Jump to content
IGNORED

Liberalizacija SPC


ObiW

Recommended Posts

Sva tri episkopa koja su dobila natpolovični broj glasova su iz iste struje u SPCu. Što će reći da je postojao neki prethodni dogovor oko toga čija će se imena naći u kovertama. isto tako znači da je struja oko Grigorija i Joanikija poražena. Jednostavno nemaju dovoljan broj eparhija. (pravilo je jedna eparhija jedan glas)

 

E sad, od ove trojice Porfirije je daleko najbolji izbor. Jefrem bi bio isto što i pokojni Irinej, patrijarh poslušnik bez autoriteta, Irinej Bulović je prosto to što jeste. 

 

Porfirije je bio i dobar iguman u Kovilju ali i dobar episkop u Zagrebu. Mislim da je korak napred u odnosu na pokojnog patrijarha ali to i nije baš  nešto teško.

  • +1 4
Link to comment
2 minutes ago, theanswer said:

Jel može neko da mi kaže čime je novoizabrani zaslužio da se provlači ovde kao Vučićeva kučka. Ne znam, nisam upućen pitam najdobronamernije. 

 

REM uglavnom

Link to comment
21 minutes ago, Nikodije said:

jel postoji mogucnost opoziva patrijarha, impicment, lustracija, kako god. pitam za posle vucica kada budu smenjivani svi njegovi kadrovi. pogresno bi bilo da njegov patrijarh ostane.

što bi ga menjali, biće dobar i idućoj vlasti

Link to comment
8 minutes ago, theanswer said:

Jel može neko da mi kaže čime je novoizabrani zaslužio da se provlači ovde kao Vučićeva kučka. Ne znam, nisam upućen pitam najdobronamernije. 

Zato što pojma nemaju o čemu pričaju.

Misle da Crkva treba da im zameni polupanu opoziciju, Čedu i Čanka  valjda pošto si ih oni najviše razočarali.

Ne shvataju Crkvu, ne shvataju ni vernike a kamoli nekoga ko se zamonašio i odrekao normalnog života onako kako ga mi ostali razumemo.

Zato lupetanje.

 

 

  • +1 1
Link to comment
14 minutes ago, theanswer said:

Jel može neko da mi kaže čime je novoizabrani zaslužio da se provlači ovde kao Vučićeva kučka. Ne znam, nisam upućen pitam najdobronamernije. 

A sto ne kvotujes toga koji je to napisao i pitas? Umesto sto iskazujes stav i moralises.

Link to comment
Just now, djeneralche said:

A sto ne kvotujes toga koji je to napisao i pitas? Umesto sto iskazujes stav i moralises.

 

Bukvalno sam najnormalnije pitao, to je stav koji preovladava. Ja ne znam šta više pojedinci koriste na ovom forumu ali odjebite bre više sa moje grbače. 

  • +1 3
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...