Jump to content
IGNORED

šah je šah


Quizmaster

Recommended Posts

6 minutes ago, Zeleni sto said:

Razlika je samo u osećaju i kako se navikneš. Ranije je bilo 100 minuta za 40 poteza i 30 sekundi po potezu što je ukupno 120 minuta kao što je i sad. Ovako je realno bolje pošto dobiješ sav inkrement unapred, ali je problem što se na ostalim turnirima uglavnom ne igra ovako (ako nisu skorije počeli). Računam da će vememah da napravi uporednu tabelu po superturnirima. :)

 

pa nije, 120 minuta je bilo i pre, ako dobro racunam imaju 25 minuta manje sad od 40-60 poteza, to nije malo.

 

  • +1 1
Link to comment
8 minutes ago, nenad said:

 

pa nije, 120 minuta je bilo i pre, ako dobro racunam imaju 25 minuta manje sad od 40-60 poteza, to nije malo.

 

Da, isto je za prvih 40. A u pravu si za nastavak partije, tu je značajno ubrzano. Nisam ni obratio pažnju.

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Candidates_Tournament_2020–2021

 

Quote

Regulations

The time control was 100 minutes for the first 40 moves, 50 minutes for the next 20 moves and then 15 minutes for the rest of the game; plus a 30-second increment per move starting from move 1.

 

Link to comment

Super je ta partija bila. Puko je Vidit pod pritiskom vremena, a i u nekoliko navrata imao je samo jedan, ne tako lak potez da bi ostao u igri. Na kraju Ld8 nije bio taj potez i posle ga je Nepo precizno izrutinirao. Norodicki i Leko su nalazili baš wow varijante.

Link to comment

nepo ce se izgleda izvuci protiv praga, sto je do pre par poteza izgledalo nemoguce. vidit mnogo bolji od fabija, samo ako se opet ne raspadne, ima 38 minuta za 23 poteza.

 

i leko i judit su bogovi saha. :ziga:

Link to comment

Kako je Vidit prodao partiju, neverovatno. 

Hikaru nezasluženo dobio, napokon doveo partiju na nivo brzopotezne i tu je majstor, ali ništa za sada nije pokazao. Možda ovo bude preokret u njegovom izdanju na turniru.

Gukeš dominirao, pa prosuo prednost, Abasov imao mnogo više na satu, ali komplikovan endgame je zabrljao skroz.

 

Dosadna je teza, ali danas se naročito dalo naslutiti da bi ih Magnus sve pomeo bez neke naročite pripreme. Fabi i Hikaru velika razočaranja.

 

 

 

Link to comment

Slažem se. Specijalizovao se za turnire kandidata. Od onog prekida zbog korone, totalna dominacija. Večeras napada Fabija belim figurama, ako dobije to, steći će i samopouzdanje, plus, on i Hikaru najbolje kažnjavaju očajnike koji moraju da igraju na pobedu.

 

Jedino što mi je kod njega čudno na ovom turniru je da ne ostvaruje prednost u time menadžmentu kakvu smo navikli.

Link to comment

vidit nije dobio samo zato sto je prethodno vezao dva poraza, pa je zbog problema s vremenom naseo na fabijev blef. 

fabi je ocigledno pod pritiskom, pa i sa crnim juri pobede protiv "slabijih", dosta rizikuje. imao je dosta srece sto mu se nije obilo o glavu.

 

ne verujem da ce nepo nesto da rizikuje veceras protiv fabija, pre ce traziti sansu u tome da fabi forsira.

 

ne bih rekao da se nepo specijalizovao za kandidate, prosto je nesto malo bolji od ostalih (osim fabija).kad na to dodas iskustvo, on je svakako i pre turnira bio favorit. nepa ljudi ne shvataju ozbiljno zbog losih rezultata od meca sa titulu naovamo, sto je meni bas wtf. pitanje je kako bi se bilo ko oporavio od onakvog gubitka titule.

za sad odlican turnir, kvalitetom neuporedivo bolji od prethodnog. jedino razocarenje je alireza, zali boze onolikog talenta. sad bas smesno deluje ono jurenje rejtinga pred novu godinu, bolje da je crtao neke 'aljine.

Link to comment

leko je goat komentator, jeste engleski malo teze za slusanje ali sam se vec odavno navikao. kako neki drugi madjari govore engleski ovo je milina.

 

bas sam se iznenadio sto je firouzja izgbuio, nisam pratio detaljno, bilo mi je na mute ali sam video da je cak imao i neku malu prednost, posle je fokus bio na gukeshu i nepou i tek sam na kraju video da je nakamura dobio, mislio sam par sati da je bio dogovoren remi ;d

Link to comment
1 hour ago, 189- said:

leko je goat komentator, jeste engleski malo teze za slusanje ali sam se vec odavno navikao. kako neki drugi madjari govore engleski ovo je milina.

 

bas sam se iznenadio sto je firouzja izgbuio, nisam pratio detaljno, bilo mi je na mute ali sam video da je cak imao i neku malu prednost, posle je fokus bio na gukeshu i nepou i tek sam na kraju video da je nakamura dobio, mislio sam par sati da je bio dogovoren remi ;d

Nakamura je do 30 i nekig poteza recimo bolje stajao i onda prosuo do 40og pa se oprt vozdigao posle...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...