Jump to content
IGNORED

FACEBOOK


Milosh76

Recommended Posts

@jozo, hvala! pomoci ce mi ovo sto si napisao u svakom slucaju!

 

edit: zapravo, hvala svima koji su se upustili u ovu diskusiju, tj. da pomognu! 

Edited by hoffnung
Link to comment
 

Gde se konkretno podešava da to što lajkujem ne izlazi nikome na zidu?

 


Ali to opet nije odgovor jerbo ja hoću da mogu da lajkujem ali da ja kontrolišem šta neko vidi. U situaciji o kojoj pričaš, ako smo prijatelji, on kliktanjem na follow odlučuje ili ne šta će da vidi, a ne ja, a to važi i za chose update types. Msm, znao sam za tu opciju i blagoslovena bila zarad svih smarača koji na fb postoje, ali ne pričamo o tome. 

 

 

 

Postoje dvije opcije, prva jeste malo pješačka, tu ručno određuješ šta hoćeš da se vidi na tvom tajmlajnu od tog šta si lajkovao, evo ovako:

 

I

 

1. Ideš na "activity log" (možeš preko krajnjeg desnog padajućeg menija na gornjoj traci, a možeš i preko klika na svoj profil pa u donjem desnom uglu cover slike imaš "view activity log"

 

33cbqqw.jpg

 

2. Imaš sa lijeve strane listu za activity log, da suziš opcije koje hoćeš da kontrolišeš. Pretpostavljam da hoćeš da se ne vidi da si lajkovao neke emigrantske stranice, stranice konkurentske firme, gej zabave, whateva, elem, imaš s lijeva "Likes" i podmeni "pages and interests". Na slici pod br. 1

 

3. Onda imaš za svaki "lajk" (u mom slučaju važi za sve lajkove) da vidiš ko može da vidi (na slici pod br. 2, to kako se mijenja, o tom kasnije) i da li da ga skineš sa tajmlajna (na slici pod br. 3)

 

II

 

Što se tiče toga kako određuješ šta ko može da ti vidi, to ide ovako:

 

Ideš na svoj profil.

 

Sa lijeve strane ideš dole do "likes", pa na Edit privacy"

 

2pq2f6x.jpg

 

Onda ti izađe meni poput ovog

 

9ur8zq.jpg

 

Onda možeš za sve stavke da izabereš da bude "only me".

 

 

Bitno: kad staviš "only me", onda ni kad neko ode na tvoj profil ne vidi ovu sekciju "likes", niti njemu izlazi na tickeru. Znači nema šanse da vidi šta si ti lajkovao od stranica. Isto važi i za grupe, čak je i lakše, samo staviš "Hide section". 

 

16ie3o4.jpg

Edited by James Marshall
Link to comment

cool :)

 

meni je onda lakse: 'hide section' 

 

samo jos jedno pitanje vezano za ono 'peske' kada odem na svoj 'log activity' ako sam dobro razumeo, tu cu svaki put da udjem kako bih promenio 'view'?

 

hvala ti za ovo!

 

edit: sada nesto razmisljam, ovo moze [hide + only me] da bude mesano/mix. malo 'hide' i 'only me' jel tako?

Edited by hoffnung
Link to comment

Ovo prvo je kad hoćeš da izbrišeš ono što se pojavljuje na tvom timeline (kad neko klikne na tvoj profil pa ono što se pojavljuje sa desne strane, hronološki poređano) i za pojedinačne lajkove (slika, statusa, postova itd) a ovo pod II je za lajkove stranica generalno. Ovaj activity log zapravo bilježi svu tvoju aktivnost na FB, čak i pretrage, i mnogo je sveobuhvatnija alatka za kontrolu privatnosti.

Možeš odmah da ideš na korak II ako hoćeš da niko ne vidi koje stranice lajkuješ itd. Mislim da za Pages nema Hide section već moraš da odrediš za svaku grupu stranica (movies, food itd) pojedinačno ali kad jednom uradiš ne moraš više da podešavaš.

Link to comment

Je l ti spremaš teroristički napad preko fb pa je tolko bitno? :lolol:

 

ne, nego sam ja debil. nije fb za mene ovakvog.. ova aplikacija je zamisljena kao pomoc da se prosiris u svakom smislu, a ja sam u fazonu da sabijem sve to na minimum... za sada nemam nikoga za prijatelja i zaista mi nije ta opcija potrebna. kada sam prvi put otvorio fb nalog, od prijatelja sam trazio samo one za koje ne znam sta je sa njima, da li su zivi, sta rade, itd. taj deo [socijalni] bih najradije preskocio i koristio fb za ostale stvari. i to je ono sto sada pokusavam. za sada mi ide dobro, i nadam se da ce tako ostati.

 

Ovo prvo je kad hoćeš da izbrišeš ono što se pojavljuje na tvom timeline (kad neko klikne na tvoj profil pa ono što se pojavljuje sa desne strane, hronološki poređano) i za pojedinačne lajkove (slika, statusa, postova itd) a ovo pod II je za lajkove stranica generalno. Ovaj activity log zapravo bilježi svu tvoju aktivnost na FB, čak i pretrage, i mnogo je sveobuhvatnija alatka za kontrolu privatnosti.

Možeš odmah da ideš na korak II ako hoćeš da niko ne vidi koje stranice lajkuješ itd. Mislim da za Pages nema Hide section već moraš da odrediš za svaku grupu stranica (movies, food itd) pojedinačno ali kad jednom uradiš ne moraš više da podešavaš.

 

:thumbsup:

Link to comment

a lajk tudjih postova (znaci ne stranica, grupa) koje vide drugi u feed-u (ne samo tickeru)? ticker bi bio jos i ok, ali kad mi u feedu izadje ogromna slika nekog koga ni ne poznajem ili pola clanka koji me ne zanima onda postajem agresivna. mogu misliti kako je drugima kad im izlete moje gluposti. to mi je najidiotskije nesto a ne menja ga ni jedna od opcija koje si opisao.

Link to comment

Jbg to je vezano i za privacy settings onog čiju npr. sliku lajkujete. Može se i na to uticati, kad izađe takav post, u gornjem desnom uglu tog posta klik na strelicu nadole i onda klik na "I don't want to see this", pa FB "nauči" da ne prikazuje toliko često to šta drugi lajkuju

Link to comment

meni je zaista za sada ovo pomoglo, sve sto ste pisali, pogotovo james. @prima, smor je, da, ali to je politika svih, drustvenih mreza - ogranicena sloboda. nije nikakva naucna fantastika ugoditi korisnicima, sve je moglo lepo da se prilagodi i svima super. izgleda da je vecini, ovako kako je sada sve prihvatljivo, inace fb ne bi bio ovakav gigant kao sto je sada. 

 

 

no.. poceo sam da igram od juce igrice tamo, pasijans. jbt... pocepao sam svakog ko mi je izasao na crtu. pitam se da li sam ja pro ili imam pocetnicku srecu :D

 

edit: moj zet, sveca [verovatno kada bih se upustio u istrazivanje ko sve, ne bih se iznenadio] nisu imali pojma o ovim stvarima, ali sam im ja rekao da sam pokrenuo diskusiju, da imam screenshoot-ove i raspolozeni su da se pozabave ovim stvarima. 

Edited by hoffnung
Link to comment

edit: moj zet, sveca [verovatno kada bih se upustio u istrazivanje ko sve, ne bih se iznenadio] nisu imali pojma o ovim stvarima

 

Kontam da 80, 90% ljudi veze sa životom nema za podešavanja tog tipa. Pogotovu oni kojima je fb jedidni razlog i jedini kontakt sa PC-em.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...