Jump to content
IGNORED

Plivanje


Lutador

Recommended Posts

Renovirani bazeni u SC „11. april” od sutra otvoreni za građanePosle više od 20 godina, zatvoreni bazeni u Sportskom centru „11. april” biće od sutra, 1. juna, vraćeni na upotrebu građanima prestonice, najavila je direktorka tog centra Snežana Stiković. Ona je za Beoinfo istakla da će prvog dana ulazak biti slobodan za sve građane koji odluče da posete najveće novobeogradsko kupalište. Kupališta će, prema njenim rečima, prvog dana biti otvorena od 16 do 20 sati, u narednim danima od 16 do 19, a u dane vikenda od 11 do 15 sati. Ona je, takođe, najavila da će otvoreni bazeni tog sportskog kompleksa zvanično početi sa radom u subotu, 16. juna, ako vremenski uslovi budu to dozvoljavali. Sanacija je obuhvatila sva tri bazena (olimpijski, pedesetometarski, dvadesetpetometarski i školski, za obuku neplivača), kao i celokupan bazenski prostor. Obimni radovi su obuhvatili i zamenu pločica, termoizalaciju krova, zamenu stakala, elektroradove, postavljanje mašinske instalacije, klimatizaciju, ventilaciju, podno grejanje, kao i instalaciju vodovoda i kanalizacije.U prvoj fazi sanacije, koja je trajala 2009. i 2010. godine, obuhvaćeni su radovi u kotlarnici, podstanici, kao i termoizolacija fasade, rekonstrukcija mokrih čvorova, svlačionica, zamena stolarije i ulazne nadstrešnice.Ovim je grad Beograd za samo nekoliko godina uspeo da rekonstruiše sve veće plivačke sportske centre u prestonici, poput „Tašmajdana”, „Košutnjaka” i centra „Milan Gale Muškatirović”.http://www.beograd.rs/cms/view.php?id=1508143
nikad nisam bila tamo i malo mi je daleko, no ovakva vest raduje :) da li da se nadam da ce se centralni bazeni malo rasteretiti?---------pitanje za one koji idu u Tasov balon 18-20h, da li je guzva za plivanje od 19h? obicno idem od 18h ali danas ne mogu tako
Link to comment
da li da se nadam da ce se centralni bazeni malo rasteretiti?
ne
pitanje za one koji idu u Tasov balon 18-20h, da li je guzva za plivanje od 19h? obicno idem od 18h ali danas ne mogu tako
moje iskustvo sa tasom (iako ne idem u tom terminu) je da je tamo uvek ko u onim azijskim bazenima. mada, ako si isla tamo danas, to i sama znas :D Edited by cmrlj
Link to comment
moje iskustvo sa tasom (iako ne idem u tom terminu) je da je tamo uvek ko u onim azijskim bazenima. mada, ako si isla tamo danas, to i sama znas :D
zapravo je bilo super, mislim da je ovo bio najmanji broj ljudi u balonu do sad (18-20h), a oko 1940 su se vec skoro svi razbezali. :]haha, znam te slicice iz Kine, meni je iskreno gore kada je guzva na 25.maju nego na Tasu, zbog "duzine" linije i nevidljivosti ko sve ide u susret ili iza i neophodnog zaobilazenja onih koji plutaju
Link to comment

ja imala obicaj da idem na 25. maj u jutarnjem terminu. deset ljudi ako ima bila mi guzva. jednom bila pola sata sama u velikom bazenu. za takvu uzivanciju trebalo se dici u cik zore. sad mi daleko, pa idem na tas. sve sam higijenske kriterijume odbacila, plivam sa hiljadu smrdljivaca pored dzinovske sline i lepo mi.

Link to comment
ja imala obicaj da idem na 25. maj u jutarnjem terminu. deset ljudi ako ima bila mi guzva. jednom bila pola sata sama u velikom bazenu. za takvu uzivanciju trebalo se dici u cik zore. sad mi daleko, pa idem na tas. sve sam higijenske kriterijume odbacila, plivam sa hiljadu smrdljivaca pored dzinovske sline i lepo mi.
Glede 25.maja, obicno idem subotom od 13h i bude lepo prvih 15minuta a onda kao da se u istoj minuti stvore svi ti ljudi i to uglavnom nisu bas redovni plivaci, nista to meni ne bi smetalo da nema onih koji (nesvesno?) konstatno menjaju pravac levo desno, i sigurna sam da ne bi bilo tako izrazeno da se pliva po sirini, jer je onda linija kraca i ne moze bas toliko da se vrda (a i bilo bi vise mesta za sve nas)Sto se tice higijene i opsteg utiska svakako 25. maj vodi ali je meni Tas prosto sinonim za plivanje, osecam se da sam "na svom terenu" i vise volim plivanjac tamo :isuse:
Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Ja na Tasu.Uglavnom se pliva popreko, mada ima onih (cak i veoma dobrih) koji plivaju uzduz. U cetvtak je na otvorenom bazenu oko podne, u jednom trenutku, u vodi bilo ukupno 10 ljudi, od cega je otprilike pola plivalo, a pola visilo na ivici. Danas je bila guzva, moglo je da se pliva, ali je definitivno radnim danom dosta bolje. Moze da se uzme i dpolatna karta za unutrasnji bazen, nisam bas u formi pa nisam probao, ali pretpostavljam da je pravo resenje za ozbiljnije plivace.

Link to comment

Meni se javila alergija na vodu u Adi. Kada plivam tamo javi mi se alergija tj. počnem da kijam i curi mi nos. Najčudnije je što mi se to ne desi odmah nego posle 5-6 sati od plivanja.Na početku nisam bio siguran da je to od vode u Adi, ali nakon više puta sam shvatio da je definitivno to. A slična stvar mi se desila i kada sam plivao na još jednom veštačkoj jezeru, koje dobija vodu od reke.Jel' imao neko sličan problem?

Link to comment
Meni se javila alergija na vodu u Adi. Kada plivam tamo javi mi se alergija tj. počnem da kijam i curi mi nos. Najčudnije je što mi se to ne desi odmah nego posle 5-6 sati od plivanja.Na početku nisam bio siguran da je to od vode u Adi, ali nakon više puta sam shvatio da je definitivno to. A slična stvar mi se desila i kada sam plivao na još jednom veštačkoj jezeru, koje dobija vodu od reke.Jel' imao neko sličan problem?
stvar je dobro dokumentovana ;)runny noserešenje je nose clip dok plivaš
Link to comment
runny noserešenje je nose clip dok plivaš
Hvala na tekstu.Bojim se da se ne bih dobro snašao sa "nanosnicom" jer sam navikao da izdišem na nos.Možda mi ovo pomogne "using a saline nasal spray after swimming may help clean out your nasal passages and reduce associated nasal discharge".Svakako planiram da se konsultujem sa svojom doktorkom i da vidim koje je rešenje najbezbolnije.
Link to comment

Meni se ponekad desi da mi proslini nos u toku samog plivanja i nisam uspela da uhvatim neki sablon kada se to desava. Poslednji put pre dve nedelje, a nisam menjala bazen (DIF) od juna. Meni samoj ne smeta, samo ne znam kako je ostatku bazena u slucaju da me pogleda :lolol:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...