se pruzi prilika

ne znam gde to ima primer odmerene crkve koja se bavi samo svojom tematikom u svoja 4 zida a da je prethodno nije ogranicila sekularna vlast

  • +1 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...