Jump to content
IGNORED

Plivanje


Lutador

Recommended Posts

zavisi od toga sta ti je cilj.

ako ti plivanje sluzi kao razgibavanje i razbibriga, onda mozes slobodno nastaviti da plivas istim tempom.

intervali su neophodni ((25), 50, 100) ako ti je cilj da povecavas brzinu, uz konstantan rad na tehnici. 

Link to comment

Pa pravo da ti kazem, i ne znam sta mi je cilj :)

 

Poceo sam da idem u onom jutarnjem terminu od 6.30, pre posla, jer po ceo dan sedim za racunarom i nista ne radim. Pritom, imam nesto viska kilograma pa bi i to trebalo da se skine. Vec sam malo korigovao ishranu, samo sam dodao plivanje kao fizicku aktivnost. Necu da se spremam za takmicenje, ali bih malo da povecam fizicku spremu.

Link to comment

radi sve kao do sada uz manje korekcije, ili produzavanjem duzina bez zaustavljanja ili povecavanjem brzine na kracim deonicama. pa ces videti nakon par nedelja kuda dalje i da li i gde zapinje.

Link to comment

pokušaj da digneš razdaljinu na 2km za +,- 60 min to plivaj mesec dana da ti bude rutina pa posle odluči. ja plivam 4x500, uz dodatak da poslednjih 50m zapnem ko sivonja i to mi je ok.

e

poslednjih 50m svake ture, pauza je 10-15-20 zaranjanja čisto da nastavim da dišem u ritmu, bez fizičkog naprezanja

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment

Mislim da cu da probam ovo sto kaze kums, samo cu da probam npr. 4x400 za pocetak, jedno par nedelja, pa onda tek da podignem na 2km.

 

Inace, nije mi palo na pamet ovo sa zaranjanjem kad pravim pauzu, mada sam video da ljudi to rade i bas se pitao zasto to rade :)

Link to comment

bila sam na 25. otvorenom.

 

plaza smrdi. tome dosta doprinosi to sto je dozvoljeno pusenje i sto isparavaju vlazni pikavci.

voda je topla, masna i mutna. u prvom zaronu sam se mimoisla s dva slajma. tudje dlake su mi se omotale oko prstiju. to je bio i poslednji zaron i poslednje plivanje na tom mestu. odvratno.

 

behemothe, nadji na netu plivacke vezbe: ruka ruku stize, plivanje s stiroporom izmedju nogu, plivanje s stiroporom u rukama, plivanje pesnicama... i tako dalje. razbice ti rutinu, unapredices tehniku i brzinu. 

Edited by darling
Link to comment
  • 1 month later...

Kakva je situacija ovih dana na zatvorenim BG bazenima?

 

Pravio sam pauzu od par nedelja zbog odmora, a sad je znacajno zahladilo, pa me zanima koliko je "hladno" na bazenima, pre nego sto nastavim.

Link to comment

ja bila za vikend na 25. lepo i toplo. 

osim sto je prljavo, zapusteno, iznervirala sam se, toliko para investirano, otvoren nov lep objekat pre par godina, a svlacionice i tusevi strokavi, dlakavi...

takodje, ukinuli su ljude na prijemu odece i napravili analogne ormarice. ako oces kljuc za ormaric, a oces, moras da ostavis nesto u zalog (sto covek ne zna kad prvi put dolazi u izmenjeni sistem). meni su trazili licnu kartu ili kljuceve od kola, nisam imala, oni se iznenadili da kako nemam ni licnu kartu ni kljuceve (od) kola, pa su me nekoliko puta pitali dal imam kljuceve il licnu kartu. nisam imala, cak ni telefon, ni novcanik, setila sam se da od vrednosti imam kljuceve stana, pa su mi to primili na jedvite jade. glupanderi. onda dobijes kljucic s kojim ne znas sta ces, evenutalno da ga zabijes ko batplag. i tako, bnv.   

Link to comment

Taš fin i uredan cena 300din gužva vikendom. Banjica prepuštena propadanju, na garderobi niko ne radi, mrak u hodniku koji vodi do bazena, pre neki dan nisu palili svetlo iznad malog bazena sve dok se termin nije završio i dok klincima koji treniraju vaterpolo nije počeo trening, cena 350din, nema gužve.

Link to comment

banjica se raspada, bukvalno. jedino ona zatvorska vrata na ulazu besprekorno rade.

 

a ovi genijalci prave vaterpolo prvenstvo u areni, umesto da su tim parama zakrpili par bazena.

najjace ce biti kad nasi ne odu u finale (toma je predsednik organizacionog odbora, nije nemoguce).

Link to comment

11. april - u terminu od 11-14 danas 15ak ljudi. Ulaz sa narukvicama, elektronika itd. higijena - onako.12 termina - 2800 din. Ali zato - zen atmosfera.

pozdravljam lenjost novobeograđana. nisam stigao još da odem, al nadam se do kraja oktobrada ću stabilizovati situaciju i moći da se psovetim i odlazcima.

kako bi ocenio higijenu u odnosu na preotvorene sezone, prošle je bilo sve na nivou™

Link to comment

Nema izuvanja i obuvanja pre svlačionica, to je velika greška, ali generalno ja nisam cepidlaka. Malo ljudi pa se manje i prlja. I imam utisak da ili više nema onoliko školi plivanja itd ili još nisu počele sa radom.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...