Jump to content
IGNORED

šah je šah


Quizmaster

Recommended Posts

1 minute ago, kralj said:

Bilo je pred onaj tajm kontrol svega i svačega. Imao ga je Nepo u jednom trenutku, ali sve u svemu antologijska partija.

 

Odličan je bio Nepo. Bukvalno je nekoliko sati nalazio najbolje moguće poteze, onda je zajebao ovo sa kraljicom na kraju.

 

Da ne govorim o obim potezima pred prvu kontrolu kad su obojica blanderovali. 

 

Uh..carevi su veliki obojica :)

Link to comment

Ne znam, Magnus je izgradio finu tvrdjavu oko kralja. Moguće da su teorijski bili jednaki, ali lakše je bilo vući poteze belog. Još je lakše to reći naravno. Bilo je u endgame bar 3 situacije kad mu je jedini potez koji mu donosi prednost bio najblaže rečeno neočigledan, a on ih je sve našao posle 7 sati i sa minut na satu.

  • +1 1
Link to comment
6 minutes ago, kralj said:

 

Ja bih prognozirao da sutra dobija crni. Izgore Nepo.

 

jana prati ta prica da je mentalno nestabilan, ali ne bih ga ja jos otpisivao. pitanje je samo da li ce se sutra pojaviti sa stavom da je jos u mecu.

 

 

Link to comment

Neverovatna partija. Ljudi treba da prestanu da gledaju predloge kompjutera i shvate da je ovo ljudski mec. Koji je trajao 8 sati. Nepo se branio fenomenalno, a Magnus pronasao onu zrtvu topa kad je bio pod vremenskim pritiskom. Iscedio je pobedu, bukvalno.

Edited by JohnnyD
Link to comment

Naklon za obojicu do poda, verovatno se osećaju kao da su pretrčali maraton :ziga:

Odgledah sad recap od Levija Rozmana na njegovom kanalu. Lepo kaže lik, čak i sa samo damom na kraju Stockfish pokazuje 0.00 nekoliko poteza pre kraja, ali ne igra on jebi ga. Kad dođeš u poziciju da te samo jedan potez ostavlja na toj nuli, a svaki drugi je blunder, i imaš par minuta na satu, mnogo je zajebano. Karlsen je tada već imao sasvim dovoljno prostora i da ne igra sa 100% preciznošću.

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, kralj said:

Užasan je Giri za komentarisanje. Slušam njega i Judit 10 min, deluje da je ona više zaboravila nego li što je ovaj ikad znao.

 

Btw, može biti haos ovo. 

Ja gledam chess24, onaj Dejvid GM komentarise odlicno. Imas i americki stream sa Karuanom.

Link to comment

Znam, ne gledam Girija, tek na kratko prebacim. Nepodnošljivo trtlja, zaleće se... Sad je 5 sekundi pre poteza davio kako Magnus ne vidi da ima pešaka na tacni i ovaj odmah odigra potez. Uzima ovo Magnus, jbg.

Link to comment

Zasluženo Magnus osvaja opet. Meni deluje da je ipak više "rizikovao", imao inicijativu u većini partija, igrao je čudnija otvaranja, a opet sve vreme bez ijedne veće greške.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...