Jump to content
IGNORED

Plivanje


Lutador

Recommended Posts

freestyle breather.  -_-

za kraul, valjda manje glava mora da se rotira pri disanju, pa je polozaj stabilniji.

mada mi nije najjasnije kako se kaci na sve naocare za plivanje, kao ne moraju samo arenine.

Lol, sad posle gledanja videa definitivno deluje logicnije. A vidis da moze na sve te naocare koje su slicnog oblika, posto je bitno samo da se proturi kroz okvir. Ali da budemo realni, zar imas problem sa uzimanjem vazudha tokom kraula?

 

Letos sam na Olimpu vise puta ujutru videla neku bakicu koja pliva leptir nekoliko duzina, lepo je izgledalo bas :)

 

Na Tasu vec dosta dugo nema takvih plivaca koje opisujete, ili to ja dobro odaberem pored koga cu da plivam. Imam cak utisak da je slabija ponuda tih odlicnih plivaca nego nekad davno - verovatno su emigrirali na bolje bazene.

Od drugarica i drugova koji dodju da se ispricaju pomislim ponekad da nabacim onaj mp3 za bazen kao sto bese ima cmrlj, ali me brzo prodje ta zelja :D Prosli put je toliko bilo glasno na bazenu od tog pricanja da sam se osetila kao u sred perona na zeleznickoj stanici.

 

Inace, meni je super sto se ne pliva po duzini na Tasu, bio bi samo haos. To po duzini je za lepo uredjene bazene sa odvojenim linijama, kao na 25., mada iskreno vidim da se onda vise umorim nego ovako, tipa poslednjih 10m mi vec fali dodir sa ivicom. Mozda zato sto ja uopste ne stajem jednom kad krenem. Moj ideal je 25-35m :)

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

ma ovo arenino je neki ocajnicki pokusaj da smisle sta jos da uvale rekreativcima, gace i naocare su premalo opcija za trgovinu.  ^_^

koliko god da olaksavaju disanje, mora se glava okrenuti da usta budu iznad povrsine, a tu vec cm gore-dole bas i ne pravi razliku.

mada, mozda me razuveri cudan dodatak kad ga probam.

 

plivanje po sirini je mnogo lakse, dok se odgurnes od ivice bazena ode solidan deo staze. ali onda ubrzo moras da osmatras kada pristizes na drugu stranu, da pazis kada se okreces da li je neko u blizini. duplo vise posla nego u duzinskom plivanju.

 

na banjici ima samo jedna izdvojena staza, ostatak je za rasplivavanje, caskanje i za one sto plivaju ukoso.  :D

Edited by Takeshi
Link to comment

plivanje po sirini je mnogo lakse, dok se odgurnes od ivice bazena ode solidan deo staze. ali onda ubrzo moras da osmatras kada pristizes na drugu stranu, da pazis kada se okreces da li je neko u blizini. duplo vise posla nego u duzinskom plivanju.

Ja se ne odgurnem mnogo, samo dodirnem ivicu i malko poguram bas da nemam totalno nulti momentum. Koja bi bila poenta ako se mnogo odgurnem pa pola duzine ne radim nista? :D Inace ne umem da se okrecem kao profi, vezbala sam malo vise puta u praznijim bazenima ali prosto zaboravim, a kad menjam kraul-prsno tek onda ne mislim o tome.

Link to comment

al ni drugo kupanje ne resava problem, dok nisam nasla ovaj sampon, stalno sam se osecala na hlor. 

u srbiji sam nasla dva sampona protiv hlora.

ovaj 

 

SE_solar_sublim_shp250.jpg

 

kupujem ga u cvrle heru u nusicevoj. vidim po izlozima da ga ima i po frizerskim salonima. on je, ko sto mozes videti, sampon za zastitu kose od sunca, ali na deklaraciji pise da je protiv hlora, i zaista je temeljan i efikasan u isciscavanju hlora iz kose i sa celog tela. mali problem je sto je to sezonski sampon (!), pa kad ga zimi nema, zamolis ih da ga donesu u radnju. glupost, al tako je. kosta 1250 dinara, verovatno je skuplji sa povecanjem cene eura. vrlo malo ga se stavlja, dve kapljice za dva kupanja u seansi, tako da ta flasa traje dosta dugo, mozda i citavu sezonu, a ja kad idem, idem dva, tri, cetiri puta nedeljno na bazen. znaci, zuti loreal protiv sunca :D

 

radi.  :thumbsup:

Link to comment
  • 2 weeks later...

neka deca igrala veceras vaterpolo, pa je pola plivackog termina (na banjici) bilo samo u "malom" bazenu, olimpijska duzina, ali 1,5m dubina.

a tamo, brcka se grupa kineza, neki ljudi setaju gore-dole, deca sa roditeljima, dvoje se privatavaju u cosku... paralelni svet.  ^_^

voda na tusevima vrela.  :Hail:

Link to comment

neka deca igrala veceras vaterpolo, pa je pola plivackog termina (na banjici) bilo samo u "malom" bazenu, olimpijska duzina, ali 1,5m dubina.

a tamo, brcka se grupa kineza, neki ljudi setaju gore-dole, deca sa roditeljima, dvoje se privatavaju u cosku... paralelni svet.  ^_^

voda na tusevima vrela.  :Hail:

pa kod njih su to duboki bazeni

Link to comment

ne neosim šampon na bazen, samo se plahnem. pa kad dodjem kući ondak se istuširam.

nikad sa bazena ne idem u kakve socijalne aktivnosti nego uvek kući, pa se tamo sredim™

Link to comment

nešto me žulja u jednom oku ceo dan, kao da imam neki trun u oku (ne vidim nikakvu promenu, ali mi smeta dok trepćem).

jel hoće od plivanja to? da li da idem na zenba ili da čekam da prođe? 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...