Jump to content
IGNORED

Liberalizacija SPC


ObiW

Recommended Posts

2 minutes ago, radnik said:

Negativni ste.

Srecan nam novi patrijarh. Da sluzi narodu i razumu, a ne vlasti.

bas kao i njegov vlasnik. 

 

Samo me interesuje hoce li i crkvene vesti sada da se saopstavaju direktno na Pinku.

Link to comment
5 minutes ago, radnik said:

Negativni ste.

Srecan nam novi patrijarh. Da sluzi narodu i razumu, a ne vlasti.

Prošli je bio najveći poltron vlasti ikada iako za to nije bilo potrebe. Germana mogu da razumem, opasno vreme bilo ali ovog poslednjeg Irineja stvarno ne mogu...

Edited by BlackGeorge
  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, NevenMan said:

bas kao i njegov vlasnik. 

 

Samo me interesuje hoce li i crkvene vesti sada da se saopstavaju direktno na Pinku.

Neće imati Porfirije ništa protiv toga, uostalom on je bivši predsednik RRA, ima iskustva...

Link to comment

E, pa cestitam novog patrijarha.
Samo Sarumana bar da ne gledamo, iako koliko sam razumela i ovaj je njegov covek... mislim ne bi ni izabaro Sveti Duh drugacije, ne?

  • Haha 1
Link to comment
17 minutes ago, BlackGeorge said:

Ovo je i meni promaklo. Slušao sam nekoliko puta Porfirija i deluje mi kao inteligentan čovek. U najmanju ruku nije glup. Mene interesuje osim vučića, kako je postao poslušnik one džukele irineja?

 

Quote

U čin male shime zamonašio ga je, na Tominu nedelju, 11. aprila 1986. godine, njegov duhovni otac, tada jeromonah dr Irinej (Bulović), sadašnji Episkop bački.

Na poziv episkopa bačkog dr Irineja, jerođakon Porfirije je 1990. godine privremeno prekinuo poslediplomske studije teologije u Atini i prihvatio se dužnosti igumana svetoarhangelske obitelji u Kovilju, na kojoj je ostao do 2014. godine.

Za Episkopa jegarskog, vikara Eparhije bačke, izabran je na zasedanju Svetog Arhijerejskog Sabora 14. maja 1999. godine.

 

Irinej's little bitch...

Link to comment

"Godinu dana ranije, svetovno ime Prvoslav menja monaškim Porfirije. Kako se navodi u njegovoj zvaničnoj biografiji, zamonašen je po činu male shime od svog duhovnog oca, tada jeromonaha Irineja Bulovića, u manastiru Visoki Dečani. Nakon okončanih studija, u manastiru Svete Trojice Mušutištu, u čin jerođakona ga je rukopoložio tadašnji episkop raško-prizrenski, a kasnije patrijarh, Pavle."

 

ok sad mi je donekle jasna ta povezanost sa onim irinejem. E sad kada je postao patrijarh baš da vidim da li će da skakuće kako mu irinej kaže. 

Link to comment

jel postoji mogucnost opoziva patrijarha, impicment, lustracija, kako god. pitam za posle vucica kada budu smenjivani svi njegovi kadrovi. pogresno bi bilo da njegov patrijarh ostane.

Link to comment

Porfirija su Karići "polivali parama iz šmrka" i mnogo su se razočarali kad je u REM glasao da im se oduzme frekvencija za BKTV [emoji849]

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...