Jump to content
IGNORED

šah je šah


Quizmaster

Recommended Posts

4 minutes ago, 189- said:

negde sam citao, mozda nije istina, ali da su kao analogni satovi kao zabranjeni od 2016...

 

ako se magnus bunio i sudija nije pregledao sat to je tezak fejl. magnus je trebalo odmah da izadje sa turnira.

Link to comment
5 minutes ago, Jean-Luc Picard said:

Valjda taj koji sudi zna pravila, bez obzira dal sudi Magnusu ili meni, ali shvatam tvoje samozadovoljstvo. 

 

pa nisu ista pravila za magnusa i za tebe, osim ako nemas rejting preko 2600. 

 

ja ne verujem da je decko varao, btw, ali svakako je ogroman fejl organizatora ako se magnus bunio i oni nisu ispitali sat.

  • +1 1
Link to comment
4 minutes ago, MocaVukotic said:

De de... Predlazem da napravimo ppp turnir na chessu ili lichessu pa da se izmerimo ka ljudi

 

ne pominji mi online sah, molim te. igram iste bullet partije mesecima, mrzi me da bilo sta novo naucim. rejting oscilira izmedju 2050 i 2250, kad bi neko gledao mislio bi da varam. :ph34r:

  • +1 1
Link to comment
25 minutes ago, nenad said:

 

pa nisu ista pravila za magnusa i za tebe, osim ako nemas rejting preko 2600. 

 

Međunarodni sudija FIDE zna pravila i za slučaj da sudi Magnusu i za slučaj da sudi meni...ali jesi u pravu oko jedne stvari. Ja sam tvrdio da analogni satovi nisu problem na osnovu svojih iskustava sa OTB turnira niskog ranga ( koliko god ih retko igram u zadnjih 12-13 godina ), nije mi palo na pamet da se to možda razlikuje na najvišem nivou.

Slažemo da je ogroman propust sudije što to nije regulisao. 

 

Bottom line...Bez obzira na taj propust sudije Magnusovi tvitovi su šupački. Optužio je dečka za varanje bez da je napisao da je ovaj varao.  Eto to mi se ne sviđa u celoj ovoj situaciji.

Link to comment
1 minute ago, Jean-Luc Picard said:

 

Međunarodni sudija FIDE zna pravila i za slučaj da sudi Magnusu i za slučaj da sudi meni...ali jesi u pravu oko jedne stvari. Ja sam tvrdio da analogni satovi nisu problem na osnovu svojih iskustava sa OTB turnira niskog ranga ( koliko god ih retko igram u zadnjih 12-13 godina ), nije mi palo na pamet da se to možda razlikuje na najvišem nivou.

Slažemo da je ogroman propust sudije što to nije regulisao. 

 

Bottom line...Bez obzira na taj propust sudije Magnusovi tvitovi su šupački. Optužio je dečka za varanje bez da je napisao da je ovaj varao.  Eto to mi se ne sviđa u celoj ovoj situaciji.

 

pa naravno da se razlikuje, meni ili tebi nista ne vredi vibrirajuci uredjaj u vecini slucajeva, jer ne bismo prepoznali zasto smo u dobijenoj poziciji, pogotovo ako je strateska prednost a ne materijalna, sto je najcesce slucaj.

 

magnusovi tvitovi ovaj put nisu supacki, potpuno je u pravu. prostor za sumnju da je ovaj varao je ostavio organizator i tako mu se usrao u najbolju partiju zivota.

Link to comment
13 minutes ago, nenad said:

 

pa naravno da se razlikuje, meni ili tebi nista ne vredi vibrirajuci uredjaj u vecini slucajeva, jer ne bismo prepoznali zasto smo u dobijenoj poziciji, pogotovo ako je strateska prednost a ne materijalna, sto je najcesce slucaj.

 

U svoje ime moliću lepo  :D

  • +1 1
Link to comment
9 minutes ago, mire said:

malo se puva :D

 

daleko od toga, ne smatram sebe ozbiljnim igracem. kao sto sam i napisao, bukvalno me mrzi da bilo sta ucim, samo jurim rush koji daje bullet. 

 

nije nemoguce da bi u rapidu moca bio ravnopravan, ako ga igra redovno. posebno ako mu je rejting sa chess.com, jer je moj sa lichessa, za koji kazu da je nesto slabiji.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...