Jump to content
IGNORED

šah je šah


Quizmaster

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

Gleda neko Vidit vs Predke, Grans Swiss?

 

AKo bi Predke dobio, nekim čudom, igao bi turnir kandidata...

 

Debeli se kvalifikovao remijem u zadnjem kolu, jer je Esipenko izgubio...

 

Edit: Vidit dobio i uzeo turnir...

Edited by radisa
Link to comment
  • 2 weeks later...

Данас у 15:15 последње коло Европског тимског шаховског шампионата у Будви. Наши држе прво место пре меча са Грцима, док су девојке четврте пре меча са Азербејџанкама које се боре за титулу.

Како год да се заврши, велики успех обе екипе. 

Link to comment

muskarcima treba ne losiji mec rezultat od nemaca protiv hrvata i prvi su, drugo mesto im je zagarantovano sve i da izgube 4:0 od grka.

 

magnus ima 3 remija iz 8 partija i dobio je 1 rejting poen. :ph34r:

Link to comment
5 hours ago, nenad said:

muskarcima treba ne losiji mec rezultat od nemaca protiv hrvata i prvi su, drugo mesto im je zagarantovano sve i da izgube 4:0 od grka.

 

magnus ima 3 remija iz 8 partija i dobio je 1 rejting poen. :ph34r:

Nije bilo zagarantovano zbog drugog kriterijuma koji je zbir proizvoda osvojenih poena u meču i rezultata protivnika na kraju (bez rezultata sa najlošijom ekipom). Sa 4:0 bi nas preskočili Grci. Ali zato je bila neviđena drama na kraju. Prvo je Inđić preokrenuo i doneo pobedu od 3:1, Nemci su dobili 2.5:1.5 i posle svih ostalih rezultata ostalo je da se gleda meč Island-Turska gde je nama odgovaralo da Turska ne dobije. Posle drame na tom meču koji je trebalo da bude dosadno poslednje kolo ekipa iz donjeg dela tabele ostalo je 2:2 i za dlaku je Srbija uzela zlato što je pravo čudo znajući da ni Jugoslavija to nije uspela. Ali to je toliko bilo blizu da sad da kreneš unazad možeš da nabrojiš stotine rezultata na prvenstvu koje da su se desile drugačije Nemci bi bili prvaci.

  • Hvala 1
Link to comment
52 minutes ago, Zeleni sto said:

Nije bilo zagarantovano zbog drugog kriterijuma koji je zbir proizvoda osvojenih poena u meču i rezultata protivnika na kraju (bez rezultata sa najlošijom ekipom). Sa 4:0 bi nas preskočili Grci. Ali zato je bila neviđena drama na kraju. Prvo je Inđić preokrenuo i doneo pobedu od 3:1, Nemci su dobili 2.5:1.5 i posle svih ostalih rezultata ostalo je da se gleda meč Island-Turska gde je nama odgovaralo da Turska ne dobije. Posle drame na tom meču koji je trebalo da bude dosadno poslednje kolo ekipa iz donjeg dela tabele ostalo je 2:2 i za dlaku je Srbija uzela zlato što je pravo čudo znajući da ni Jugoslavija to nije uspela. Ali to je toliko bilo blizu da sad da kreneš unazad možeš da nabrojiš stotine rezultata na prvenstvu koje da su se desile drugačije Nemci bi bili prvaci.

 

Pa nije uspela Jugoslavija jer nije imala 2/5 igrača iz Rusije.

Link to comment
8 hours ago, Zeleni sto said:

Nije bilo zagarantovano zbog drugog kriterijuma koji je zbir proizvoda osvojenih poena u meču i rezultata protivnika na kraju (bez rezultata sa najlošijom ekipom). Sa 4:0 bi nas preskočili Grci. Ali zato je bila neviđena drama na kraju. Prvo je Inđić preokrenuo i doneo pobedu od 3:1, Nemci su dobili 2.5:1.5 i posle svih ostalih rezultata ostalo je da se gleda meč Island-Turska gde je nama odgovaralo da Turska ne dobije. Posle drame na tom meču koji je trebalo da bude dosadno poslednje kolo ekipa iz donjeg dela tabele ostalo je 2:2 i za dlaku je Srbija uzela zlato što je pravo čudo znajući da ni Jugoslavija to nije uspela. Ali to je toliko bilo blizu da sad da kreneš unazad možeš da nabrojiš stotine rezultata na prvenstvu koje da su se desile drugačije Nemci bi bili prvaci.

 

nesto sam ja prezubcio, 

Link to comment
  • 2 weeks later...
7 hours ago, nenad said:

alireza se raspao na poslednja dva turnira, sad je skoro izvesno da ce na turnir kandidata vesli i domingez.

 

 

 

deluje da nije bas najposveceniji klasiku. prekjuce je streamovao tilted tuesday i iz chata je saznao da taj dan ima mec, mislio je da ima slobodan dan :wacko:

  • Haha 1
Link to comment

uspeo sam da se skinem sa bulleta, sto je super. s druge strane, pomalo igram rapid, sto vec dosta lici na "pravi" sah. 

ispostavilo se da nijedno otvaranje, osim 'talijanke ne znam posle par poteza. :)

bezi mi antonio 50ak poena, tako da, nazalost, nije realno da ce me ikada upariti s njim. :(

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...