Jump to content
IGNORED

šah je šah


Quizmaster

Recommended Posts

maxim je i na speedchessu u rapidu bio dosta bolji, u opasnoj je formi.

cudan previd magnusa u dobijenoj poziciji sa 9 minuta na satu. zasluzeno maxim, a nije ni lose da neko dobije magnusa, za promenu. :)

Edited by nenad
Link to comment
  • 2 weeks later...

Zašto bi bilo ko gledao u sat za vreme šahovskog meča, toliko često? Žurio na bus, da mu ne pobegne?

 

Znam ja da je Magnus samo čovek, ali, brate, 300 poena slabiji šahista da ga dobije u klasiku je neverovatna senzacija, naravno da je sumnjivo...

 

Kad smo kod varanja, pre par nedelja je i Kramnik imao svoj traktat o varanju, posle poraza od HNM-a... Interesantno... 2 dana kasnije HNM gubi o lika koji je 300 poena slabiji od njega, vukući poteze kao debil...

Link to comment

jbg zadatak organizatora je da ture taj karton sa sponzorima, da se poštiva satnica i stream da ne secka, a o regularnosti neka brinu entuzijasti sa interneta

Link to comment
20 minutes ago, radisa said:

Zašto bi bilo ko gledao u sat za vreme šahovskog meča, toliko često? Žurio na bus, da mu ne pobegne?

 

Kad smo kod varanja, pre par nedelja je i Kramnik imao svoj traktat o varanju, posle poraza od HNM-a... Interesantno... 2 dana kasnije HNM gubi o lika koji je 300 poena slabiji od njega, vukući poteze kao debil...

 

nervoza najverovatnije.

 

kramnik se propisno izblamirao u poslednjih par nedelja.

  • +1 1
Link to comment

Magnus je "sore loser".

 

Dečko ga je razvalio ko Majami Bronkose. Ovi tvitovi su istovremeno i  "On je Varalica" i  "Ali ja to nisam napisao, vidite šta sam ja napisao, vi pogrešno tumačite i pravite skandal". Sreća pa nije iz Srbije jer bi se perfektno uklopio u SNS. 

Link to comment

ma ok, i da je Magnus pobedio matom u 8 poteza i dalje ostaje pitanje regularnosti i tog ležernog pristupa organiziciji. a satovima i bilo kakvim gedžetima prosto nije mesto na šahu.

  • +1 1
Link to comment

sasvim običan analogni sat je bio u pitanju. Smartovi i digitalni su odavno zabranjeni. Magnus je bukvalno imao pravo da traži da sudac proveri šta je u pitanju. 

Link to comment
6 minutes ago, Jean-Luc Picard said:

sasvim običan analogni sat je bio u pitanju. Smartovi i digitalni su odavno zabranjeni. Magnus je bukvalno imao pravo da traži da sudac proveri šta je u pitanju. 

 

w9n71i0oostb1.jpg?width=1024&auto=webp&s

 

:unsure:

Link to comment

Evo ja od sutra počinjem da igram jedan OTB turnir, Pitaću lika koji je glavni sudac šta ima da mi kaže na tu temu. Znam da apsolutno nikad nije bio problem obični analogni sat. 

Link to comment

magnus jeste sore loser, ali je ovde potpuno u pravu, cuj analogni sat je dozvoljen. ako nije pregledan ne moze se nikako znati da li je na satu bio neki mehanizam koji omogucava vibraciju. 

 

pominjanje kramnika je tek tezak fejl, bio je neki intervju sa njim i fabijem gde je izmedju ostalog i to bila tema. fabiju je bilo ekstremno neprijatno i jako je pazio da otvoreno ne kaze kramniku da su njegove statiatike nebuloza. 

 

btw, hans je definitivno cudak, ode na juniorsko svetsko gde je toliki favorit da je skoro pa besmisleno i ne bude ni u igri za prvo mesto, odmah posle na usa prvenstvu gde ima nekolilo igraca sa skoro 100 rejting poena vise i posle 7 kola je drugi sa pola boda manje od fabije. car!!

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...