Jump to content
IGNORED

Plivanje


Lutador

Recommended Posts

Bila sam sinoc na Tasu, u tom pokrivenom bazenu u terminu 18-20, bas fino plivala te da napisem koju:+Bazen je skroz dobar i sinoc nije bilo guzve, ono sto je za mene skroz pasend je da se pliva po sirini a ne po duzini. Nije hladno kada se izadje iz vode, al' malko duva u tom prolazu izmedju glavne hale i balona. -Tusevi nisu najsrecniji (pogotovo kada se uporede sa 25.majem) a ono sto definitivno pokvari utisak jeste deo u kom su svlacionice, u kom je izuzetno hladno. Od kad znam za sebe taj deo sa svlacionicama je tako hladan, kao da stalno vuce od negde, i vrlo je neprijatno kada tako polumokri i golisavi dodjete da se presvlacite. (Inace svlacionice izgledaju kao da su kroz njih prosle klinacke bande, ili samo nasa draga deca)

Dvadesetak sekundi posle svake druge dužine. A i sada plivam mnogo sporije.Za nabijanje kondicije treba dosta vremena. Znam da mi je dosta kada počnem da se ježim i tresem i kada krenu grčevi na tabanima.
Ali zar je dobro cekati da ti krenu grcevi?? Ja se inace secam neke price iz osnovne skole, da biti kvalitetno fizicki aktivan (tipa trcanja, plivanja, tenisa) za "rekreativce" duze od sat-sat-i-po nije dobro
Link to comment
Nije, ali ne umem drugačije da prestanem :lol:
Hehe samo smanji te pauze i plivaj najviše 1:30, i vidjećeš napredak. Ja pravim pauze od minut, na svakih 30 širina, a ti polako povećevaj distancu. Edited by Marko_bl
Link to comment
bl bazen je svet. blagis se vama. :)je l ima sveta, je l guzva?
Evo link Aquane. Imaju slike svih objekata koje spadaju u to preduzeće - otvoreni, zatvoreni bazeni i muzički paviljon.http://aquana.ba/gob/Što se tiče gužve, najveća je svakako od 16-18:00, ali izbjegavam te termine i gotovo kad god dođem imam svoju traku. Edited by Marko_bl
Link to comment

bila danas u kovacici, bas ovdjeodlican 25-metarski bazen, solidno grejanje, cisto.u jacuzziju 30 stepeni, u bazenu 27, savrsena sauna, kazu dobra/vesta/ maserka, i tako to. radi od 12 do 9 uvece, a s obzirom da je nedelja, bilo je i sasvim komforno - do 15 casova bilo nas je ukupno 20-tak. isplivala solidnu deonicu /ponela kapu za plivanje koja je garant odrzavanja dobrog ritma prilikom plivanja kraula - leti mi najvece problema stvara borba sa kosom, pramenovima i vodom po licu, te me to potpuno demotivise da otplivam neku razumnu deonicu/.dakle, poneti kapu, debele peskire, bade mantil pozeljan, papuce, fen /mada ga ima/ novine, knjige - oko bazena su bele plasticne lezaljke al' nije lose. proletece vam, kao meni danas, 5 casova za tren, a uspecete i da otplivate i da iskoristite, naravno ukoliko vam prija, jos neke ponude.

Link to comment
bila danas u kovacici, bas ovdjeodlican 25-metarski bazen, solidno grejanje, cisto.u jacuzziju 30 stepeni, u bazenu 27, savrsena sauna, kazu dobra/vesta/ maserka, i tako to. radi od 12 do 9 uvece, a s obzirom da je nedelja, bilo je i sasvim komforno - do 15 casova bilo nas je ukupno 20-tak. isplivala solidnu deonicu /ponela kapu za plivanje koja je garant odrzavanja dobrog ritma prilikom plivanja kraula - leti mi najvece problema stvara borba sa kosom, pramenovima i vodom po licu, te me to potpuno demotivise da otplivam neku razumnu deonicu/.dakle, poneti kapu, debele peskire, bade mantil pozeljan, papuce, fen /mada ga ima/ novine, knjige - oko bazena su bele plasticne lezaljke al' nije lose. proletece vam, kao meni danas, 5 casova za tren, a uspecete i da otplivate i da iskoristite, naravno ukoliko vam prija, jos neke ponude.
Ja sam isla cesto prvih nekoliko godina od otvaranja, radili su i do 22h uvece, i karta je bila 150din (pricam samo za bazen), a onda nas je dva put prosle godine zatekao bazen u ne toliko lepom stanju (vidno je bio prljav, dlaka je bilo na sve strane - prvo je bilo obavezno nositi kape, pa su izgleda prestali da kontrolisu) te sam ga batalila do daljnjeg. Super ako su se vratili na "staro", jer redovno prolazimo Kovacicom, overicu ga onda uskoro..Edit: ipak necu jer:"Zbog redovnog održavanja zatvoreni bazen neće raditi u periodu od 12.12. do 25.12.2011."Koliko je karta sada, nisam nasla na sajtu?
Link to comment
Ja sam isla cesto prvih nekoliko godina od otvaranja, radili su i do 22h uvece, i karta je bila 150din (pricam samo za bazen), a onda nas je dva put prosle godine zatekao bazen u ne toliko lepom stanju (vidno je bio prljav, dlaka je bilo na sve strane - prvo je bilo obavezno nositi kape, pa su izgleda prestali da kontrolisu) te sam ga batalila do daljnjeg. Super ako su se vratili na "staro", jer redovno prolazimo Kovacicom, overicu ga onda uskoro..Edit: ipak necu jer:"Zbog redovnog održavanja zatvoreni bazen neće raditi u periodu od 12.12. do 25.12.2011."Koliko je karta sada, nisam nasla na sajtu?
istina, bazen se cini ofucanim /losa je keramika, losi su svi materijali koji su korisceni pa se i tesko odrzavaju. pored toga, imaju neku smrljavu drapkasto/sivkastu boju koja jos dodaje na utisku nesavrsene cistoce.medjutim, zaista je cist i vidi se da ga oni dobro odrzavaju . a ja sam, prilikom brisanja kose peskirom, napravila pravi dzumbus oko sebe /opada mi kosa uzasno/ pa sam skruseno a ''higijenicarski'', kupila rukom dlake oko sebe, jer sam imala utisak da svi vide kaav sam dzumbus napravila :-)) inace, karta je oko 270 dinara za bazen, tako nekako /mi smo placali 700 jer smo koristili saunu, ali rekla bih da je 250 ili 270/
Link to comment
bila danas u kovacici, bas ovdjeodlican 25-metarski bazen, solidno grejanje, cisto.u jacuzziju 30 stepeni, u bazenu 27, savrsena sauna, kazu dobra/vesta/ maserka, i tako to. radi od 12 do 9 uvece, a s obzirom da je nedelja, bilo je i sasvim komforno - do 15 casova bilo nas je ukupno 20-tak. isplivala solidnu deonicu /ponela kapu za plivanje koja je garant odrzavanja dobrog ritma prilikom plivanja kraula - leti mi najvece problema stvara borba sa kosom, pramenovima i vodom po licu, te me to potpuno demotivise da otplivam neku razumnu deonicu/.dakle, poneti kapu, debele peskire, bade mantil pozeljan, papuce, fen /mada ga ima/ novine, knjige - oko bazena su bele plasticne lezaljke al' nije lose. proletece vam, kao meni danas, 5 casova za tren, a uspecete i da otplivate i da iskoristite, naravno ukoliko vam prija, jos neke ponude.
ja sam pre mesec dana tamo bio na trodnevnom relaksiranju, uzeli ceo paket sa prenocistem. sobe su vrlo dobre, bazen i sve oko njega kao si i rekla, medjutim, problem je sa ostalim sadrzajima. naime, nema ih, ni u Kovacici, ni u okolini. U galeriji naive poljubili vrta prvi put, drugi put imali srece. Klopa u Relaxu je uzas nad uzasima (kovacicki odrezak je zilava snicla punjena biljnom gaudom i zlatiborcevim najgorim kulenom, pa pohovana, uz gnjecav pomfrit i dekoarciju od kupusa i sargarepe na zelenoj salati) a pritom u restoranu smrdi hlor iz bazena, ekipa u cosku gleda utakmice na TVu, a konobari... eh. Osecas se kao na pripremama juniorske ekipe FK Banat. Ako pokusas da u okolini nadjes ista pristojno, opet badava slupano gorivo. U Debeljaci ima kao neka carda na Debeljackim jezerima, zapravo revir za saransko pecanja na rupama nastalim iskopavanjam gline za ciglanu. E koliko je to jezero, toliko je i taj objekat carda. Sa druge strane, kod Idvora je Banatski salas, koji treba zapaliti dok gazda, vezan za drvo, gleda. Nigde, nikad , nisam jeo goru hranu. Edited by banatjanin
Link to comment
ja sam pre mesec dana tamo bio na trodnevnom relaksiranju, uzeli ceo paket sa prenocistem. sobe su vrlo dobre, bazen i sve oko njega kao si i rekla, medjutim, problem je sa ostalim sadrzajima. naime, nema ih, ni u Kovacici, ni u okolini. U galeriji naive poljubili vrta prvi put, drugi put imali srece. Klopa u Relaxu je uzas nad uzasima (kovacicki odrezak je zilava snicla punjena biljnom gaudom i zlatiborcevim najgorim kulenom, pa pohovana, uz gnjecav pomfrit i dekoarciju od kupusa i sargarepe na zelenoj salati) a pritom u restoranu smrdi hlor iz bazena, ekipa u cosku gleda utakmice na TVu, a konobari... eh. Osecas se kao na pripremama juniorske ekipe FK Banat. Ako pokusas da u okolini nadjes ista pristojno, opet badava slupano gorivo. U Debeljaci ima kao neka carda na Debeljackim jezerima, zapravo revir za saransko pecanja na rupama nastalim iskopavanjam gline za ciglanu. E koliko je to jezero, toliko je i taj objekat carda. Sa druge strane, kod Idvora je Banatski salas, koji treba zapaliti dok gazda, vezan za drvo, gleda. Nigde, nikad , nisam jeo goru hranu.
ehehej, pa ti si bas strog :-) alo, nas banat je u pitanju, druze banacanine ;-)ja sam to vise drugarima iz beograda koji se muce sa terminima na bg bazenima, dala ideju gde da idu da se isplivaju, bar vikendom... a sto se tice restorana, u pravu si sve, juce su imali sastana uprave FK banata bas u restoranu ... jedino sto mi nismo tamo klopali, isli smo na neki domacinski privatni rucak :-)
Link to comment

@Kovacica - Relaks Podigili su cenu dakle, nije vise jeftinoca, ali kapiram da je svakako dobro svratiti ako je neko u blizini/prolazu. (I raduje me ako su vratili higijenu na staro, a to moje pominjanje kose se odnosilo na samu vodu)//oftopikNe znam bas sta ljudi ocekuju od umirucih sela/varosica u juznom Banatu..? (Sad razmisljam, meni nikad ne bi palo na pamet da rucam u tom Relaksu, nekako - sportski centar je za sport :D Da li vam je neko preporucio da tamo sednete?)Ovo za galeriju/muzej Naive me jako cudi, ove godine sam bila cetiri puta kod Babke i muzej je radio, mozda neka od manjih galerija pored ne..Nadam se da ste makar taj drugi put imali prilike da cujete Babkine price.Ako banacanin bude prolazio kroz Kovacicu od proleca, neka svrati u Pelivan na najbolji sladoled ;)

Link to comment
//oftopikNe znam bas sta ljudi ocekuju od umirucih sela/varosica u juznom Banatu..? (Sad razmisljam, meni nikad ne bi palo na pamet da rucam u tom Relaksu, nekako - sportski centar je za sport :D Da li vam je neko preporucio da tamo sednete?)
pa znaš kako. kao turista na tri dana očekujem da imam negde nešto da pojedem. mislim, mogu ja u relax da ponesem i po' table prošlogodišnje slanine i četvrt kese bela luka, ali mi nekako ne ide da ga gulim u fensi sobama, a posle saune i masaže. dakle, nisam ja imao nikakvu ideju, pokušao sam nešto da vidim, obiđem, lepo pojedem i opustim se. uglavnom mi nije pošlo za rukom. lep začin svemu tome je bio i kongres nekih turizmologa - zgubidana iz cele Srbije, a na temu seoskog turizma i razvoja lokalnih zajednica, a koji se baš u ta dva dana održavao u Kovačici. istina, sasvim slučajno - kad sam poljubio vrata galerije i podivljao na neke usirene službenike koji su sedeli u toj zgradi, u kancelariji pored, impregnirani duvanskim dimom i rakijskim isparenjima - naleteo sam na Zuzanu Vereski koja nas je odvela kod sebe kući da vidimo slike i čujemo priču, mi joj poklonili par boca vina, ona ženi oslikala ruku, pili dudovaču sa njenim mužem i tako... ali za to sam morao sam da se potrudim i da imam sreće. a svima puna usta seoskog turizma i lokalne tradicije. ma more...
Link to comment
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...