Jump to content
IGNORED

Anti Facebook pokret...


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 440
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Hella

    42

  • Indy

    26

  • korindjar

    25

  • Аврам Гојић

    19

chitav koncept druzzenja preko interneta mi je sranje.imao, smorio se, ugasio.

 

 

Баш тако.Ни ја не видим себе у томе са се са неким дописујем преко тог фб.

Налог немам нити ћу имати.

Link to comment

posedovao sam nalog pre par godina. kad sam video da to moraš svakodnevno okopavati pa još da bi se neko mogao uvrediti ako mu ne lajkujem idiotsku fotku, reko sam sebi - jebeš ovo.

 

bravo koksi majstore to se ceni i traži svaka čast :thumbsup:

 

vi ostali pružite otpor malo i dođite ovde da čujemo kako ste bili depresivni dok ste bili na fb i kako ste srećni ovde  :fantom:

Link to comment

 

 

. kad sam video da to moraš svakodnevno okopavati pa još da bi se neko mogao uvrediti ako mu ne lajkujem idiotsku fotku, reko sam sebi - jebeš ovo.

Ovo nema veze sa facebookom koliko ima veze sa ljudima sa kojima se tamo družiš...

Link to comment

Ovo nema veze sa facebookom koliko ima veze sa ljudima sa kojima se tamo družiš...

 

ja sam brzinski skužio da u stvari ima: to čudo menja ljudske karaktere, nešto ko droga. neću da se drogiram bre! :sleep: 

Link to comment
  • 5 weeks later...

slobodno se isplačite nad činjenicom da vas 99% tzv prijatelja s fb smatra smorovima bez kojih se može :fantom:

 

SUROVA STUDIJA Vaši Fejsbuk prijatelji su lažni i boli ih uvo za vas

 

Business Insider - V. T. | 25. 01. 2016 - 21:40h

 

Većini "prijatelja" koje imate na Fejsbuku nije stalo do vas, pa ih većina vaših problema verovatno neće ni dotaći, tvrdi nova studija na ovu temu.

 

Mnogi ljudi imaju stotine prijatelja na Fejsbuku, ali ljudi zapravo, u proseku, mogu da se oslone na svoja četiri prijatelja. Ovaj zaključak je rezultat istraživanja koje je sproveo Robin Dan, profesor evolucione psihologije sa Okforda.

 

On je istraživanje sproveo sa ciljem da stekne uvid u to koliki je broj stvarnih prijatelja u odnosu na broj prijatelja na Fejsbuku.

 

Otkrio je da broj prijatelja na društvenim mrežama ne znači da na sve te ljude možete da se oslonite ili da redovno pričate sa njima.

 

Osobe koje su učestvovale u istraživanju u proseku su imale po 150 prijatelja na Fejsbuku, ali samo 14 od njih se interesovalo za događaje iz života svog prijatelja.

 

Ispitanici smatraju da samo oko 27 odsto prijatelja koje imaju na ovoj društvenoj mreži mogu da nazovu pravim prijateljem.

 

Ti brojevi su uglavnom slični prijateljstvima u stvarnom životu, stoji u istraživanju. Ali veliki broj ljudi sa liste prijatelja može ljude da navede da misle da imaju veći broj pravih prijatelja.

 

Prema ovom istraživanju, prijatelji na Fejsbuku mogu se organizovati u nekoliko slojeva. U prvom sloju bi bilo oko 5 najbližih ljudi, u sledećem 15, pa 50, pa 150, a kao pravi prijatelji mogu da prođu samo oni iz prvog sloja.

 

 

 

 

Link to comment
  • 2 months later...

Veteran broadcaster John Humphrys says Facebook and Twitter fuel idiocy because users feel the need to post 'utterly pointless' updates about their life

    Veteran broadcaster has revealed his contempt for social media platforms

    Says he can't understand why users feel need to constantly update status

    But 72-year-old is no luddite, converting to e-books which he reads on iPad

Read more: http://www.dailymail.co.uk/news/article-3513219/Veteran-broadcaster-John-Humphrys-says-Facebook-Twitter-fuel-idiocy-users-feel-need-post-utterly-pointless-updates-life.html#ixzz44HlTfJJR

+1 :fantom:

Link to comment

to da ima puno glupih ljudi na fb koji se međusobno pajtaju je sada i naučno potvrđeno kao i to da smo najpametniji upravo mi koje ekstrovertne seljačine smatraju za nekakve snoburde :fantom:

 

Samo glupi ljudi imaju mnogo prijatelja

 

By Diana Tourjee april 5, 2016

 

Ako biste radije da provedete vikend sami nego da blejite sa prijateljima, nova studija kaže da je to verovatno zato što ste pametniji od njih. Razgovarali smo sa psihologom i direktorkom za komunikacije u britanskoj Mensi kako bismo saznali zašto su pametni ljudi usamljenici.

 

http://www.vice.com/rs/read/samo-glupi-ljudi-imaju-mnogo-prijatelja

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...