Jump to content
IGNORED

Plivanje


Lutador

Recommended Posts

ja ne znam kako vi stavljate tu kapu na glavu. osim što sam zamalo polomila sve kosti šake, kad sam uspela da je navrndačim, imala sam osećaj da će da mi iscuri mozak, na uši i na nos.

Postoje kape koje su od istog materijala kao i kupaci, dakle koje sluze samo da skupis sve ispod nje, ne i da ti ostane suva kosa (ja sam samo takve i nosila). Mislim da su te uvek bile i jeftinije od onih gumenih.

 

 

Koje naočare kao bestbuy, probao sam sa onim kao malo većim koje ne pritiskaju, ali ulazi voda.

Najbitnije da su udobne.

 

Ja imam Aqua Sphere sa silikonskim okvirom vec preko dve godine i zadovoljna sam njima. Prvih ~godinu dana su bile nezamagljene i plivanje mi je dobilo novu dimenziju :D ali sada vec maltene nista ne vidim, no to je mozda i do mog odrzavanja (mada radim po uputstvu).

 

Nisam znala sta da mislim o ideji silikona, medjutim ovaj lepo sedne na deo oko ociju i nema sanse da udje voda jer imas osecaj da te je vakumirao ali da te to ne pritiska. Kada ih skinem, iako izgledam kao da me je neko prebio (kao i maltene svi ostali plivaci koje vidim), ne osecam nikakav bol.

 

schwimmbrille-aqua-sphere-mako-helles-gl

 

 

Primetih inace da nose i drugi plivaci ovu marku, e sad mozda je do toga sto ih prodaje i nas bazen a i dve (jedine) sportske radnje u mestu.  Ja sam tako i otisla i trazila nesto sta je mekano, odmah mi je covek dao ove kao po njemu najbolje (odnos cena i ucinak), a probala sam jos neke kojih se ne secam vise.

 

Imaju vise modela u n razlicitih kombinacija boja, ono bas za svakog, a moj je bas ovaj sa slike.

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Pa ajde da kao i razumem na plazama, morima i bazenima za zajebanciju da se nose surferske gace, ali da ides na bazen da plivas a obuces bilo sta osim spido gaca - nema nikakve logike.

 

ima logike: otpor je veci pa im je trening jaci ;)

 

 

Koje naočare kao bestbuy, probao sam sa onim kao malo većim koje ne pritiskaju, ali ulazi voda.

Najbitnije da su udobne.

 

Zoggs Predator Flex

 

303847-e1362242218215-300x146.jpg

Link to comment

Pa ajde da kao i razumem na plazama, morima i bazenima za zajebanciju da se nose surferske gace, ali da ides na bazen da plivas a obuces bilo sta osim spido gaca - nema nikakve logike.

 

Kada ste vi realno videli bas plivace koji imaju te landarajuce sorceve? Ljudi koji dolaze u takvima ne dolaze da plivaju, vec da se kupaju. Bas kao i devojke koje dodju u bikinima za plazu. Pre nekoliko godina je u Nemackoj na otvorenim bazenima bio hit da i devojke nose neke bermude, cesto cak i do kolena :ph34r: Srecom toga nema vise, dok se umotane zene ionako ne kupaju (mada bi ih po PCu verovatno pustili u bazen)

 

(Nije da branim sorceve, ja sam takodje za spido tj. ono sta je uz telo. Neki super brzi plivaci kod mene imaju uzane kao ~biciklisticke kupace gace)

 

 

 

ima logike: otpor je veci pa im je trening jaci ;)

 

 

 

Zoggs Predator Flex

 

303847-e1362242218215-300x146.jpg

 

 

Sto su slatke! :)

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

(Nije da branim sorceve, ja sam takodje za spido tj. ono sta je uz telo. Neki super brzi plivaci kod mene imaju uzane kao ~biciklisticke kupace gace)

 

možda sam to ja

:fantom:

 

inače te gaće se vikaju jammar, ja moje kupio u onoj radnjici kod taša, a sad merkam neke tyr ili arena, sa ebay.

 

a štos tiče naočara ove sa užom gumom/silikonom oko oka su takmičarske, a ove sa širom su za trening i znatno su udobnije. obrati pažnju i na to kako se stavljaju, ima na onom uputstvu, kad god ih tako nataknem nema šanse da voda udje, samo što izgledam ko rakun posle

:(

Link to comment

Kada ste vi realno videli bas plivace koji imaju te landarajuce sorceve? Ljudi koji dolaze u takvima ne dolaze da plivaju, vec da se kupaju. Bas kao i devojke koje dodju u bikinima za plazu. Pre nekoliko godina je u Nemackoj na otvorenim bazenima bio hit da i devojke nose neke bermude, cesto cak i do kolena :ph34r: Srecom toga nema vise, dok se umotane zene ionako ne kupaju (mada bi ih po PCu verovatno pustili u bazen). 

 

(Nije da branim sorceve, ja sam takodje za spido tj. ono sta je uz telo. Neki super brzi plivaci kod mene imaju uzane kao ~biciklisticke kupace gace)

 

Ja bih pre prestao da plivam nego da ponovo obučem spido kupaće gaće, otkad sam prestao da treniram vaterpolo samo u šorcevima plivam,

ne baš u tim surferskim, ali imam arenine i adidasove šorceve koji su mi prva liga za plivanje. A ne kupam se nikad, kad ulazim u vodu ili plivam ili ni ne ulazim.

 

 

ima logike: otpor je veci pa im je trening jaci ;) 

Plus to. 

Link to comment

 

Ja imam Aqua Sphere sa silikonskim okvirom vec preko dve godine i zadovoljna sam njima. Prvih ~godinu dana su bile nezamagljene i plivanje mi je dobilo novu dimenziju :D ali sada vec maltene nista ne vidim, no to je mozda i do mog odrzavanja (mada radim po uputstvu).

Ne znam za tebe i ostale, verovatno si i čula za to, al meni radi posao ono malo pljuvačke na prst pa razmažem unutrašnji deo naočara, ne magle mi uopšte.

Link to comment

Ne znam za tebe i ostale, verovatno si i čula za to, al meni radi posao ono malo pljuvačke na prst pa razmažem unutrašnji deo naočara, ne magle mi uopšte.

Probala sam i to, i sa prethodnim Areninim ali mi ne radi posao. Mozda ne radim kako treba :D

 

 

Ja bih pre prestao da plivam nego da ponovo obučem spido kupaće gaće, otkad sam prestao da treniram vaterpolo samo u šorcevima plivam,

 

Hoces da kazes da plivas u ovakvim sorcevima?

200_482023_465_01.jpg

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Moja žena imala taj neki " smrznuto rame" sindrom, fizijatar joj prepisao terapije, ona pitala za plivanje. Odgovor je : Plivanje je dobro, ali ne forsirajte previše, kao i vežbe... Treba baš da preterate da bi štetilo. Njoj je , po proceni doktorke, to bilo zbog "kancelarijskog posla" pa sad ne znam šta je kod tebe...

 

....shit has hit the fan...

Link to comment

plivanje i ukocenost, anyone? bolovi u ramenima, vratu i glavi, kompletan korpus?

posavetuj se sa nekim stručnim, ne nužno lekarom. može i fizioterapeut, kiropraktičar.
Link to comment

Postoje kape koje su od istog materijala kao i kupaci, dakle koje sluze samo da skupis sve ispod nje, ne i da ti ostane suva kosa (ja sam samo takve i nosila). Mislim da su te uvek bile i jeftinije od onih gumenih.

gde to ima da se kupi? dok ne iščupam sebi nos :)

Link to comment

ja ne znam kako vi stavljate tu kapu na glavu. osim što sam zamalo polomila sve kosti šake, kad sam uspela da je navrndačim, imala sam osećaj da će da mi iscuri mozak, na uši i na nos.

 

 

Link to comment

Ja bih pre prestao da plivam nego da ponovo obučem spido kupaće gaće, otkad sam prestao da treniram vaterpolo samo u šorcevima plivam,

ne baš u tim surferskim, ali imam arenine i adidasove šorceve koji su mi prva liga za plivanje. A ne kupam se nikad, kad ulazim u vodu ili plivam ili ni ne ulazim.

 

 

Plus to.

+ 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...