Jump to content
IGNORED

Plivanje


Lutador

Recommended Posts

25. snizio cene karata. dnevna na otvorenom 250 dinara. koji ce to biti krkljanac. 

 

 

 

zar nije tako uvek na svakom treningu, pa i na plivackom. prvo je tesko, jedva sebe teras, bez energije, vucaranje i mrcvarenje, a onda u jednom trenutku probiju i snaga i volja i sve, i trening se do kraja pretvori u uzivanciju koju ne zelis da prekines... :)

Edited by darling
Link to comment

 

 

zar nije tako uvek na svakom treningu, pa i na plivackom. prvo je tesko, jedva sebe teras, bez energije, vucaranje i mrcvarenje, a onda u jednom trenutku probiju i snaga i volja i sve, i trening se do kraja pretvori u uzivanciju koju ne zelis da prekines... :)

Meni nije tako uvek, od kako je počela moja letnja sezona nemam tih slučajeva, niti sam imala početkom godine. Generalno sam u tom periodu bila dosta nervozna i pod stresom i nekad se dešavalo i da dobijem glavobolju tokom plivanja, tačno kada ne bih pustila mozak na pašu, već krenula da prevrćem po aktuelnim stvarima u životu.

Ali jeste tačno da je ritam promenljiv i retko kad mi se desi da završim nešto kao umorna - obicno je stanje duha mnogo bolje nego pre :)

 

 

Već sam 6 dana na moru, plivam kao da nikada ponovo neću plivati u moru, pre neki dan nisam mogla da se popnem na prvi sprat do apartmana od umora ;D

Link to comment

meni recimo više prija plivanje u bazenu nego u moru. u moru smaraju talasi, i to što ne nosim cvikere, a smeta mi slana voda i ne mogu da gledam. a to me nervira

 

a možda je i psihosomatski, nekako more vezujem za odmor i bleju pa mi je valjda svaka vrsta naprezanja neprirodna

 

pre par nedelja, kad sam se vratio, prilično mi je opala kondicija jer nešto i nisam tamo plivao. baš zbog talasa, nema ih do 10am i šta do tada isplivam isplivao sam

:lolol:

 

a i nema nekih jasnih distnci pa da mogu da brojim 

 

 

kad sam se vratio i krenuo ponovo, uveo sam 4x400m kraul, solidnog tempa

čak uspevam da mi je u celoj turi udisaj na 4om zamahu

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment

Od 7 do 10 je ihaj! :)

Ja nikada ne brojim kada sam u moru, jednostavno plivam i za razliku od bazena pravim pauze svako malo, to mi je kompletno uživanje. Ni ne planiram da isplivam sad određenu metrazu. Najlepše je rano izjutra u mirnom moru naravno, mada se prsnim izborim sa manjim do srednjim talasima. Kada sam pre dve godine plivala u Atlantiku sa nehumanim talasima (užas živi) gledala sam da nekako preronim te talase i onda iza fronta plivam normalno. Tu kada se opustis bude fino, sve dok te voda ne ponese pa nastupi panika kako sad da se vratiš a ponovo boreći se sa talasima. Svaki drugi dan sam psovala momka što me je naterao da dodjemo tamo, a nisam mogla da izdržim i ne plivam. (Niko drugi nije tamo plivao, ili su surfovali ili kvasili noge)

 

Meni so u moru ne smeta. Prvog dana osetim peckanje ali onda se valjda oči naviknu na to i posle je sve okej. Ovde sam imala bas mirna jutra pa je bilo super plivati prsno i dok si gore, posmatrati iznad vode šta se dešava tik pre nego što uronis

 

Šta mi je još super u moru - da plivam ledjno a da se ne brinem da li izlazim iz svoje linije ;D

Link to comment
  • 3 weeks later...

misim da bi vrlo brzo vrisnuo. imaš one narukvice koje ti beleže sve i svašta, pa posle prenesu na mobilni i usklade sa odgovarajućom aplikacijom

 

e

 

https://www.google.rs/amp/s/amp.livescience.com/50192-best-swim-trackers.html

 

ili

swim monitor

https://www.google.rs/amp/s/amp.livescience.com/50192-best-swim-trackers.html

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment

ma ne znam ja u to, treba mi nesto prosto, samo da pratim prolazno vreme.

jebeni kasio, bas sam se ponado da je ok, jos kao klinac sam ga zeleo imati.

a svocevi i takoto?

Link to comment

el se spremaš za tokijo?

ako ti je do praćenja vremena, broj zaveslaje pa smanjuj i bićeš brži

 

ako si baš zapeo za kasio uzni digitronac i zakači ga na onaj blok za skakanje pa gledaj

svaki iole normalan bazen ima sat, pa može da se prati vreme

 

može i apple watch

 

teško je to i smeta, ovi monitori i slične stvari su najbolje

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...