Jump to content
IGNORED

Plivanje


Lutador

Recommended Posts

Jel ima sanse da se pojavi neki termin za radni narod, da pocinje posle 6 i zavrsava pre 11?
To još nije izmišljeno u Srbiji. Ali je meni ovaj u 22h super. Odeš, isplivaš se i onda kući na spavanje.
Link to comment
  • 1 month later...

kakav danak neiskustvu - odem danas na "banjicu", zbog koliko toliko dnevnog termina. aj što presvlačim ćega pred deset nepoznatih žena, al obijene klizave sluzavo ljigave pločice stvarno ne mogu da svarim.srećom te sam bila prethodno na 25.maju. da nisam, danas bih odustala od plivanja u bg, makar dok ne otvore sezonu na adi. a moram da plivam, krenula sam polako zajcevljevim stopama.

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

A što je zamrla tema!!! Trebali biste po mom mišljenju, malo ako već idete na rekreativno plivanje otvarati i drugih tema sem te 3-4 koje se vrte iz stranice u stranicu.Npr.Kad se čuju neki savjeti stručnjaka ili iskusnijih plivača o bilo čemu, bilo stilu, ishrani, načinu rekreativnog baljenja plivanjem ... mogli biste podijeliti sa drugima. Ali ovi naši, pustite Felpsa i te fazone :D Najgore mi kad ljudi gledaju klipove profesionalnih plivača, svjetskih rekordera i onda kao nešto pokušavaju oponašati a po meni daleko više rekreativac može naučiti od nekog kolege sa rekreacije ko je iole trenirao plivanje i ko ima nešto bolji stil od njega pa da se njegovim savjetima koriguje i napreduje i da mu na licu mjesta ukaže na najveće greške. Koristite li šta od plivačkih pomagala i šta vam najviše prija? Ja lično volim najviše onaj "avion" što ide između nogu pa blokira rad nogu i težište prebacuje na gornji dio.Kakvo vrijeme imate na 25m, kakvo na 50m? Ja plivam 25m - 20,21 sec. a 50 mogu ići i ispod 40 sec.Pa onda recimo šta vam je najveći problem kod plivanja. (monotonost, hladnoća, rad nogu, plovnost, koordinacija pokreta, zamah i povlačenje lijevom rukom ...)Koje stilove preferirate i imate li kakav savjet za one koji tek počinju a vezano za stil koji vam najbolje ide ili da tražite savjet od nekog drugog za stil koji baš i ne ide...Ima tu dosta tema o kojima se može razglabati ko voli rekreativno plivanje :D

Edited by Marko_bl
Link to comment

Ja mislim da većina ljudi koji idu na rekreativno plivanje jednostavno... plivaju.I ništa više od toga.Ovo što ti postavljaš kao teme su već stvari za nekoga ko se više bavi plivanjem.A ja bih pričao, ali nemam šta. Jer ceo februar, a možda i januar nisam išao na plivanje. :cry:

Link to comment

Kako misliš jednostavno plivaju?Recimo prvih mjesec ajde i dva, ljudi mogu što bi se reklo otaljavati, praviti veće pauze uvježbavati stilove, okret, sticati kondiciju polako . jednostavno rečeno raditi na tome da plivaju što lakše... Ali nakon toga mislim da je vrijeme da se polako napravi neki program i bez obzira što je rekreacija da se prati napredak inače ne vidim svrhu ako se ide pokatkad bez ikakvog reda, par puta mjesečno i ako se onda tamo banja po par sati sa velikim pauzama... Po meni ko ne misli redovono ići pogotovo u ovom vremenskom periodu bolje da ne ide nikako jer kako pričate da je hladna voda i to sve, možete se samo dobro isprehlađivati. I za uši je opasno lako se dobije upala uha u ovom vremenu. Imunitet i sve ostale blagodeti od plivanja se stiču pravilnim i redovnim upražnjavanjem te aktivnosti a ne kampanjski.Druže koju opremu koristiš mislim na: naočale kapicu i kupaće, ja koristim speedo i pokazalo se odličnim. S tim da sam na početku ludio sa kapicom na glavi :D glava prokuva od vrućine i još dok se ne razgazi kapica baš jako stegne a sada, kao da je ni nemam na glavi, čak bi mi bilo neobično plivati bez toga

Edited by Marko_bl
Link to comment
Kako misliš jednostavno plivaju?
Baš tako kako sam napisao. Dođu i plivaju. Jer je u pitanju rekreacija.Ono o čemu ti pričaš je treniranje. Nije profesionalno treniranje, ali jeste treniranje.Rekreativci se ne zamaraju izborom opreme. Kupe ono na šta prvo nalete u prodavnici, neki kupe skuplje jer misle da je bolje, neki kupe jeftinije jer... je jeftinije.Moj kupaći je Puma a izabrao sam ga jer je u tom trenutku bio najjeftiniji, ali da je ipak u pitanju malo poznatija firma (odnos cena-kvalitet). Cvikeri su mi Rukanor kupljeni iz potpuno istog razloga kao i kupaći, a kapu ne nosim. Ume mnogo da čupa kada imaš dugu kosu, kakvu sam nekada imao, a i sa sadašnjom dužinom je neprijatna.Nećeš se ti ovde mnogo napričati o plivačkim finesama. :)
Link to comment

Ja sam koristila kapice koje su od istog materijala kao i kupaci, i te ne cupaju, ne znoji vam se glava i slicno. Pre nekoliko godina bilo ih je u dosta sportskih radnji po Beogradu, kostale su ~300din.Sto se tice naocara, bas sam na nekoj drugoj temi ovde davno i trazila savet te sam nasla posle sama, imala sam trista godina neke Rucanor koje su bile fenomenalne (pre mene ih je rabio drug koji je trenirao vaterpolo) i morala dam sa kupim nove kad su ove pukle; posle jednog jeftinog promasaja koji mi je sekao lice kupila sam Arenine "ZOOM" koje imaju nesto slicno sundjeru, sto je mekano, nemam posle njih zig dva dana oko ociju :) te sam platila 13e, vrlo sam zadovoljna (iako se magle brzo, kao i te Rucanor, no meni to ne smeta tokom plivanja), izgledaju ~ovako

Baš tako kako sam napisao. Dođu i plivaju. Jer je u pitanju rekreacija.Ono o čemu ti pričaš je treniranje. Nije profesionalno treniranje, ali jeste treniranje.
meni je plivanje bas zato i uzivancija jer je tu lep osecaj da ne mora covek da ga zapravo i "trenira", da bi plivao koliko zeli, mada se slazem i da se treba drzati nekog jednostavnog reda, da ne bi bas bilo dvaput mesecno. Od oktobra drzim ritam od dvaput nedeljno, plivala bih samo jedan kilometar, za ~35min(ako je duzina 20-30m)/~40min(50m) sa 2-3 mini pauze kad istezem ledja i disem kroz vodu, i kako mi ovako najvise prija, ne vidim potrebu da menjam. Kad su u pitanju moje potrebe, ne mislim da plivanje treba da mi bude cilj sam po sebi i da posvecujem tome 10h nedeljno*, vec zelim samo dobar osecaj tokom plivanja, rasterecenje glave od posla/problema, spokojstvo i dobar uticaj na vrat i ledja, a da mi ostane vremena da u slobodnom vremenu jos nesto uradim/vidim nekog/itd..Zato mi je dobar taj termin od 18h na Tasu kada mogu da produzim pravo sa posla, a posle svega mogu da skocim jos negde ako zelim, steta je samo sto ga nema svakog dana.(*Dobro, da sam kojim slucajem besposlena bogatasica, plivala bih verovatno svakog dana :lol: )Sto se ~tehnike tice, nadam se da cu ove godine na moru ozbiljnije poraditi na tom "neparnom" uzimanju vazduha, u bazenima nema sanse da se nateram.
Link to comment
Ja sam koristila kapice koje su od istog materijala kao i kupaci, i te ne cupaju, ne znoji vam se glava i slicno. Pre nekoliko godina bilo ih je u dosta sportskih radnji po Beogradu, kostale su ~300din.Sto se tice naocara, bas sam na nekoj drugoj temi ovde davno i trazila savet te sam nasla posle sama, imala sam trista godina neke Rucanor koje su bile fenomenalne (pre mene ih je rabio drug koji je trenirao vaterpolo) i morala dam sa kupim nove kad su ove pukle; posle jednog jeftinog promasaja koji mi je sekao lice kupila sam Arenine "ZOOM" koje imaju nesto slicno sundjeru, sto je mekano, nemam posle njih zig dva dana oko ociju :) te sam platila 13e, vrlo sam zadovoljna (iako se magle brzo, kao i te Rucanor, no meni to ne smeta tokom plivanja), izgledaju ~ovakomeni je plivanje bas zato i uzivancija jer je tu lep osecaj da ne mora covek da ga zapravo i "trenira", da bi plivao koliko zeli, mada se slazem i da se treba drzati nekog jednostavnog reda, da ne bi bas bilo dvaput mesecno. Od oktobra drzim ritam od dvaput nedeljno, plivala bih samo jedan kilometar, za ~35min(ako je duzina 20-30m)/~40min(50m) sa 2-3 mini pauze kad istezem ledja i disem kroz vodu, i kako mi ovako najvise prija, ne vidim potrebu da menjam. Kad su u pitanju moje potrebe, ne mislim da plivanje treba da mi bude cilj sam po sebi i da posvecujem tome 10h nedeljno*, vec zelim samo dobar osecaj tokom plivanja, rasterecenje glave od posla/problema, spokojstvo i dobar uticaj na vrat i ledja, a da mi ostane vremena da u slobodnom vremenu jos nesto uradim/vidim nekog/itd..Zato mi je dobar taj termin od 18h na Tasu kada mogu da produzim pravo sa posla, a posle svega mogu da skocim jos negde ako zelim, steta je samo sto ga nema svakog dana.(*Dobro, da sam kojim slucajem besposlena bogatasica, plivala bih verovatno svakog dana :lol: )Sto se ~tehnike tice, nadam se da cu ove godine na moru ozbiljnije poraditi na tom "neparnom" uzimanju vazduha, u bazenima nema sanse da se nateram.
http://www.aquasphereswim.com/us/index.php/products/eye-protection/ladies
Link to comment
(iako se magle brzo, kao i te Rucanor, no meni to ne smeta tokom plivanja)
Mene to ozbiljno smara. Držale su se dobro tokom prve sezone i nisu maglile, a sada baš dosta magle.Pokušavam to da sredim tehnikom pljuvačke koju sam pročitao na nekim plivačkim forumima (sa malo pljuvačke premažeš cvikere), ali ne pomaže mnogo. I onda me smara što moram da stajem posle 6-8-10 dužine da bih ih obrisao.
Link to comment
  • 2 weeks later...
Mene to ozbiljno smara. Držale su se dobro tokom prve sezone i nisu maglile, a sada baš dosta magle.Pokušavam to da sredim tehnikom pljuvačke koju sam pročitao na nekim plivačkim forumima (sa malo pljuvačke premažeš cvikere), ali ne pomaže mnogo. I onda me smara što moram da stajem posle 6-8-10 dužine da bih ih obrisao.
kapiram da bi i meni to bio problem kada bi mi stalo da nesto i vidim :D meni je vise bitno da mi cuva oci i da priblizno vidim da li ima nekog u mojoj liniji..ume da me iznervira to sto kada tokom te pauzice skinem naocare, kao da ne mogu da ih vratim dovoljno dobro kao prvog puta, neki put mi udje i voda pa onda opet moram da stanemto za pljuvacku znam i ja ali nisam praktikovala..ne znam kako odrzavas te naocare, po uputstvu stoji da ne treba dirati nista iznutra, samo isprati hladnom vodom i ostaviti da se suse (makar ove moje, mozda zavisi od modela)U balonu na Tasu je dosta hladna voda ovih dana (na sajtu im stoji 26C, nema sanse da je toliko), a guzve kod tuseva ogromne - ne rade svi a i poklopimo se mi rekreativci sa nekim treninzima Edited by I'm with the pilots
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...