Jump to content
IGNORED

Liberalizacija SPC


ObiW

Recommended Posts

56 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

kad će organizacija blagoizvoleti izabrati prvog među jednakima?

 

vidim neka fertutna, hoće hilton, neće hilton

pa izgleda da je neki pritisak da se specijal drzi u hramu, a ne u patrijarshiji, pa im je hilton prigodan za spavanje valjda, a istovremeno prst u oko plebsu, tj moze tako da se tumachi (shto samo je treshnja na shlagu i ful bezveze, oni su ionako listom ozbiljne troshadzije i bez hiltona). ne razumem samo kakav pritisak i zashto :unsure:

Edited by gospa buba
Link to comment
16 minutes ago, radisa said:

Čemu praćenje dogaćaja, kad će Saruman of Bachka da pobedi, kako god se izbori završe? :fantom:

 

 

 

He he he očigledno ne znaš da su mu šanse 33,33% kao i ostaloj dvojici kandidata. Prvo se biraju 3 kandidata sa najviše glasova. Onda se ta 3 kandidata ubacuju u neku crkvenu knjigu (koverte) pa onda neki najstariji monah ili ko već izvlači kovertu. Nešto kao kod UEFE samo nisu kuglice:fantom:

A tog Porfirija malo zeza što treba da dobije glasove od vladika na čijoj su strani i ljubimci policajca Irineja Bulovića. Međutim verujem da je Vučić već otkupio glasove za tog Porfirija od ovih koji su u Hiltonu. :fantom:

 

Ili si ti mislio na Irineja? Zar nije Porfi vučićev kandidat?

Edited by BlackGeorge
Link to comment
9 minutes ago, BlackGeorge said:

 

He he he očigledno ne znaš da su mu šanse 33,33% kao i ostaloj dvojici kandidata. Prvo se biraju 3 kandidata sa najviše glasova. Onda se ta 3 kandidata ubacuju u neku crkvenu knjigu (koverte) pa onda neki najstariji monah ili ko već izvlači kovertu. Nešto kao kod UEFE :fantom:

A tog Porfirija malo zeza što treba da dobije glasove od vladika na čijoj su strani i ljubimci policajca Irineja Bulovića. Međutim verujem da je Vučić već otkupio glasove za tog Porfirija od ovih koji su u Hiltonu. :fantom:

 

Ili si ti mislio na Irineja? Zar nije Porfi vučićev kandidat?

Očigledano da ne znaš, da postoje izbori bez izbora, i da ne pratiš događaje u crkvi... :fantom:

 

Saruman of Bachka, odnosno Irinej je već dosta dugo glavni u Sinodu, i generalno Patrijarh je bio njegov, manje više, lutak... Tako će biti i koji god da pobedi, jer će se pokušati i da treći kandidat bude Vučićev, po svaku cenu, tj. da se ne dozvoli DabruBosanskom™ da slučajno pokuša da updane tu...

 

Dakle, Saruman će nastaviti gde je stao, da li kao stvarno patrijarh ili će da samo vuče konce, to ćemo videti... Čak i da DabarBosanski™ nekako upadne u ta tri, verujem da će njegova koverta biti tako označena, da se sveti duh slučajno ne zajebe i izvuče pogrešnu... :fantom:

  • +1 1
Link to comment

Zašto gušiš i to malo neizvesnosti kao što su koverte? :dry:

 

Vidim da monah koji izvlači koverte nije po izboru policajca Irineja. Ja se nadam da će pobediti Hrizantema, što kaže moja tašta koja voli cveće.

Link to comment
8 minutes ago, BlackGeorge said:

Zašto gušiš i to malo neizvesnosti kao što su koverte? :dry:

 

Vidim da monah koji izvlači koverte nije po izboru policajca Irineja. Ja se nadam da će pobediti Hrizantema, što kaže moja tašta koja voli cveće.

Ako pobedi Dabar™ to je iznenađenje u nivou da neko ko nije blizanac uzme fudbasko prvenstvo... Desilo se jednom  poslednjih 30 godina...

Link to comment
Quote

Sinodsku uzdržanost u obaveštavanju javnosti o detaljima izbora novog patrijaha u crkvenim krugovima objašnjavaju strahovanjima od mogućih okupljanja o kojima se najviše spekuliše na društvenim mrežama bliskim „crkvenoj vladi“ u kojoj su od petorice članova bar trojica, kako se priča, „državni kandidati“ za „belu panu“.

Reč je o mitropolitu zagrebačko-ljubljanskom Porfiriju (Periću) i vladikama bačkom Irineju (Buloviću) i šumadijskom Jovanu (Mladenoviću). Mnogi misle da ni mitropolit Hrizostom nije bez ambicija. Iako je javno hvalio predsednika Srbije, priča se da ga ostali „sinodalci“ stalno preglasavaju u „crkvenoj vladi“ kojom predsedava i da je ostao u manjini i kad se odlučivalo o Kripti svetovskog hrama.

 

Link to comment
13 minutes ago, dragance said:

Pa zar Grigorije i Joanikije nisu nevucicevi kandidati?

 

 

Mislim da je Grigorije odustao.

 

Joanikije ima neke ambicije, ne znam koliko su realne. Nije bas na liniji SPC, tako da mislim da visi i za mitropolita cgp.

 

Treba nam jedinstvo :)

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...