Jump to content
IGNORED

šah je šah


Quizmaster

Recommended Posts

magnus dobio visija u ludackoj zavrsnici, sta je magnus nasao sa 20 sekundi na satu je nemoguce, promocija u konja, sto je bio jedini potez za pobedu. i pre toga totalna ludnica

 

obavezno pogledajte, bice kod antonija sigurno, verovatno i kod ostalih, sta ko voli. :)

 

prag nastavlja da gazi, kao da igra protiv penzionera na kalisu. 

 

edit

ne moze bolje od ovoga, tanja, piter i ostali su na kraju samo vikali. 😂

Edited by nenad
  • +1 2
Link to comment
19 minutes ago, kralj said:

 

 

ma sprda se, da je uzeo damu to je remi u 2 poteza, nema sanse da to nije video.

stokfis u brauseru ne vidi odmah evaluation dobro, plus je ovaj png sa chess24 pogresan, visi je predao posle Se2 u 69. potezu, posle su dugo sedeli i analizirali, bukvalno su ih arbitri oterali. 

Link to comment

dosta dobar rnb u zagrebu za sad. posle 6 kola rapida visi, fabi i nepo na vrhu, magnus peti za 2 boda manje. magnus posle dva vezana poraza izrutinirao visija, omlatice ih u blicu opet kao macice i uzeti turnir. na ovim dugackim formatima magnus je veliki favorit. pricao je debeli o tome kod fridmana, svi su oni sposobni da dobiju magnusa i da ostvare poziciju koja je ocigledno dobijena, ali magnus cesto takve pozicije na kraju izvuce i to je ogromna mentalna prepreka kad igraju protiv njega.

 

 

  • Hvala 1
Link to comment

na kraju 9 od 9, ovo nije bilo od fisera, a on je ipak imao neuporedivo slabiju konkurenciju. tesko je staviti u perspektivu ovaj rezultat za nekoga ko ne prati sah, otprilike kao kad bi neko uzeo epl sa svim pobedama.

preterao sam juce, fabi i lupulesku su mogli do remija, ali ih je magnus sacekao da pogrese, za sta je u fabijevom slucaju trebalo 100 poteza, a poslednjih 60ak su obojica igrali sa 10ak sekundi na satu.

 

 

  • +1 1
Link to comment

Aha, ok. 

Znam da je Fišer kidao blic, ali ne znam baš kakve je skorove imao i koliko je to bilo tada relevantno. 

Kad god bih naleteo na pitanja o brzopoteznom šahu, uvek je bio najblaže rečeno kritičan. 

Link to comment
5 hours ago, 189- said:

 

 

preporucujem. vrlo dobra zabava.

 

magnus je ovako igrao citav turnir 

 

 

Ovo je inače odličan YT kanal. Preporuka od mene. Posebno playliste "Instructive chess games" i "Cool chess puzzles". 

U prvoj navedenoj lik se bavi klasičnim partijama kroz istoriju. On to radi tako dobro, bukvalno u svakoj od tih partija sam video nešto novo kroz njegove komentare iako sam ih gutao nekad ranije dok sam bio mlađi i aktivno igrao šah . U drugoj je fenomenalan izbor šahovskih studija. Ko ne voli šahovske studije zavoleće iz njegovog izbora i pojašnjenja koje daje. 

  • +1 1
Link to comment
  • 3 weeks later...

svetski kup, kao i obicno vrhunska zabava sa dosta iznenadjenja.

od elite ispali za sad sah, timur, abdusatorov, mvl, griscuk, giri, dubov, van forest.

fabi, nepo, vesli, naka i magnus za sada sigurni. poslednju dvojicu u sledecem kolu cekaju prag i kajmer, koji ce se za max 10 godina sigurno boriti za titulu. prag je u opasnoj formi, mogao bi dobiti debelog, kajmer igra previse slicno magnusu a ovaj je ipak jos uvek dosta bolji.

od stare garde tu su jos uvek vasil, koji bi u 1/8 mogao na magnusa, svidler, koji se vratio iz penzije i otvorio mi se zreb do 1/4 gde je projektovan nepo, i bivsi svetski prvak, koga se verovatno niko ne seca, ponomarjov. 

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...