Jump to content
IGNORED

Plivanje


Lutador

Recommended Posts

Pozdrav, vodena bića. Da li je neko bio u skorije vreme na bazenu SC 'Vračar'? Pokupio sam danas prospekt, vidim da su cene onako baš jake (450 din. jutarnji termin od 7:00-8:30, koji je meni interesantan) Pa me interesuje da li je ta cena opravdana nekim skorašnjim uređenjem bazena ili nešto slično? I kakav je ouverol ekspirijens :) (bio sam poslednji put krajem leta 2009. na tom bazenu) Hvala i buć!

Link to comment
Nego, zanima me da li ima neko ko se razume u plivanje tj. tehniku. Pitanje je sa koliko zamaha između uzimanja vazduha je najpravilnije plivati kraul? Ja izranjam na svaki drugi zamah tj. uvek na istu stranu. Skoro sam bio na Tašu kod doktorke zbog neke konsultacije oko plivanja i ona mi je ukazala da ima malo veću desnu stranu grudi tj. stranu na koju uzimam vazduh dok plivam. Ja sam se istripovao da bi to moglo biti zbog plivanja pa bih hteo pokušati da ujednačim plivanje tj. da uzimam vazduh na obe strane.Da li ovo može stvarno da ima smisla ili umišljam?Sada sam pokušao da idem na treći zamah tj. da stalno menjam strane izrona i skontao sam da ne mogu bez da se nagutam vode kada pokušam da uzmem vazduh na drugu stranu.
Pravilno bi bilo na obe strane da dises. Ako dises samo na jednu stranu moguce je da ti ruke ne ulaze simetricno u vodu, pocinje telo da se rotira i kvari se tehnika. Broj udaha zavisi od kondicije, tempa, distance...Ne moras da se trudis na trecu da dises, mozes i 2x na jednu, 2x na drugu, ili 4x ili 10x sta god da ti prija...Nije nepravilno disati samo na jednu stranu, ali se lako kvari tehnika.Za velicinu grudi moguce jedino ako si vezao levu ruku oko struka dok si plivao. S obzirom da kazes da penjes, verovatno je od toga...Logicnije je da ti je vrat asimetrican.. : )
Link to comment
Pozdrav, vodena bića. Da li je neko bio u skorije vreme na bazenu SC 'Vračar'? Pokupio sam danas prospekt, vidim da su cene onako baš jake (450 din. jutarnji termin od 7:00-8:30, koji je meni interesantan) Pa me interesuje da li je ta cena opravdana nekim skorašnjim uređenjem bazena ili nešto slično? I kakav je ouverol ekspirijens :) (bio sam poslednji put krajem leta 2009. na tom bazenu) Hvala i buć!
Ne, bazen je raspad, kao i pinki..Nisam bio tamo od 2004te, ali koliko cujem nista se nije promenilo.
Link to comment

Konačno sam se ponovo video sa 25.majem. Bilo je to prijatno iskustvo. Ovo je mislim četvrti ili peti ulaz u kompleks u poslednjih deset godina. :lol: Imam samo dve sitne zamerke; one vreće za obuću su toliko male da sam jedva uspeo da uguram jednu i po 47 cipelu. I fali neki LED sat iznad bazena. Ostalo je fantastično dobro. Da ti pođu suze radosnice kada vidiš kako sve sada izgleda i uporediš sa prethodnim stanjem (plivaš leđno i posmatraš letve na plafonu koje landaraju). Mnogo mi se svidela ideja za zaključavanje kabina sa dva valjka koja treba spustiti istovremeno. Tuševi :wub::heart:. Ja sam prvih deset minuta proveo pod tušem dok se nisam setio zašto sam došao. ^_^ Bazen je teška perverzija, jer one plastične naprave na dnu ispuštaju kiseonik? Tek u sunčano jesenje popodne se može videti genijalnost arhitekte, kada je cela zapadna strana okupana suncem a zraci seku vodu što se tako lepo da videti kada plivate prsno. Obično prvi put kada dođem krenem da se davim posle pedesetak metara ali juče sam odradio dva kilometra za sat i po bez većih problema. Ranije mi je norma bila tri za isto vreme, nadam se da ću uspeti da to dostignem sledećih meseci. Pošto termin traje tri sata neki moj teoretski maksimum je 6km ili 120 dužina bazena. To ne verujem ni da ću pokušavati da isplivam pre aprila. btw. ja jednu dužinu odradim kraul pa sledeću prsno, kakve su vaše preferencije? Uzimam vazduh na dva.

Edited by bigvlada
Link to comment
aj neka si dobro dosao, iako si u ovoj surovoj borbi za prostor na prenaseljenoj planeti (i prepunom bazenu) samo jedan vise koji pravi guzvu :lol: cipele stavi u kesu, kesu okaci na glavu vesalice. mnogo sam volela stari 25. jes bio raspad, jes bilo ladno, al je bilo prazno i nekako je bilo super. nisu mi smetale ni letve koje vise s plafona, ni golubovi, ni kisa. za ovaj novi svemirski bazen, jes video kako je plafon betoniran, i tripujem se dok plivam ledjno, da kao sto se sve u srbiji fusari, da je i ovde isfusareno, da se nije racunalo kako treba, i da ce se taj plafon kad-tad pod teretom betona i snega sruciti u bazen. kad otvoris oci ispod tusa, obrati paznju gde voda odlazi: u rupe ispod tuseva preko puta i van, u prostor ispred tuseva. slivnici nemaju dobar kapacitet da prihvate toliko kolicinu vode i pod nije nagnut kako treba. ja da sam dala 10+ miliona eura za rekonstrukciju, mene bi to uzasno nerviralo. a nervira me sto nema okacakljki na fenovima, pa nema covek gde zimi da obesi jaknu i torbu dok se susi. Edited by darling
Link to comment

Lijep pozdrav svima !!!I ja se rekreativno bavim plivanjem pa da razmijenimo neka iskustva, a svima koji imaju priliku a nisu se do sad bavili tim sportom od srca preporučujem da počnu. Ako su uslovi na bazenu dobri možete između ostalog značajno ojačati i imunitet tokom ovih hladnijih dana a o ostalim blagodetima da ne pričam :D Ja plivam između 2,5 i 3,5 km po terminu (zavisi od 1 - 1:30 min), a idem 3-4 puta sedmično. Što se tiče disciplina plivam sve osim delfin i želio bih čuti od ovih plivača sa ozbiljnim stažom, pokoji savjet vezano za rad nogu (npr. kod kraula). Ali ne ono uopšteno udarac iz kuka što manje savijati koljena..., jer ja imam solidnu tehniku ali postoje vjerovatno neke finese, kod tog udarca, jer očito je da neki ljudi plivaju mnogo brže, kad plivaju samo nogama držeći se za dasku, od nas koji se manje bavimo tim sportom.

Edited by Marko_bl
Link to comment

Evo za sve ljude iz BL i okoline koji žele da se bave plivanjem a nisu znali gdje, kako... :Preporučujem rekreativcima u ove hladnije dane Gradski olimpijski bazen i ja idem tamo. Na raspolaganju rekreativcima je od 07 - 23h. Spada među 5 u Evropi prema riječima profesionalnih plivača koji tu dolaze iz inostranstva, najčešće možete sresti Slovence, Grke, Hrvate i Mađare. Nekad možete čak i plivati pored njih a ima i ovih naših skora su bili 15-ak dana Nađa Higl i Čavić.Dakle na raspolaganju vam je 50 metarski i 25 metarski bazen, cijena 3 KM sat vremena ali imate brojne pogodnosti npr. studenti ili kad kupujete 10,20,50 ulazaka ili mjesečnu, polugodišnju, godišnju... Studenti imaju besplatno treneraTemperatura vode 27 u velikom i 29 C u 25 - metarskom, a temperatura vazduha 30, podno grijanje, muzika u kabinama, higijena na bazenu vrh ... U suterenu GOB-a nalazi se teretana, fitness, sauna, relaksaciona soba i prostorija za masažuI da dodam da morate imati kupaće i kapice obavezno a naočale nisu obavezne ali ne mogu zamisliti plivanje bez toga i papuče naravno ponijeti. Ako nekog zanima još nešto konkretnije, odgovoriću

Edited by Marko_bl
Link to comment

Termin od 15 do 18 je najbolji, em je najduži, em nema gužve. I ranije sam uvek išao popodne, nikada uveče. Ispričao sam se sa onom plavokosom devojkom što radi na garderobi, ona mi je rekla da je gužva uveče mnogo veća od ovog termina. Ni u jednom trenutku nije bilo više od desetak ljudi u bazenu. I lepo stoji velika tabla sa ucrtanim smerom plivanja. Pošto sada ne može da se stoji na ivici bazena, kada sam hteo da namestim naočare, morao sam da se držim za onaj metalni deo koji služi za start kada se pliva leđno.

cipele stavi u kesu, kesu okaci na glavu vesalice.
Dobra ideja! Devojka mi je rekla da im je više ljudi sugerisalo da nabave veće vreće. heh, dok sam se tuširao nisam gledao dole, ili pustim da mi prska lice ili se naslonim šakama na zid i opuštam mišiće na ramenima. Prošao sam bez upale mišića taj prvi put. Pošto mi je norma za bajs oko 50km, posle su me samo malo zezala ramena. Ne znam, kada plivam bilo kraul bilo prsno osetim kada radim pravilno a kada ne. U prvom slučaju imaš osećaj da kliziš kroz vodu a u drugom da stojiš u mestu. Imam utisak da trošim manje energije kada razmišljam o svakom zaveslaju nego kada mi mozak uzme tri sata slobodno i negde odluta za svoj račun. :lol:
Link to comment
shan jane, sto nisi javio da ne radi bazen? pa sam morala da poljubim staklena vrata. ne radi ni sutra preko dana.
Zato sto je shanjan otiso u daleku Bocvanu. Uzivajte, ovde nema ni jedan zatvoreni bazen a sad je sezona kisa :( Edited by Shan Jan
Link to comment
Pozdrav, vodena bića. Da li je neko bio u skorije vreme na bazenu SC 'Vračar'? Pokupio sam danas prospekt, vidim da su cene onako baš jake (450 din. jutarnji termin od 7:00-8:30, koji je meni interesantan) Pa me interesuje da li je ta cena opravdana nekim skorašnjim uređenjem bazena ili nešto slično? I kakav je ouverol ekspirijens :) (bio sam poslednji put krajem leta 2009. na tom bazenu) Hvala i buć!
Letos sam koristio taj termin skoro mesec dana.Bazen je solidan ,voda hladnjikava ali posto je plivacki termin,brzo se covek ugeje.Cistoca vode-trojka.Spoljna cistoca je malo bolja,kao i komocija,mada u tom terminu nema mnogo ljudi.Ima ih medjutim u samom baznu,desavalo se i vise od desetoro te je pozeljno doci pre sedam(plivanje pocinje u 15 do 7).Ne znam kako je bilo ranije ali se verovatno nije mnogo promenilo za dve godine.Inace,mesecna karta za ovaj termin je 4500 dinara(22 koriscenja).
Link to comment

Da li je neko video prilog na Studiju B? Pokrili su otvoreni bazen na Tašu,za vikend bi trebalo da bude pušten u rad. Sada će još više ljudi ići tamo umesto na 25. maj :D

Link to comment
Dakle na raspolaganju vam je 50 metarski i 25 metarski bazen, cijena 3 KM sat vremena ali imate brojne pogodnosti npr. studenti ili kad kupujete 10,20,50 ulazaka ili mjesečnu, polugodišnju, godišnju... Studenti imaju besplatno treneraTemperatura vode 27 u velikom i 29 C u 25 - metarskom, a temperatura vazduha 30, podno grijanje, muzika u kabinama, higijena na bazenu vrh ... U suterenu GOB-a nalazi se teretana, fitness, sauna, relaksaciona soba i prostorija za masažuI da dodam da morate imati kupaće i kapice obavezno a naočale nisu obavezne ali ne mogu zamisliti plivanje bez toga i papuče naravno ponijeti. Ako nekog zanima još nešto konkretnije, odgovoriću
mene zanima. kako mere vreme? nije valjda da imate narukvice s kojima se cekirate na izlasku i ulasku i otvarate i zatvarate lokere, a ne ko mi sto imamo baba drnde sto ti dodaju vesalicu, a ti vices: ta, ta, siva, sa zelenim ...a i podno grejanje je precenjeno, od toga stradaju zglobovi. kod nas mozes da plivas u cemu god oces, mozes i u pantalonama, tolika je kod nas sloboda. posto je godisnja karta? a sad, pitanje svih pitanja: da l imate ugradjene fenove? :)@bigvlada kako se ne raskiselis posle tri sata u bazenu? meni tih 45-50 minuta udupla povrsinu koze na prstima, jedva ih posle vratim u normalnu zapreminu, da ne kazem volumen :)
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...