Jump to content
IGNORED

Plivanje


Lutador

Recommended Posts

^Trebalo mi je neko vreme da shvatim da je to za ledjno plivanje :D

 

Koliko cesto vi perete svoje kupace kostime, ne mislim na ispiranje nego pravo pranje u masini?

Link to comment

nikad. ali kad se posle bazena kupam na bazenu, koristim sampon protiv klora, sto ga spere i s mene i s kupaceg.

 

i posle se ja cudim sto mi kupaci brzo propadaju :D 

Link to comment

Moji kupaci dosta dugo traju iako bih sve do sad stavljala u masinu na 30C posle dva, eventualno tri meseca, zavisi koliko sam tog meseca plivala. (Ovo vazi za dvodelne, jednodelni su generalno brze prodali, sasvim logicno te ih zato i ne uzimam vise). Mnogo se oseca na hlor vec posle dva plivanja i pored ispiranja - kupatilo zamirise tokom susenja, a realno i na sebi posle tusiranja i dalje osetim taj miris al sta tu mogu vise..

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

^Trebalo mi je neko vreme da shvatim da je to za ledjno plivanje :D

 

freestyle breather.  -_-

za kraul, valjda manje glava mora da se rotira pri disanju, pa je polozaj stabilniji.

mada mi nije najjasnije kako se kaci na sve naocare za plivanje, kao ne moraju samo arenine.

 

 

nikad. ali kad se posle bazena kupam na bazenu, koristim sampon protiv klora, sto ga spere i s mene i s kupaceg.

 

i posle se ja cudim sto mi kupaci brzo propadaju :D

 

koji je sampon protiv hlora?

ja se zbog toga tusiram dva puta nakon plivanja, na bazenu i posle kod kuce. ^_^

Edited by Takeshi
Link to comment

al ni drugo kupanje ne resava problem, dok nisam nasla ovaj sampon, stalno sam se osecala na hlor. 

u srbiji sam nasla dva sampona protiv hlora.

ovaj 

 

SE_solar_sublim_shp250.jpg

 

kupujem ga u cvrle heru u nusicevoj. vidim po izlozima da ga ima i po frizerskim salonima. on je, ko sto mozes videti, sampon za zastitu kose od sunca, ali na deklaraciji pise da je protiv hlora, i zaista je temeljan i efikasan u isciscavanju hlora iz kose i sa celog tela. mali problem je sto je to sezonski sampon (!), pa kad ga zimi nema, zamolis ih da ga donesu u radnju. glupost, al tako je. kosta 1250 dinara, verovatno je skuplji sa povecanjem cene eura. vrlo malo ga se stavlja, dve kapljice za dva kupanja u seansi, tako da ta flasa traje dosta dugo, mozda i citavu sezonu, a ja kad idem, idem dva, tri, cetiri puta nedeljno na bazen. znaci, zuti loreal protiv sunca :D

 

a drugi je sampon za bazen, prodaje se isto u cvrle heru, uvozi ga voja frizer, tako da ga ima u njegovim frizerajima u njegosevoj i u vuka karadzica. zaboravila sam koje je marke, plava boca s belim poklopcem, pitaj u radnji, znace. ali taj nije tako dobar kao loreal. cena otprilike ista. 

 

u inostranstvu naravno antihlor sampona ima koliko oces. 

 

 

ova maska, ako ima bela, to ko da je hanibal lektor dosao da pliva. zelim je :D

Edited by darling
Link to comment

kako bre dve kapljice? uz neki drugi gel za tusiranje ili samo to?!

ima online, 1450 din.  <_<

vec vidim scenu, tusevi na banjici se raspadaju, razlupane plocice i budjavi coskovi... ali tu je specijalni sampon.  :D

Link to comment

samo to. vrlo malo je potrebno, prvo kupanje onako, ali u drugom se raspeni, trast mi :)

 

kod nas na 25. je svejedno. nema hlora.  

 

hlor manje vise, ali skakanje razvaljuje kupace. skocis triput s visine i cao lastisu oko nogavica i ostala elastiko sto sve drzis na mestu. 

Link to comment

al ni drugo kupanje ne resava problem, dok nisam nasla ovaj sampon, stalno sam se osecala na hlor. 

u srbiji sam nasla dva sampona protiv hlora.

ovaj 

 

SE_solar_sublim_shp250.jpg

 

kupujem ga u cvrle heru u nusicevoj. vidim po izlozima da ga ima i po frizerskim salonima. on je, ko sto mozes videti, sampon za zastitu kose od sunca, ali na deklaraciji pise da je protiv hlora, i zaista je temeljan i efikasan u isciscavanju hlora iz kose i sa celog tela. mali problem je sto je to sezonski sampon (!), pa kad ga zimi nema, zamolis ih da ga donesu u radnju. glupost, al tako je. kosta 1250 dinara, verovatno je skuplji sa povecanjem cene eura. vrlo malo ga se stavlja, dve kapljice za dva kupanja u seansi, tako da ta flasa traje dosta dugo, mozda i citavu sezonu, a ja kad idem, idem dva, tri, cetiri puta nedeljno na bazen. znaci, zuti loreal protiv sunca :D

 

a drugi je sampon za bazen, prodaje se isto u cvrle heru, uvozi ga voja frizer, tako da ga ima u njegovim frizerajima u njegosevoj i u vuka karadzica. zaboravila sam koje je marke, plava boca s belim poklopcem, pitaj u radnji, znace. ali taj nije tako dobar kao loreal. cena otprilike ista. 

 

u inostranstvu naravno antihlor sampona ima koliko oces. 

 

 

ova maska, ako ima bela, to ko da je hanibal lektor dosao da pliva. zelim je :D

:mad:

Link to comment

i na banjici se promenilo to oko hlora, mnogo gore je bilo prethodnih godina.

ne znam da li bazeni imaju zajednicke nabavke ili zavisi od ugradjenog sistema preciscavanja, 25. maj je ipak svezije renoviran.

zar nije zabranjeno skakanje tokom plivackih termina?  <_<

 

usput, hejt za leptir plivace u rekreativnim terminima. idi kuci pa se pokazuj sa teskim stilom. 

Link to comment

na 25. otkako je renoviran nema hlora, vodu ciste drugim sredstvom. jos otrovnijim :D

 

i u rekreativnim terminima pola bazena uzduz je podeljeno na trake ko oce da pliva, a ko oce da se rekreira, ima drugu polovinu bazena.

ja sam zbog tih nakurcenih muskaraca prestala da plivam na tasu, kad krene da sekira kroz vodu, misli da je ceo bazen njegov. a objektivno, to su sve nedovrseni stilovi, mora biti zustar, sav u peni, da ne bismo videli da ne zna da pliva :D dobila sam par puta u glavu i rekla okej, ovo nije mesto za mene, odoh medju pitome. btw, kad neko zna leptir, to je uzivancija za gledati. bio letos jedan mladac na otvorenom 25. kako je plivao, lepota, zbog njega sam se penjala na tribinu, da imam bolji pogled. i kraul mu je bio bozanstaven... 

 

a skace se na tasu, gde drugo. jedni drugima na glavu :D

Link to comment

jel' na tasu i dalje plivaju po sirini? amateri.  :fantom:

pa da, u rekreativnim terminima smo uglavnom mi nesavrseni, ali naleti povremeno neki bivsi profi.

tada plivanje deluje kao najlaksa stvar na svetu.

na banjici ima jedna devojka, pa kad na kraju izadje iz bazena onako zategnuta, kao sirena.  ^_^

 

druga omiljena kategorija, drugarice koje plivaju, a da ne potope glavu nijednom. i usput se ispricaju. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...