Jump to content
IGNORED

FACEBOOK


Milosh76

Recommended Posts

Moze i s tim free programima da se pretera, pa to postaje pitanje balansa izmedju zastite i performansi kompjutera. Meni je (Windows) zivot lepsi otkad nemam nista osim MSE. Rad MSE se uopste ne primecuje i na veoma starom PC-u. To sve zavisi i od toga sta se radi na tom PC-u i na kakve se sajtove ide. Oni koji vole da skidaju "besplatne igre" i tome slicno, ne mogu nikada imati dovoljno zastite.

Link to comment

Ja imam 12 komada u igraonici, sa njima skeniram tipa 1, 2x nedeljno u sklopu održavanja mašina, svaki nešto nađe, uvek. Naravno, nijedan ne radi u pozadini već ih koristim isključivo za scan + avast kao klasičan AV.Naravno, najbitnije je za šta se računar koristi i iskustvo i znanje korisnika, ali taj windows essentials kontam da je iskusnijima dovoljan, a da zakazuje tamo gde je prava zaštita potrebna, gde ljudi zapravo i ne znaju šta rade. Meni se provuklo kroz essentials par zlotvora koji su napravili solidna sranja, ali sam uspeo da saniram bez reinstalla. Imam startere original, pa kao ajde. Od kada sam prešao na avasta, nikad ništa sa obzirom da mi je ogromna klijentela deca koja apsolutno blage veze nemaju na šta klikću, tj na sve klikću. Opet, kažu da avast opterećuje mašine solidno, moje su ok pa nemam problem, kompovima sa skromnim performansama možda nije svejedno.

Edited by Glas RazumaN
Link to comment

Pa, da, tako nekako. Slazem se.Meni je zanimljivo da tzv. prosecni korisnik recimo ne obraca paznju na to kakav mu je natpis u status bar-u browsera kada hover-uje misem iznad nekog linka na website-u. Pa mu nije problem da klikne na link koji se zavrsava sa "Downloader.exe", premda to cak nije ni sakriveno. (Istina, nije ni to u status bar-u od koristi kad neko ne zna engleski, kao npr. moj cale, pa mu to ionako nista ne znaci.) U tom slucaju, zaista treba ozbiljna zastita, i to visestruka. Kontam da je betty ipak (i) neki programer, pa osim ako njen klinac nije vec stasao da se igra po kompjuteru, zna sta radi.

Link to comment

ali ja sam samo htela da podelim kako do fejsbuka :lol: kad sam trazila resenje problema, videla sam na stotine postova ljudi koji se muce s ovim, i na desetine resenja koja ne rade. inace koristim samo avast poslednjih 5 godina barem i nemam nikakvih problema. od ilegalnih aktivnosti povremeno skinem neki torrent s nekim crackovanim programom, i to je otprilike to. medjutim imam mali notebook koji je vrlo spor, skinucu s njega avast i probati te essentials, da vidim kako ide.

Link to comment

Pa, to ti je forum, pitas gde se nalazi "Sergio Rossi" prodavnica cipela, a dobijes istorijat rimskog carstva i zivotopise zadnjih 10 papa pride.Dosadno, bre...

Edited by Indy
Link to comment

ja baš pazim gde idem i šta skidam, i nemam nikakvih teškoća u radu ni kompa ni netaza one koji znaju s kompovima mse je sasvim dovoljandal da skidam neki drugi antivirus program ako sve radi dobro? i da se nešto nađe, to ne ugrožava rad?

Link to comment
ja baš pazim gde idem i šta skidam, i nemam nikakvih teškoća u radu ni kompa ni netaza one koji znaju s kompovima mse je sasvim dovoljan
Htedoh samo kasti jer si spomenula spajvere i advere da njih malo koji AV uopšte detektuje. Tako da valja trebiti povremeno i sa dodatnim programima. Ako već toliko dugo nisi zapatila ništa ozbiljno, onda ćutiš i uživaš dok je tako, golden rule.
Link to comment
ja baš pazim gde idem i šta skidam, i nemam nikakvih teškoća u radu ni kompa ni netaza one koji znaju s kompovima mse je sasvim dovoljandal da skidam neki drugi antivirus program ako sve radi dobro? i da se nešto nađe, to ne ugrožava rad?
Pazi, poenta velike većine virusa jeste da čuče neprimetno na kompu, rade svoje aktivnosti (npr. skupljanje informacija) i pokušaju eventualno da se prošire dalje, bez da vlasnik bilo šta posumnja. Samo manji broj ih je takve destruktivne prirode da bi bilo očigledno da nešto nije u redu, tj. da bi skenuli pažnju na sebe.MSE ima najlošiji skor u prepoznavanju virusa i to nema veze sa time koliko znaš sa kompovima. A ako ne ideš baš nigde gde se može zapatiti virus, onda ti ne treba nikakav.
Link to comment

A koliko je bitno redovno skeniranje? I koliko redovno je dovoljno redovno? :)Ja koristim free combo avg+comodo+Malwarebytes Anti-Malware i kontam da sam solidno zaštićen, s tim da malware upalim tipa 2 puta godišnje, a avg da skenira nikad...

Link to comment
hm.. imaš predlog za besplatan a dobar av kojim bih mogla da proverim mse?redovno proveravam i procese i servise i ni tamo nema ništa čudno
Postoji par mogućnosti da se proveri "aktivni" antivirus.Jedna jeste da se instalira drugi, ali ne koristi stalno aktivno, nego samo povremeno uradi "on demand" sken sistema. Po mom skromnom mišljenju, to je malo previše iz više razloga - troši se više resursa, oni sami mogu međusobno da dođu ponekad u konflikt, ima virusa koji mogu da detektuju instalirane av programe i kompromituju ih. Plus što nekome kome je sikjuriti tako visoko na listi prioriteta će možda onda radije uzeti jedan bolji av, makar i komercijalni.Drugi način jeste da se skine boot cd (ISO) nekog od AV programa - takvu kombinaciju nude recimo KAV, AVG i još neki. Nareže se to na CD, sistem se podigne sa tog CD-a, on nađe internet konekciju, apdejtuje AV bazu i skenira ceo sistem. CD je zaštićen od upisa i ne može na taj način biti kompromitovan, a ne diže se taj instaliran windows koji bi mogao biti zaražen itd itd. Za nekoga ko radi periodično "čišćenje i održavanje" sistema, ovo nije preterano smaranje za jednom u mesec ili dva. Pustiš za vikend uveče neka skenira, a ti gledaš seriju ili podmazuješ te šrafove.
Link to comment
MSE ima najlošiji skor u prepoznavanju virusa i to nema veze sa time koliko znaš sa kompovima. A ako ne ideš baš nigde gde se može zapatiti virus, onda ti ne treba nikakav.
Pa da, samo sto Windows 8.x dolazi sa MSE-om.Btw. zasto je mnogo koja AV firma bazirana u Rumuniji i sl. mestima? Sto su mesta odakle uglavnom dolaze virusi? Just sayin'. EDIT. OK, za to nemam dokaza. :fantom: Edited by Indy
Link to comment
  • 3 weeks later...

na koju foru lajkujem stranice koje uopste nisam lajkovala? prvo mi bilo cudno otkud u mom feedu to i to, a ondak odem na moje likes i vidim 2 stranice koje nisam like..... wtf??

Edited by Hippie
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...