Jump to content
IGNORED

Plivanje


Lutador

Recommended Posts

Nakupio mi se kamenac na naocarima, barem tako izgleda :ph34r: I kako sad da ih cistim, kad se secam uputsva da se ne sme pipati iznutra, vec samo ispirati hladnom vodom i ostavljati da se prirodno susi, sto i radim toliko godina..
 
 

The Golden Rule Of Swim Goggle Care

Don’t Touch Your Goggle Lenses With Anything

Don’t touch goggle lenses, especially on the inside. Doing so degrades goggle visibility:

Dirt: Dirt and oil from fingers reduces vision clarity.
Scratches: Contact from fingers, fingernails, rough cloths, or (gasp) tools damages lenses, causing swimmer eyes to refocus on scratches instead of the lap lane or competition.
Anti-Fog Abuse: Wiping the inside of a lens with anything can damage the anti-fog coating and scratch the lens, resulting in a blurry, foggy view.

Remember, poor visibility causes eyestrain, irritation, and fatigue. Don’t touch!

How To Store Swim Goggles

Do’s

Gently rinse with fresh cold, fresh water before storing.
Store your goggles in the original case or a sunglasses pouch to protect goggle lenses from scratches.
When you return from the pool, allow goggles to completely air dry.

 
Ne bih da trazim nove, ove su mi skroz pasend i mekane oko ociju.
 
Dodatak: sad izguglam i sledece,

When it comes to cleaning your goggles at home, avoid using soap or detergent with strong chemicals as they can affect the goggle’s lenses and make it appear cloudy. Take advantage of a mild liquid soap or baby shampoo to clean your swimming goggles. Soak the goggles in this particular soapy mixture for an hour or so.\
Now, rinse the goggles under tap water. Again rinse thoroughly before getting rid of all the traces of soap or lather. Ensure you clean everything, the debris within the crevices of the goggle strap as well as the eye cups. If you are able property of the goggle straps, it just makes the whole process easier.
 
Ensure you do not rub them with your fingers, this may leave behind debris and oil out of your skin to the lenses making them foggy and cloudy. It can possibly damage the lenses and you also would have to go in for a new one then. Never scrub your swimming goggles using a scrubber or loofah for that matter, as they might develop scratches round the lenses.
 
You can also use a dollop of mild toothpaste or even a mixture of vinegar and lime juice to clean your goggles. If you allow the goggles to soak inside the mixture of vinegar and lime juice; vinegar absorbs the dirt and grime and lime juice makes up about disposing away with the odor of the swimming pool. Hence, clean the goggles completely and effectively.

http://water.sportsxfitness.com/how-to-keep-clean-swimming-goggles/

 

Taman sam mislila da bih mogla da stavim malo one tecnosti od tursije sa kojom ubijam kamenac na drugim mestima. Da li je neko radio ista slicno? Po tekstu ove devojke, izgleda da bi trebalo da upali. Ne znam samo da li bi to moglo da utice na taj sloj koji je protiv zamagljenja..mada se ionako dosta zamagle vec na pola kilometra, nije da mi je toliko bitno.
 
 

bila večeras na tašu. renovirali tuševe, nema više zidova i mračnih tuševa-budžaka. i dodali nekoliko neonki.

Jbt, da li je moguce da vec sad dva tusa ~ne rade kako treba? :lol:
 

Zahvaljujuci sinocnoj kisi bazen je bio takoreci prazan.  ^_^  Dolazim na tus, dva mesta prazna, super. Ali...opet hladna voda iz ta dva slobodna..po starom sistemu, pustam vodu i cekam i cekam i onda mi jedan od klinaca pored kaze "taj nikad nema toplu vodu, evo Vam ovde kod mene" :isuse:
 
Ako nastave ovim tempom renoviranja i poboljsanja uslova, za nekoliko godina mozda dobijemo i toalete koji ne smrde na kilometar.

 

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

 

 

Zahvaljujuci sinocnoj kisi bazen je bio takoreci prazan.   ^_^  Dolazim na tus, dva mesta prazna, super. Ali...opet hladna voda iz ta dva slobodna..po starom sistemu, pustam vodu i cekam i cekam i onda mi jedan od klinaca pored kaze "taj nikad nema toplu vodu, evo Vam ovde kod mene"  :isuse:

 

Ako nastave ovim tempom renoviranja i poboljsanja uslova, za nekoliko godina mozda dobijemo i toalete koji ne smrde na kilometar.

 

 

pa ti si još dobro prošao/prošla. ja jednom došla, kad u tuševima jedno 40 klinaca, po petoro se kupa na jednom tušu. a dva prazna. odem ja tamo, kad vrela voda. čekala, čekala, na kraju svesno dopustila opekotine prvog stepena, pa otišla pod tuš sa petoro klinaca (odmah su se razbežali).

Link to comment

fckng 11. april rešio da od polovine novembea krene u rekonstrukciju krova naredna 3 meseca.

jel imaju taš ili 25i neke dnevne termine. tj. koji su im termini?

 

hvala

Link to comment

banjica se raspada, razvaljene svlacionice, okrnjene plocice... ali je voda odlicna, na tusevima vrela.

plus po rasporedu zeleno-zutih fleka na dnu bazena, tacno moze da se odredi na kojoj je duzini staza.  -_-

Link to comment

Nakupio mi se kamenac na naocarima, barem tako izgleda :ph34r: I kako sad da ih cistim, kad se secam uputsva da se ne sme pipati iznutra, vec samo ispirati hladnom vodom i ostavljati da se prirodno susi, sto i radim toliko godina..

 

 

Limuntus. Brže ide ako je voda topla ali ne znam kako će guma reagovati na toplu vodu. 

Link to comment

ima po onim radnjama oko bazena(11.04.) neke tečnosti za čišćenje naočara koje štite od zamagljivanja

ne znam, nisam ih probavao

Link to comment

Nije mene toliko briga za magljenje, a i taj trik sa pljuvackom mi je neko na bazenu objasnio pre 15tak godina, samo sto kod tadasnjih naocara i nije bas bilo vidnih rezultata pa sam prestala.

 

Limuntus. Brže ide ako je voda topla ali ne znam kako će guma reagovati na toplu vodu. 

Probacu ovih dana u hladnoj vodi, pa cemo videti. Ti si to vec radio do sad?

Link to comment

Za one koji idu na Tas: u sredu 29.10. termin od 19h ne radi zbog utakmice.

 

Inace, ja se danas smrzoh, svlacionica je bila ledena - one zene sede u jaknama, onda je sve jasno...A bilo je hladno i u hali pored tuseva, koji su bili jedva mlaki.

Kad god krene ovaj prelazni period dogovorim se sama sa sobom da necu ici na plivanje jer je cinjenica da mi se vrat ukoci od najmanje promaje, kombinacije toplo pa hladno i slicno, ali onda ne izdrzim i posle - ko mi je kriv.

 

Darling, koliko je toplo na tvom bazenu? Ne mislim na vodu nego na sve ostalo.

Link to comment

Nije mene toliko briga za magljenje, a i taj trik sa pljuvackom mi je neko na bazenu objasnio pre 15tak godina, samo sto kod tadasnjih naocara i nije bas bilo vidnih rezultata pa sam prestala.

 

Probacu ovih dana u hladnoj vodi, pa cemo videti. Ti si to vec radio do sad?

Da.

Link to comment
  • 3 weeks later...

jel neko video/koristio ovaj arenin freestyle breather? 

prilicno besmisleno izleda. a nisam ni siguran kako funkcionise. valjda moze glava da se drzi pravilnije, jer plastika odvaja vodu, za lakse disanje.

planiram da stavim to cudo na lice... nikad.  ^_^

 

arena-freestyle-breather-social.jpg

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...