Jump to content
IGNORED

FACEBOOK


Milosh76

Recommended Posts

  • 1 month later...

imam pitanje:

 

imam prijatelje i oni su u mogucnosti da vide sve sto ja lajkujem, izaci ce im kao obavestenje sta sam ja lajkovao, iako nisu deo grupe, ili imaju bilo kakve veze sa istom?

Edited by hoffnung
Link to comment

cekajte.. [nemam dugo fb account i sada mi nesto dunulo onako, da ga ponovo imam] ne moze da se ta opcija iskljuci?

 

edit: znaci ovako.. imas hiljadu prijatelja i sve sto oni budu lajkovali, ja kao njihov prijatelj cu to da vidim, tj. izaci ce mi notifikacija da je "milan" lajkovao "sitne pruge srbije"?

 

ako je stvarno tako kao sto pricate, to je onda shit veliki, bez zezanja. cekaj, sta ako hocu da lajkujem nesto, a pritom ne zelim jednostavno da svi vide, stavise, nema nikakve veze da li mi je neko dobar prijatelj ili eto, samo smo "prijatelji" na fb-u...  :wacko:

Edited by hoffnung
Link to comment

Neće izaći notifikacija, ali će ti biti na zidu

 

dovoljno...

 

U stvari neće ni na zidu ako ne prati tog prijatelja (opcija follow, ne znam kako je u srpskoj verziji).

 

kako mislis da ga pratim? nisam siguran da prijatelji imaju tu opciju 'follow'? ima samo 'add as a friend' ili 'add as a rodjak'. 

 

 

edit: 'follow' je za one sto su kao bendovi ili javne licnosti. nisam siguran 100% ali 'prijatelji' nemaju tu satisfakciju 'follow'?

Edited by hoffnung
Link to comment

dovoljno...

 

 

kako mislis da ga pratim? nisam siguran da prijatelji imaju tu opciju 'follow'? ima samo 'add as a friend' ili 'add as a rodjak'. 

 

 

edit: 'follow' je za one sto su kao bendovi ili javne licnosti. nisam siguran 100% ali 'prijatelji' nemaju tu satisfakciju 'follow'?

 

 

Lepo, kad odeš na profil bilo kog prijatelja, imaš na njemu ovako:

 

doc.jpg

 

Kad odštikliraš ovo "Following", onda ti više ne izlazi na tajmlajnu šta je on šerovao.

 

A mislim da nikada ne izlazi šta je lajkovao, osim ako i ti ne pratiš grupu / prijatelja čiji je post lajkovan.

 

A to se detaljno reguliše ovako:

 

 

Go to the Home page. Select each friend list you have. At the top right, click Manage List, and the Choose Update Types...

 

Then uncheck any activity you don't want to see, such as "Likes" "Comments" "Other Activity" etc.

Link to comment

Ali to opet nije odgovor jerbo ja hoću da mogu da lajkujem ali da ja kontrolišem šta neko vidi. U situaciji o kojoj pričaš, ako smo prijatelji, on kliktanjem na follow odlučuje ili ne šta će da vidi, a ne ja, a to važi i za chose update types. Msm, znao sam za tu opciju i blagoslovena bila zarad svih smarača koji na fb postoje, ali ne pričamo o tome. 

Link to comment

ako je public to sto lajkujes, videce svi u feedu, ako je privatno samo oni sa kojima delis prijatelje™.

nema podesavanja.

Edited by Takeshi
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...