Jump to content
IGNORED

Plivanje


Lutador

Recommended Posts

nijednom nisam virnula. aj, sutra cu :)

 

juce sam plivala u velikom bazenu sama samcijata dvadesetak minuta. ceo onoliki bazen na suncu samo za mene. 

Link to comment
  • 2 weeks later...

Znam, upravo sam se vratila. Poljubila vrata zatvorenog i kao ajde kad sam vać došla idem na otvoreni. Nikad više, hvala lepo. Tamo su se okupili najbahatiji ljudi na svetu, nemilosrdno naleću, naskaču, izranjaju, nisu čuli za reč izvini. Plus sam za 40 minuta u vodi dobila takvo ocrtnuće od kupaćeg, da će mi trebati celo leto da izjednačim boju.

Link to comment
  • 2 weeks later...

dakle doslo se u godine kada mi smeta voda u usima :cry:  jako sam se smorila...nisam neki plivac ali volim a kad ne zaronim kao da nisam ni bila u vodi..a ovog leta je pocelo  jako da mi smeta,jako me svrbe usi i stalno mi nesto kao mrda u uhu :cry: .. moram kod lekara da vidim sta se desava jer ne bih bas upalu uha i antibiotike...

jel to sada znaci da moram stalno da nosim cepove za usi?,cega se inace grozim i mrzim bilo sta u uhu

i koje preporucujete?

Link to comment

Kad sam na moru a i manje vise tokom celog leta stavljam one sundjeraste i odlicno mi rade posao - a to je da mi sprece da dobijem upalu od kombinacije hladne vode i vetra posle. Ti su jeftini, mislim da sam u Lillyju uzela paket od 4 para za nesto manje od 300din pre dve godine. Naravno prodavacica je pokusavala sve vreme da me ubedi kako moram da uzmem one silikonske jer su oni jedini pravi za plivace (i kostaju mnogo vise) ali ja ne mogu da se pozalim na ove.

Svakako bi bilo dobro da pogledas sta ti je pa da onda vidis, ne znam sta treba da ti se desi pa da moras bas stalno da drzis nesto u usima.

Link to comment

Ja sam kao mlađa svakog leta uspevala da pazarim ušne infekcije posle plivanja, naročito kad mi zaostane 2-3 kapi vode koje ne uspem da izbacim blagovremeno. Poslednjih nekoliko godina praktikujem "tip" koji sam našla na netu - posle svakog plivanja isperem uši medicinskom alkoholom od 70% (legnem na stranu, ukapam par kapi, čekam pola minuta, okrenem se i ponovim postupak sa drugim uhom), i, da kucnem u drvo, nema problema sa ušima. Ovo verovatno nije primenljivo ako su oštećene bubne opne ili neke unutrašnje strukture, ali mislim da vredi isprobati ako nemate čepiće pri ruci. :)

Link to comment

da,kiwi to nije los savet..a hidrogen?jel bese od 3%?...imaju i one neke kapi za usi oto-aqua-nesto na bazi hidrogena i kiseonika ali one posle otvaranja traju samo 6meseci pa nisu bas izdasne sto se toga tice..

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...