Jump to content
IGNORED

Liberalizacija SPC


ObiW

Recommended Posts

Just now, munze said:

Kolko se secam, kada je bio izabran u RRA, tadasnji radikali su ga optuzivali da je blizak demokratama. I neko od demokrata ga je cesto posecivao u kovilju, msm tadic

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 

 

Ma, Porfirije je Vucicev covek koliko je German bio Titov a Pavle Milosevicev, takvih prica sa tajnom policijom koja bira patrijarhe u Srbiji uvek ima po kuloarima. SPC ima svoju politiku, svoje klanove i svoje interese, njihovi izbori po pravilu oslikavaju trenutak u kojem se Crkva nalazi.

Link to comment
44 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Зашто? Црквени календар, црквена ствар

mislim da bi vernicima, pre svega onima u inostranstvu to odgovaralo. a bio bi i neki signal da izlaze iz srednjeg veka.

  • +1 1
Link to comment

ja za ovog porfirija nikad cuo al kako neko moze da '81 u jugoslaviji ima 20 godina i zaluta u religiju? i to ozbiljno. jebat ga - odma mi sumnjiv.

 

al valjda je to normalno i pohvalno u tim njihovim krugovima.

 

no svakako, sta god on pricao na spolja, igrace kako vucic svira. ako ne zeli da fasuje pdv na literaturu, svece, brojanice i ostalo. i ako ne zeli da drzava zavrne slavine za obnovu i odrzavanje bilo cega il zavrsavanje hrama.

 

ne drzi vucic njih za jajca sto je lep i pametan, tako da svaka nada da ce neko od njih da igra protiv vucica nije bas utemeljena u realnosti. jebiga.... :cry:

Link to comment

Šta god sam procitao u vezi biranja novog patrijarha sugerisalo je da je Porfirije prvi i najverovatniji izbor. Išlo se dotle da su osim Vučića zalegli i inostrani elementi. Pa kako sad nije Vučićev patrijarh i kako ovo nije Vučićeva pobeda? Inače, još od imenovanja u RRA u meni je izazivao nelagodu, mada sad ne mogu da se setim šta je tačan razlog...

Link to comment
12 minutes ago, koksy said:

najbolji su mi džentlmeni koji preziru crkvu, ne znaju ništa o njoj, ili im se živo jebe za nju, ali su prepuni korisnih saveta kako bi ista trebalo da izgleda. 

 

e jebiga sad. ne moram biti profesionalni vojnik nit bi vojska trebala da me interesuje da bih rekao sta mislim o ulozi vojske u drustvu.

 

mislim, zabole me kako se organizuju i kako im funkcionise hijerarhija al ako je evidentno da prave belaj shire od svoje organizacije, sto je problem reci?

  • +1 6
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...