Jump to content
IGNORED

Liberalizacija SPC


ObiW

Recommended Posts

Just now, theanswer said:

 

Bukvalno sam najnormalnije pitao, to je stav koji preovladava. Ja ne znam šta više pojedinci koriste na ovom forumu ali odjebite bre više sa moje grbače. 

Lepo sam ti rekao, ako je neko Porfirija nazvao kuckom a ti vidi sa njim. Ne znam kako ti zamisljas najnormalnije pitanje u kome kazes da je stav koji preovladava to da je Porfirije kucka. Saberi se. 

Link to comment
Sva tri episkopa koja su dobila natpolovični broj glasova su iz iste struje u SPCu. Što će reći da je postojao neki prethodni dogovor oko toga čija će se imena naći u kovertama. isto tako znači da je struja oko Grigorija i Joanikija poražena. Jednostavno nemaju dovoljan broj eparhija. (pravilo je jedna eparhija jedan glas)
 
E sad, od ove trojice Porfirije je daleko najbolji izbor. Jefrem bi bio isto što i pokojni Irinej, patrijarh poslušnik bez autoriteta, Irinej Bulović je prosto to što jeste. 
 
Porfirije je bio i dobar iguman u Kovilju ali i dobar episkop u Zagrebu. Mislim da je korak napred u odnosu na pokojnog patrijarha ali to i nije baš  nešto teško.
Izbor je svakako bio nikakav[emoji769].
Ja za Porfija znam iz prve ruke ono što sam napisao...

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
30 minutes ago, napadaj said:

Ide gas
 

 

 

 


Deluje mnogo starije.
 

 

 

 

Cetnicke pesme, mos misliti nece valjda da peva bella ciao

 

[spoiler]

 

 

[/spoiler]

 

 

  • +1 1
Link to comment

Posto nemam dodirnih tacaka sa crkvom jedino sto me zanima je politicki deo price, ne bi voleo nekog ultra-turbo nacionalistu tako da ovo nije lose, porfirije je umeren covek. 

Link to comment
47 minutes ago, theanswer said:

 

Bukvalno sam najnormalnije pitao, to je stav koji preovladava. Ja ne znam šta više pojedinci koriste na ovom forumu ali odjebite bre više sa moje grbače. 

 

ma pusti, taj gde god nađe zgodno mesto posadi svoju nadrkanost.

nije da sam se nešto trudio ali ni ja nisam našao neke egzaktne dokaze za Porfirijev vučićizam, mada to prosto može značiti da mi je promaklo.

inače, ostajem pri tome da je onomad delovao kao pristojan i elokventan čovek.

Link to comment

Ne pratim scenu baš najbolje, uključio se kad su popovi kod nas (u CG) nenadano odigrali u korist naroda i države - ima li šanse da ovaj nije baš 120% vučićeva kreatura?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...