Jump to content
IGNORED

Belgija


paculla

Recommended Posts

  • Replies 158
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • dig_chohano

    24

  • Milosh76

    11

  • Mil@n

    10

  • Roger Sanchez

    8

Top Posters In This Topic

Posted Images

Meni je taj Brisel jako simpaticno mesto, sto je dosta netipican utisak, ja najcesce cujem neki hejt prema tom gradu. Kao da odudara od ostatka Beneluksa po tom nekom raspadu. A ima se sta lepo popiti i pojesti (Hjortron zaboravila da pomene muslje i vafle). I svidja mi se urbanisticki nered (od kog izuzimamo, jel, jedan od najlepsih trgova u Evropi), jedna zgrada vuce na Francusku, druga na Holandiju.

Link to comment

Pffff, mi ih imamo bar 5. Neće oni nas nikad stići :D

 

Uživaj

Eh. Vrnul sam se u Agramštat već.

 

Meni je taj Brisel jako simpaticno mesto, sto je dosta netipican utisak, ja najcesce cujem neki hejt prema tom gradu. Kao da odudara od ostatka Beneluksa po tom nekom raspadu. A ima se sta lepo popiti i pojesti (Hjortron zaboravila da pomene muslje i vafle). I svidja mi se urbanisticki nered (od kog izuzimamo, jel, jedan od najlepsih trgova u Evropi), jedna zgrada vuce na Francusku, druga na Holandiju.

Ovako taze provazišavši primjećujem da si upućen, samo što sam ja neupućen u ostatak Beneluxa, pa ću se do konteksta morat malo strpit.

Link to comment

Meni je taj Brisel jako simpaticno mesto, sto je dosta netipican utisak, ja najcesce cujem neki hejt prema tom gradu. Kao da odudara od ostatka Beneluksa po tom nekom raspadu. A ima se sta lepo popiti i pojesti (Hjortron zaboravila da pomene muslje i vafle). I svidja mi se urbanisticki nered (od kog izuzimamo, jel, jedan od najlepsih trgova u Evropi), jedna zgrada vuce na Francusku, druga na Holandiju.

I meni bio simpa...Doduse boravio 3 dana o trosku firme, a samo jedan radio tako da....
Link to comment
  • 6 months later...

Ima li smisla u istom dana planirati posjetiti atomium i ostatak grada? Mislio sam ici autom, pa koristiti jedan park+ride parking. Ako prodjemo ok u putu, tamo bi bili oko 11 sati. Od ovih ponudjenih parkinga na strani sa koje stizem mi treba minimum 45 min. javnim prevozom do atomiuma, pa onda nazad do centra grada opet minimum 45 min (ako ne laze internet). Bilo bi mi bezveze ici u Brisel, a da ne vidim atomium...a ne bih da provedem dan u trcanju sa jednog do drugog mjesta.

 

Sad ocekujem da mi neko kaze da ne mora da se vidi, pa da mirno planiram ostatak tripa :)

Link to comment

ima i ona minijatura glavnih gradova evrope pored, i to je lepo za videti

Vidjeh, stavio sam na listu. Realno trebaju minimalno dva dana, kako kapiram, ali probacemo u jednom da posjetimo koliko mozemo bez frke.

Link to comment

Meni Brisel nije bio nešto zanimljiv. Mislim ok je videti zgrade evropskih institucija, ali atomium, dete koje pisa (najgluplja atrakcija ikad) i ostale turističke znamenitosti nisu nesto vredne pažnje. Meni je bilo zanimljivije da uđem na Hejsel i pijem piva u onoj pivnici sa valjda najviše piva u celoj Evropi. Tu možeš samo meni da čitaš satima.

 

Ako imaš vremena, skokni do Briža, nije čini mi se mnogo daleko. Ja sam vozom išao.

Edited by Timmy
Link to comment

Meni je atomijum fascinantna građevina. Ostalo mi se nije dojmilo osim samog centra gde ima stvarno spektakularne arhitekture. Ostalo manje više.. Čim smo stigli, nedaleko od centra smo prisustvovali pljački kada je lik polupao staklo suvozača i babi nekoj uzeo torbu. Dosta nekih likova koji čudno gledaju, nekako se čovek ne oseća prijatno ali ostavljam prostora da je utisak subjektivan.

 

Zato Briž...  :heart:

Link to comment

Meni Brisel nije bio nešto zanimljiv. Mislim ok je videti zgrade evropskih institucija, ali atomium, dete koje pisa (najgluplja atrakcija ikad) i ostale turističke znamenitosti nisu nesto vredne pažnje.

jel postoji neki ogromni facepalm, da ne bih stavljao 15-20 obicnih?

Link to comment

Jel to ono kad si se izgubio i završio u policijskoj stanici u francuskoj?

 

U Parizu sam gledao F4 Evrolige, nešto si pomešao...

 

 

@Miralem, ne čudi me sto ti je pišač super atrakcija.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...