Jump to content
IGNORED

Liberalizacija SPC


ObiW

Recommended Posts

Ja nesto mislim da sekularne drzave treba da postave granice primene nekih obicaja na osobe koje su maloletne. Sa jedne strane Ustav daje svima ista prava, sa druge te neko, pa makar to bio i roditelj, fizicki menja zbog bukvalnog tumacenja vere ili lokalne tradicije. 

 

Kako spreciti maloletnicke brakove, ubistva iz casti, obrezivanja zenske dece i slicnih stvari o kojima se pisalo na drugim temama?

 

Ovako to sa religijom dodje na to daj nekom prava i slobodu da nekom drugom uskrati isto. Kako god okrenes budes prozvan.

Link to comment
51 minutes ago, ArleKino said:

Kod muslimana je bilo slučajeva da prijavljuju druge muslimane koji sunete mušku djecu. Uturguzi uvijek isti.

 

to je bar bilo lako proveriti :D

 

hriscani su uvek mogli da se izvlace "nisam! da Bog da se ne pomerim sa mesta!

  • Haha 1
Link to comment
15 hours ago, Kundera said:


Verovatno je tu velika regionalna razli,a, tipa u Puli je islo 5 posto, u zapadnoj Hercegovini 110 posto. :evilsmile:
Koliko je meni bio fascinantan ovaj podatak kad sam saznao, 40 posto Hrvata na veronauci, a Srbi skoro pa nula posto i jos se prijavljuju medjusobno lokalnim komitetima ko je slavio slavu kuci.

 

Imas li neku statistiku?

Anegdotalno, od neke rodbie sto imam tamo, ne bih rekao da je u pitanju tako mali procenat.

Link to comment
3 hours ago, duma said:

 

za prosvetare je važilo ideš u crkvu, letiš s posla, bar u mojoj školi.

 

 

To moze da zvuci kao strasni komunisticki teror ili ateisticki zilotizam jer uskracuje coveku pravo da u slobodno vreme radi sta hoce. Ali, s pozicije zdravog razuma, nije nimalo skandalozno, dapace. Crkva je sa svojim vrednostima, dogmama, bajkama i sujeverjima sustinska suprotnost prosveti i obrazovanju. Kao sto nije ok da fizicko deci predaje nilski konj koji pusi tri pakle i ne moze da potrci. Neke brutalnije primere da preskocim.

 

Pripustanje crkve u skole je najveca i najsramnija greska Zorana Djindjica i Gase Knezevica. To nije smelo da se desi ni po koju cenu.

  • +1 8
Link to comment
3 hours ago, Ros said:

u mom sremackom selu je od posle rata do dolaska ljudi iz bih, u crkvi bilo par ljudi. uglavnom starije zene. a onda od kraja 60-ih je porastao broj ljudi u crkvi

Bogami se išlo u manastire po fruškoj na nedeljne službe. 

Link to comment
Just now, desboj said:

Bogami se išlo u manastire po fruškoj na nedeljne službe. 

 

to nije toliko bolo oci. moji su vencali u cerevicu u crkvi posto je moj matori bio nastavnik. a mene su krstili u nekom seocetu u zapadnoj slavoniji odakle mi je matori. 

istovremeno su katolicke crkve u hrvatskom selima (kukujevci, gibarac, sot,..) bile listom pune nedeljom 

Link to comment
1 minute ago, ToniAdams said:

jeste, borba protiv dogmi je bas bila prioritet u vreme titove vladavine.

 

nije bas bilo da su sravnjivane crkve kao u sovjetskom savezu, ali je bilo izdrkavanja po ljudima. moja mama imal 4 iz vladanja u 7-om i 8-om zato sto je isla u crkvu

Link to comment
17 minutes ago, chandra said:

 

Pripustanje crkve u skole je najveca i najsramnija greska Zorana Djindjica i Gase Knezevica. To nije smelo da se desi ni po koju cenu.

 

Sramna ili ne (jer ne verujem da je odluka bila vodjena losim namerama), ali svakako ogromna greska.

Link to comment
Just now, Kampokei said:

 

Sramna ili ne (jer ne verujem da je odluka bila vodjena losim namerama), ali svakako ogromna greska.

 

najebacemo kao nemci, otkako su uveli veronauku u skole, u stanju su raspada

  • Haha 1
Link to comment
8 minutes ago, ToniAdams said:

jeste, borba protiv dogmi je bas bila prioritet u vreme titove vladavine.

 

Babe i zabe. Moj komentar o odvojenosti crkve i skolstva se odnosi na bilo koje vreme i bilo koju crkvu. Crkvi nema mesta u skoli.

  • +1 2
Link to comment
8 minutes ago, Ros said:

 

nije bas bilo da su sravnjivane crkve kao u sovjetskom savezu, ali je bilo izdrkavanja po ljudima. moja mama imal 4 iz vladanja u 7-om i 8-om zato sto je isla u crkvu

 

Svakog dana isplivavaju novi dokazi strasnih i surovih komunistickih tortura!

  • Haha 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...