Jump to content
IGNORED

šah je šah


Quizmaster

Recommended Posts

Nije Milko neko merilo. Lika zanima jedino kladionica i ništa više. Tokom partije se više nervira za Dambarton i Forfar u trećoj škotskoj nego koji će i kakav će potez povući.  Ali svejedno, svaka čast klincu. Verujem da će mu ovo biti veliki bust. 

Edited by Jean-Luc Picard
Link to comment
  • 1 month later...

3. aprila pocinje turnir kandidata u torontu

 

Nepo

Karuana

Nakamura

Prag

Gukesh

Vidit

Abasov

Alireza

 

Jbt, indija ce biti sila u rangu sssr u buducnosti

 

What say you? Mislim da abasov, vidit i gukesh nemaju sanse, svi ostali bi mogli. Prag i alireza, moji favoriti generalno, cini se da je jos rano za njih, ostaju ova trojica "velikih" da odluce medju sobom. Nepo sigurno ima veliki motiv za revans kinezu, karuana nekako deluje da mu nije narocito stalo (sigurno gresim, al tako mi deluje), dok hikaru jedini nije igrao za titulu, tako da mozda je sad njegov red?

Bice tesno, presudice ova trojica sto mislim da nemaju nikakve sanse, ako uspeju da otkinu neki poen ovim favoritima gore. Navijam da prag i alireza iznenade

Link to comment

fabi i nepo su favoriti, mada je tesko ocekivati da nepo treci put u nizu uzme, tako da neki moj redosled bi bio:

 

fabi, debeli, gukes, alireza, nepo, prag, vidit, abasov.

 

u sustini abasov je jedini bez ikakve sanse, svi ostali mogu da pobede bilo koga i ako dobro otvore turnir i osvoje. vidit verovatno najmanje. 

 

meni je zao sto abdusatorov i kajmer nisu tu umesto abasova i vidita, posebno nordimbek, koji u poslednje vreme ubija, to bi onda bio turnir 8 najjacih. 

 

od autsajdera tipujem na gukesa da bi mogao da iznenadi.

Link to comment

Da, abdusatorov je u odlicnoj formi, on vidno fali, a meni fali i dubov, ali izgleda njega to ne interesuje, sva ta jebada oko sampiona sveta. I vesli so, njega je valjda alireza preskocio u zadnjem trenutku

Link to comment
2 hours ago, nenad said:

fabi i nepo su favoriti, mada je tesko ocekivati da nepo treci put u nizu uzme, tako da neki moj redosled bi bio:

 

fabi, debeli, gukes, alireza, nepo, prag, vidit, abasov.

 

u sustini abasov je jedini bez ikakve sanse, svi ostali mogu da pobede bilo koga i ako dobro otvore turnir i osvoje. vidit verovatno najmanje. 

 

meni je zao sto abdusatorov i kajmer nisu tu umesto abasova i vidita, posebno nordimbek, koji u poslednje vreme ubija, to bi onda bio turnir 8 najjacih. 

 

od autsajdera tipujem na gukesa da bi mogao da iznenadi.

 

Sve se slažem. Voleo bih Nepo da uzme, idalje mi je osećaj da su mu oteli titulu, ali kad bih tipovao: 1. Fabi 2. Naka 3. Nepo

Link to comment
  • 2 weeks later...

4 remija, ali svi zanimljivi

 

Fabi-Hikaru

 

I kzs, zanimljivo je kako opusteno analiziraju i to brzinom munje, dok voditeljka pokusava da se snadje

 

 

Vazan remi za nakamuru

Link to comment

Nisu se ni oni nešto proslavili, ali Nakamura... Nisam verovao da onako može da izgubi blic partiju. Razneo ga dok je blicao poteze i bio u prepu.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...